Amerika'ya Kongre Vize Başvurusu?

superEGO_

Öğrenci
pasaportu geri vermek zorunda değilim bu bir..
geri de vermedim zaten. geri vermeden aynı pasaportla rusya ve atinaya da gittim onlar zaten vizesizdi..
pasaportun delinmesi olayı ancak yenı bır pasaport için emnıyete başvurduğunuz zaman, eskisini iptal etmek için sadee kapağın delinmesidir. pasaportumda vize var dikkatli olun dediğinizde zaten içine bakıp ilgili sayfanın delinmemesi için dikkatli olacaklardır. vize sayfasında hasar görmemiş her geçerli vize sahibi pasaportla da kaç sene olursa olsun aynı ulkeye (örneğin abd) giriş yapabiliyorsunuz..

A

Akademik Forum

Guest
merhaba arkdaslar konferans ıcın abd ye gıtmeyı dusunuyorum konfreans ıcın vize basvurusuna gidildiğinde kolay vıze verılır mı bıde oraya gıdınce turkçe mı yoksa ıngılızce mı soru soruyorlar

berxwedan

Öğrenci
merhabalar kongre katılım davetıyesi aldım ABD vızesi almak zor mu acaba ve vıze basvurusu ıcın gıttiğimizde oradıkıler turkçe mı yoksa ıngılızce mı soru soruyorlar

finduilas

Profesör
merhabalar kongre katılım davetıyesi aldım ABD vızesi almak zor mu acaba ve vıze basvurusu ıcın gıttiğimizde oradıkıler turkçe mı yoksa ıngılızce mı soru soruyorlar
Davetiyeniz oldugu icin kolay, turist vizesine basvuracaksiniz, mulakata gittiginizde davetiyenizi gostereceksiniz, muhtemelen kongre ve icerigiyle ilgili sorular gelecek. Turkce ya da Ingilizce olmasini siz seciyorsunuz.

Sent from my SM-N920T using Tapatalk

Ink Bottle

Moderator
peki eşimle gitmeyi düşünüyorumda eşim için bir sıkıntı olur mu yada eşim için ayrıca davetiyeye gerek var mı

Bir sıkıntı olmaz. B1/B2 vizesi için başvurun ikiniz de. Mülakatta eşiniz "eşim bir konferansa katılacak ben de onun yanında turist olarak gitmek istiyorum" der. Eşinize de bir fotokopisini falan verirsiniz olmazsa sizin kabul mektubunun.

ABD için permanent resident card falan almak çok zor olsa da turist vizesi almak çok kolay. Sadece o DS160 mı DS200 mü her neyse adını unuttum o formun doldurulması biraz zor oluyor. Saatler alıyor. Onun dışında mülakat (eğer sicili temiz ve şüphe uyandırmayan biriyseniz) 1 dakika sürmüyor.

-Ne için gidiyorsunuz
-XXX
-Kim finanse edecek, hesap cüzdanı falan getirdiniz mi?
-XXX
-vizeniz onaylandı.

1 hafta sonra da PTT ile 10 yıllık vizeniz gelir.

Ink Bottle

Moderator
peki bisey daha soracam makaleyi iki kişi yazdık ıkımızde ABD ye gitmek istiyoruz ıkımızede davetiye gönderecekler mi

Genelde sadece corresponding author'a gönderirler, yani sunum yapacak olan parayı ödemiş olan kişiye. Eğer ikiniz de kayıt yaptırdıysanız ve kayıt ücretini ödediyseniz ikinize de gönderebilirler. Eğer kayıt ücretini sadece siz yatırdıysanız bildiride 6 kişinin de ismi olsa sadece size gelir. Yine de organizasyon komitesi başkanına bir mail atıp sorabilirsiniz.

burcuocakk

Öğrenci
Merhabalar,
Ben de konferans için bir haftalığına Amerika'ya gideceğim, yukarıda bunun için B1/B2 vize türüne başvurmak gerektiği belirtilmiş; ancak bugün bu konuyla ilgili konsolosluğu aradım. Oradan bana konferansın ne kadar süre kalacağımı sordular, söyledim. O zaman kültürel vize türüne başvurmanız gerekiyor dediler. Bu da sanki birden fazla vize türüne uyuyor. Hangisine başvurmam gerektiği yönünde kararsız kaldım. Kabul mektubum var. Konuyla ilgili bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Teşekkürler

sueno

Kısıtlanmış Üyelik
Merhaba , ilk sayfayı okumadım okumuyorum da , yani şimdi bir konu görüyorum 40 sayfadan fazla yorum yapılmış hepsini okumammı lazım sanki..

neyse , benimm de bi sorum var. konferans filan başvuru yapmayı planlıyorum. çünkü naturenin projemi kabul edeceğinden emin değilim. bende kızdığım IEEE dergisine bende bikaç proje daha var artık ,zaten herşey geç kalıyo ,ondan bende 2-3 proje daha ürettim filan dedim. illa istekli iseniz bana faceden değil ,resmiyen mailimden cevaplayın DEDİM. lütfen geçde kalmayın diyede eklemişim çok şükür. elhamdulillah kanımız artistlik kokuyor.

ÇÜNKÜ MÜHENDİSLİKTE İDDALIYIZ!..

- - - Güncellendi - - -

(Edit : [MENTION=3]Nazmi[/MENTION] abi açar mısn chatboxı bu nicke 3 aydır bannlı (sıkıldım!..) , symo++ neden (tümüyle) kapatılmış oda söylenmedi. ayrıca sakinim şu an merak etme , avatardakli gerilim türü romantik gerilim :D ,katiyyen agresiflik,sinirlilik filan diil,zeki kimsede heralde kolay kolay sinirlenmez yani..gerilim ayrı ,sinir ayrı diil mi? (symo++ yu da açın lütfen (sebep yoksa)) artık özelden size msj iletmiyorum bunun için şu an (cvp yazmadınız ,size şu an için yeterli açıklama yapmış olduğumu düşünüyorum Ekkkrrrrem Errrrrsanlı :D )))

Son düzenleme:

finduilas

Profesör
Merhabalar,
Ben de konferans için bir haftalığına Amerika'ya gideceğim, yukarıda bunun için B1/B2 vize türüne başvurmak gerektiği belirtilmiş; ancak bugün bu konuyla ilgili konsolosluğu aradım. Oradan bana konferansın ne kadar süre kalacağımı sordular, söyledim. O zaman kültürel vize türüne başvurmanız gerekiyor dediler. Bu da sanki birden fazla vize türüne uyuyor. Hangisine başvurmam gerektiği yönünde kararsız kaldım. Kabul mektubum var. Konuyla ilgili bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Teşekkürler

B1/B2 vize turune basvuracaksiniz.