Aralık 2014 ÖYP Dil Merkezleri Ne Zaman Belli Olur ?

A

Akademik Forum

Guest
ÖYP 2015 Dil tercih tarihleri belli oldu:

2014 yılı Aralik ayında, ÖYP kapsamında atanmaya hak kazananlardan yabancı dil puanı 65'in altında olan araştırma görevlilerinin yurt içinde yabancı dil eğitimi almaları için tercih işlemleri başlamıştır.
Yurtiçi yabancı dil eğitimi için tercihlerin 19/02/2015- 23/02/2015 (17:30) tarihleri arasında alınacak ve yabancı dil eğitimleri 09 Mart 2015 tarihinde başlayacaktır.

ÖYP Yurtiçi Yabancı Dil Eğitimi - Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı - Yükseköğretim Kurulu

A

Akademik Form

Guest
Açılan Üniversiteler:

Ankara Üniversitesi 35
Akdeniz Üniversitesi 35
Boğaziçi Üniversitesi 30
Dokuz Eylül Üniversitesi 35
Hacettepe Üniversitesi 35
İstanbul Teknik Üniversitesi 35
Orta Doğu Teknik Üniversitesi 35
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 35

A

Akademik Forum

Guest
Açılan Üniversiteler:

Ankara Üniversitesi 35
Akdeniz Üniversitesi 35
Boğaziçi Üniversitesi 30
Dokuz Eylül Üniversitesi 35
Hacettepe Üniversitesi 35
İstanbul Teknik Üniversitesi 35
Orta Doğu Teknik Üniversitesi 35
Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 35

Bu listeyi sisteme girdikten sonra mı görebiliyoruz.

erkorhan

Öğrenci
ÖYP 2015 Dil tercih tarihleri belli oldu:

2014 yılı Aralik ayında, ÖYP kapsamında atanmaya hak kazananlardan yabancı dil puanı 65'in altında olan araştırma görevlilerinin yurt içinde yabancı dil eğitimi almaları için tercih işlemleri başlamıştır.
Yurtiçi yabancı dil eğitimi için tercihlerin 19/02/2015- 23/02/2015 (17:30) tarihleri arasında alınacak ve yabancı dil eğitimleri 09 Mart 2015 tarihinde başlayacaktır.

ÖYP Yurtiçi Yabancı Dil Eğitimi - Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı - Yükseköğretim Kurulu

nereden tercıh yapıyoruz ?

A

Akademik Forum

Guest
Hocam tercih yapıp da açıkta kalma durumu söz konusu olur mu bu kontenjanları dil eğitimine gidecek kişi sayısına göre mi ayarliyorlar

A

Akademik Forum

Guest
hocam benim atamam daha olmadı muvafakat yazışmaları devam ediyor atamam olmadan dil kursu tercihimi yapabilir miyim??

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar bu arada dil merkezlerinin bu kadar az oluşu ve İstanbul'da sadece 2 tane açılmış olması saçma değil mi? Özellikle Marmara'nın kurs açmaması? Acaba ek bir kontenjan olma durumu falan olabilir mi?

A

ANGORA

Guest
atamam yapıldı ancak mevcut kurumuma ilişik kesme yazısı gelmedi arkadaşlar tercihlerde bir sıkıntı olur mu? [MENTION=3]Nazmi[/MENTION] Hoca

erkorhan

Öğrenci
ya arkadaşlar yds sınavı son başvurusu 25 şubatta inş 25 şubata kadar dil merkezlerimiz belli olur da ÖSYM' den sınav tercihimizi gittiğimiz yer yaparız.

exhilaro

Öğrenci
atamam yapılmadı henüz ama dil merkezi tercih sayfam açılıyor, okulum da tercih yap ya da yapma diyemeyiz diyorlar. ne yapmalıyım, pazartesi kadar atamam olmazsa ne olacak.

Ssercanyilmaz

Öğrenci
atamam yapılmadı henüz ama dil merkezi tercih sayfam açılıyor, okulum da tercih yap ya da yapma diyemeyiz diyorlar. ne yapmalıyım, pazartesi kadar atamam olmazsa ne olacak.

arkadaşım bence yap tercihini pazartesi de atandığın okula gidip işlemlerde bizzat bulun hızlandırmaya çalış işlemi 9 marta kadar yabancı dil eğitimi için görevlendirmeyi falanda halletmen gerekiyor çünkü. işgüzarlık yapamsınlar

A

Akademik Forum

Guest
Merhaba. acaba sonuç ekranını nasıl yazdırabilirim. Puanın bulunudupu kısım çıkmıyor her ne yaptıysam.