ALES'in Geçerlilik Süresi 3 Yıl mı?

C

ch.accepted

Guest
2010 19 aralık alesi bu yılın 31 aralık a kadar kullanabilir miyim. Bu aralık başvurularında kullanabilir miyim ?

Hayır 19 aralık son geçerlilik tarihidir. ÖYP alımları için soruyorsanız büyük bir ihtimalle 2013/2 de kullanamayacaksınız o ALES'i hocam. Bu yüzden o riski almayın, size tavsiyem önümüzdeki ALES'e iyi hazırlanıp yüksek bir puan almaya çalışın.

Bu arada bu konuda net bilgiyi hiç bir yerde bulamazsınız çünkü kadroların açıklanacağı tarih belli değil.

Klimatolog

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar benim bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdi bir kişi 24 kasım 2011 tarihinde girdiği ales sınavından aldığı puanıyla ön değerlendirmesi 2 aralık- 4 aralık 2014 tarihleri arasında yapılacak olan bir araştırma görevlisi kadrosuna başvuru yapsa bu başvurusu geçerli olur mu yani üniversite bu başvurusunu kabul eder mi?

A

Akademik Forum

Guest
ben geçen sene de alese girdim bu sene de ancak bu ay yapılan ales bana aşırı zor geldi o yüzden geçen sene aldığım 84 puandan daha düşük gelir bu sefer.bu durumda geçen seneki alesten aldığım yüksek olan puanımı kullanabilir miyim yoksa en son girilen ales mi geçerli?teşekkürler.

nutritionist

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar benim bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdi bir kişi 24 kasım 2011 tarihinde girdiği ales sınavından aldığı puanıyla ön değerlendirmesi 2 aralık- 4 aralık 2014 tarihleri arasında yapılacak olan bir araştırma görevlisi kadrosuna başvuru yapsa bu başvurusu geçerli olur mu yani üniversite bu başvurusunu kabul eder mi?
Hocam artik sinavin girildigi degil aciklandigi tarih onemlidir.

Klimatolog

Öğrenci
Evet hocam değiştirmişler mart ayında ama nette birkaç sitede sınavın yapıldığı tarih yazıyordu o değişiklikleri belirten bir metinde onlar benim içime kurt düşürdü ama durumu netleştirdik çok şükür teşekkür ederim

Son düzenleme:

afac

Öğrenci
Cari usul alımlarında, ales sonucunun geçerli olabilmesi (3 yıl) için sınav sonucunun açıklanma tarihinin, kadronun son başvuru tarihine mi yoksa ön değerlendirme tarihine mi denk gelmesi gerekiyor? Şimdiden teşekkür ederim.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Cari usul alımlarında, ales sonucunun geçerli olabilmesi (3 yıl) için sınav sonucunun açıklanma tarihinin, kadronun son başvuru tarihine mi yoksa ön değerlendirme tarihine mi denk gelmesi gerekiyor? Şimdiden teşekkür ederim.

Başvuru tarinde geçerli olması yeterlidir.

A

Akademik Forum

Guest
2014 aralık öyp alımlarında 16.12.2011 tarihinde açıklanmş ales sınavı geçerli olacak mı bilgisi olan varmı

mllbll

Öğrenci
Nazmi hocam bu soruya ''Cari usul alımlarında, ales sonucunun geçerli olabilmesi (3 yıl) için sınav sonucunun açıklanma tarihinin, kadronun son başvuru tarihine mi yoksa ön değerlendirme tarihine mi denk gelmesi gerekiyor? Şimdiden teşekkür ederim.'' cevap vermişsinizde biraz daha açmak için sormak istedim, Benim 2011 alesimin son geçerlilik tarihi 16.12.2014... 15.12.2014 de ilana açılmış olan bölüme 2011 alesimle başvursam kabul edilir mi?, üniversiteye mi bağlı eleme ihtimalleri varmı? Cevaplarsanız sevinirim, teşekkür ederim

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba

Sınavın açıklandığı tarihin geçerli olduğuna dair bilgi nerededir belirtitrseniz memnun olurum. Teşekkürler

B

besiktasli

Guest
Nazmi Hocam veya bile bir arkadaşımız cevap verebilir mi? Aşağıdaki sorunun bir benzerine Nazmi Hoca geçerlik tarihinin sınav mracaat tarihine denk gelmesi yeterlidir demişti .Arkadaımz ise aşağıdaki gibi bir soru sormuştur. Bu gibi durumlar için bir belge veya dayanak bildirebilir misiniz.
Teşekkürler

aşağıdak
Nazmi hocam bu soruya ''Cari usul alımlarında, ales sonucunun geçerli olabilmesi (3 yıl) için sınav sonucunun açıklanma tarihinin, kadronun son başvuru tarihine mi yoksa ön değerlendirme tarihine mi denk gelmesi gerekiyor? Şimdiden teşekkür ederim.'' cevap vermişsinizde biraz daha açmak için sormak istedim, Benim 2011 alesimin son geçerlilik tarihi 16.12.2014... 15.12.2014 de ilana açılmış olan bölüme 2011 alesimle başvursam kabul edilir mi?, üniversiteye mi bağlı eleme ihtimalleri varmı? Cevaplarsanız sevinirim, teşekkür ederim