Aralık 2014 ODTÜ'yü Kazananlar

kaptan

Öğrenci
Arkadaslar mrb. Ben cok istiyordum ODTÜ de dil egitimi almayi. Ilk tercihimdi cok sukur yerlestim. Umarim herkesin gönlünce olur

A

Akademik Form

Guest
Naz Hoca'dan gelen mail:

Sayın ÖYP Araştırma Görevlisi,
Dil eğitiminizi almak üzere ODTÜ'yü tercih ettiğiniz için sizi kutlarız. Umarız size beklentilerinizin üzerinde bir eğitim sunacağız.

09 Mart 2015 Pazartesi günü saat 10:30'da ODTÜ Yabancı Diller Yüksek Okulu, Temel İngilizce Bölümünde bir Yerleştirme Sınavı yapılacak ve sınav öncesinde program hakkında bir bilgilendirme toplantısı olacaktır. Aynı gün saat 10:15'de ODTÜ Temel İngilizce Bölümü, E Binası 2 no.lu Amfide hazır bulunmanızı rica ederiz. Eğitim 10 Mart Salı günü başlayacaktır. Pazartesi günü geriye kalan zamanınızı Ankara'ya yerleşmeniz ve diğer gereken hazırlıklarınızı tamamlamanız için değerlendirebilirsiniz.

Yapacağımız Yerleştirme Sınavı aşağıda belirtilen nedenlerle çok önemlidir:

1. Tecrübelerimize dayanarak, YDS (veya KPDS/ÜDS) notlarının çeşitli nedenlerle (sınav sorularını test tekniği ile yanıtlamak gibi) İngilizce düzeyi hakkında sağlıklı bir gösterge olmadığını saptamış bulunuyoruz.

2. ODTÜ YDYO'nun Yerleştirme Sınavı, bizim uygulayacağımız program açısından en sağlıklı biçimde düzeyleri belirlemektedir. Bunun için bildiğiniz, ya da bildiğinizi sandığınız soruları yanıtlamanız çok önemlidir. Cevabından emin olmadığınız soruları boş bırakmalısınız.
3. Yanlış düzeye yerleştirilmeniz durumunda geriye dönüş mümkün olmayacaktır. Gruplar arası transfer yapılmayacaktır.

ODTÜ'de eğitim göreceğinize dair ve eğitim dönemi tarihlerini bildiren bir resmi yazı 09 veya 10 Mart günü atandığınız Üniversiteye fakslanacak ve ayrıca posta ile de gönderilecektir. Söz konusu yazının Üniversitenizde hangi birime ulaştırılmasını istiyorsanız bu iletiye yanıt verip adres, faks numarası, ve eğer biliyorsanız, iletişime geçebileceğimiz bir yetkilinin ismini bildirmenizi önemle rica ediyoruz.

Sınava gelirken görevlendirme yazınızı veya atandığınıza dair belgeyi, nüfus cüzdanınızı ve arkasına isminizi yazdığınız 2 adet fotoğrafınızı yanınızda bulundurunuz. Başka bir belge gerekmemektedir.

Bilginizi rica eder, esenlikler dileriz.

Md. Yrd. Naz Dino

ODTÜ YDYO

vesper

Öğrenci
Hayırlı olsun hocam. Ben de 82,73 le yerleştim. 85 altı tercih etmesin gibisinden yazılar okumuştum iyi ki kulak asmayıp tercihimi silmemişim :)

Hocam herkes bir şey söyledi, bana da ingilizcen kötü odtüye gitme diyen çok oldu ama zor da olsa en azından öüretir diye ilk tercihe yazmıştım. İnşallah pişman olmayız hiçbirimiz :)

kaptan

Öğrenci
Hocam herkes bir şey söyledi, bana da ingilizcen kötü odtüye gitme diyen çok oldu ama zor da olsa en azından öüretir diye ilk tercihe yazmıştım. İnşallah pişman olmayız hiçbirimiz :)

Hocam mrb. Oncelikle hayirli olsn. Bnm oyp li arkadaşlarim var odtu de dil egiti alan. Istisnadiz hepsi cok memmun odtu den. Bi daha oraya gidebilsem diyen cok oldu. Ayrıca yapilan anketlerde odtu den memnun kalmis herkes. Umarim bizm icnde cok ii bi egitm yili olr. Bnde cok isteyerk yazdm odtu yu. Hatta sdc odtuyu isteyerk yazdm dierleri birazda mecburiyettndi. Bada ole soleynler oldu ama ins ii olack bizler icn. Herkes icn umarm cok vermli ni dil egitimi süreci olr

erdmckl

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba benim de Odtü oldu umarım iyi bir eğitim alırız :) Odtü'ye ulaşım konusunda bilgisi olan var mı? Gazi mahallesinden (Atatürk Orman Çiftliği civarı) nasıl ulaşabilirim?

Bebegüm

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba benim de Odtü oldu umarım iyi bir eğitim alırız :) Odtü'ye ulaşım konusunda bilgisi olan var mı? Gazi mahallesinden (Atatürk Orman Çiftliği civarı) nasıl ulaşabilirim?

Merhaba, Çiftlik tarafına yakın olduğunuz için bildiğim kadarıyla aktarma yaparak gitmeniz gerekiyor. Silahtar cd. üzerinden 220 nolu özel halk otobüsüne binerek önce Kızılay'da inersiniz. Daha sonra Güvenpark'ta Odtü dolmuşuna binerseniz zaten dolmuş okulun içinde dolaşıyor, Yabancı Diller'de inersiniz.

Kızılay'dan dolmuşa binmek yerine diğer bir alternatif ise Kızılay'da Çayyolu metrosuna binerek Odtü durağında inersiniz. Böyle yaparsanız metro durağı okulun giriş kapısında olduğu için kapıda tekrardan dolmuşa binmek zorunda kalırsınız ya da otostop çekersiniz. :)

Gamze

Administrator

Gazi mahallesinden bildiğim direkt araç yok. Kızılay veya sıhhiyeye gidip oradan ODTÜ'ye geçebilirsiniz. [MENTION=7087]Mr December[/MENTION] daha detaylı anlatabilir.

kaptan

Öğrenci
Gazi mahallesinden bildiğim direkt araç yok. Kızılay veya sıhhiyeye gidip oradan ODTÜ'ye geçebilirsiniz. [MENTION=7087]Mr December[/MENTION] daha detaylı anlatabilir.

Hocalarm iyi aksamlar. Bnde ankarada ev tutacagim dokiz aylk bebegim var onuda getirecegm yanmda. O yzden bu ev konusu cok onmli bnm icn. Ankarada odtuye yakin semtler ve odtuye ulasimin kolay oldugu yerlesler hakkinda bilgisi olanlar bana yardim edebilir mi. Ev bakiyorz ev cok ama nere yqkim nere uzak Nerede ulasim kolay bilemiyorm bn

Bebegüm

Öğrenci
Hocalarm iyi aksamlar. Bnde ankarada ev tutacagim dokiz aylk bebegim var onuda getirecegm yanmda. O yzden bu ev konusu cok onmli bnm icn. Ankarada odtuye yakin semtler ve odtuye ulasimin kolay oldugu yerlesler hakkinda bilgisi olanlar bana yardim edebilir mi. Ev bakiyorz ev cok ama nere yqkim nere uzak Nerede ulasim kolay bilemiyorm bn

Odtü A4 giriş kapısına yakın olan yerler 100. Yıl İşçi Blokları Mh. ya da Çiğdem Mh. tarafından ev bakabilirsiniz.