ATA-AÖF 2016-2017 Güz Dönemi Final Sınavı Görev Talepleri

A

Akademik Forum

Guest
bana da sadece 1 sınavın ücreti yatmış arkadaşlar. Atatürk üniversitesi sıkıntılı bu mevzuda.

A

Akademik Forum

Guest
resmen beceriksizlik bunların yaptığı. cuma mesai bitimine bırakıp para yatırmayı bölük pörçük yatırıyorlar. 0442 231 56 08 nolu telefondan görüşmüştüm ben bir ara. bilmiyorum hala aynı mı ama sormak isteyenler arayabilir.

d-cyclone

Öğrenci
2 oturumda görev almıştım, 1 tanesi Cuma akşamı (33 gün sonra) 17:30 sularında yatırıldı. Kalanı ortalıkta yok. Sus payı mı bu şimdi ne oluyor?

Hocam ben BİMER'e şikayet ettim, alttaki metni kopyala yapıştır yapın siz de şikayet edin, belki bir işe yarar, 2 dakikanızı almaz.

"Sayın yetkili, ... Üniversitesinde 3 yıldır Araştırma Görevlisi olarak görev yapmaktayım. Araştırma görevlisi olarak çeşitli sınavlarda gözetmen veya salon başkanı olarak görev almaktayım. Şikayetim Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınav görevlisi ödemelerinin oldukça geç yapılmasıı ile ilgilidir. 28-29 Ocak tarihlerinde yapılan Atatürk Üniversitesi Güz Dönemi Final Sınavı Görevlerinin ücretleri 33 gündür halen görev yapanların hesabına yatmamıştır. Bu durum her sınav döneminde tekrarlanmakta ve ücretler çok geç yatmaktadır, ÖSYM bu konuda standardı yakalamıştır ve 1 hafta içinde ücretleri yatırmaktadır. Ancak açıköğretim fakülteleri için bu durum söz konusu değildir. Ücretlerin sadece bu sınav için değil tüm sınav görevleri için daha erken yatması ve sınavda görev alanların mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını saygırlarımla arz ederim."

BİMER'e şikayet edeceğim, yalnız tüm açıköğretim fakültelerini şikayet etmeyi doğru bulmuyorum. Anadolu AÖF görev ücretlerini geç ödemiyor. Genellikle 15-20 gün içerisinde yatırıyorlar.

Son düzenleme:

ran

Doçent
Bir oturum daha yatırdılar. Son oturumu bekliyoruz artık. Adamlar sinekten yağ çıkardı resmen. Son gün, son ana kadar...

:)

A

Akademik Forum

Guest
Merhabalar, acaba ATA-AÖF sınavlarında akademik uzman kadrosundaki öğretim elemanları da görev alabiliyorlar mı?

A

Akademik Forum

Guest
Anadolu Üniversitesi'ne girebiliyorlar da Atatürk Üniversitesi ile ilgili bilgi bulamadım.

smilll

Öğrenci
E biz yazalım hocam, elimize mi yapışır, ben şimdi yazdım BİMER'e. Bakalım ne diyecekler :) Siz de yazın. Gören herkes yazsa fena mı olur? Diğer başlıklara da yazayım.

"Sayın yetkili, ... Üniversitesinde 3 yıldır Araştırma Görevlisi olarak görev yapmaktayım. Araştırma görevlisi olarak çeşitli sınavlarda gözetmen veya salon başkanı olarak görev almaktayım. Şikayetim Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınav görevlisi ödemelerinin oldukça geç yapılmasıı ile ilgilidir. 28-29 Ocak tarihlerinde yapılan Atatürk Üniversitesi Güz Dönemi Final Sınavı Görevlerinin ücretleri 33 gündür halen görev yapanların hesabına yatmamıştır. Bu durum her sınav döneminde tekrarlanmakta ve ücretler çok geç yatmaktadır, ÖSYM bu konuda standardı yakalamıştır ve 1 hafta içinde ücretleri yatırmaktadır. Ancak açıköğretim fakülteleri için bu durum söz konusu değildir. Ücretlerin sadece bu sınav için değil tüm sınav görevleri için daha erken yatması ve sınavda görev alanların mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasını saygırlarımla arz ederim."

Merhaba arkadaşlar,

Bimer'den şöyle bir cevap geldi bana Atatürk Üniversitesi'nin verdiği cevaptan olduğu gibi kopyalıyorum:

"Bilgi Edinme Başvuru dilekçesi ile Fakültemiz hakkında bilgi edinmek isteyen XX XX'in talebi incelenmiştir.

Fakültemizde görev alanlara yatırılan sınav ücretleriyle igili esaslar, 18.01.2012 tarihli,
2723 sayılı ve "SINAV ÜCRETLERİNE İLİŞKİN USÛL VE ESASLAR" başlıklı Bakanlar
Kurulu kararına göre belirlenmektedir. Fakültemiz sınav ücreti ödeme tarihlerinde bu kanuna
aykırı herhangi bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

Konu hakkında XX XX’e bilgi verilmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini arz
ederim."

Pes diyorum başka da bir şey demiyorum.

dpd06

Öğrenci
Demek bakanlar kurulu eliyle mağdur ediliyormuşuz hocam :) ne diyelim sağlık olsun, ben de bakayım bana da aynı cevap gelmiştir muhtemelen.

Merhaba arkadaşlar,

Bimer'den şöyle bir cevap geldi bana Atatürk Üniversitesi'nin verdiği cevaptan olduğu gibi kopyalıyorum:

"Bilgi Edinme Başvuru dilekçesi ile Fakültemiz hakkında bilgi edinmek isteyen XX XX'in talebi incelenmiştir.

Fakültemizde görev alanlara yatırılan sınav ücretleriyle igili esaslar, 18.01.2012 tarihli,
2723 sayılı ve "SINAV ÜCRETLERİNE İLİŞKİN USÛL VE ESASLAR" başlıklı Bakanlar
Kurulu kararına göre belirlenmektedir. Fakültemiz sınav ücreti ödeme tarihlerinde bu kanuna
aykırı herhangi bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

Konu hakkında XX XX’e bilgi verilmesi hususunda bilgilerinizi ve gereğini arz
ederim."

Pes diyorum başka da bir şey demiyorum.

smilll

Öğrenci
Demek bakanlar kurulu eliyle mağdur ediliyormuşuz hocam :) ne diyelim sağlık olsun, ben de bakayım bana da aynı cevap gelmiştir muhtemelen.

Hocam kanuni sınırların dışına çıkıyorlar demedik diğer fakültelere göre gecikiyor dedik. ÖSYM ne kadar sistemli ise demek ki istenilse olunur. Öğrencileri harçlarını bir gün geciktirse kabul etmezler ama titizlikle görev yapan görevlilerini mağdur edebiliyorlar. Kaldı ki bölük börçük ve mesai saatleri dışında ödemeler de bir işleyiş bozukluğu belli ki. Görevli ödemesini yapamadan diğer sınava tercih açan bir sistemleri var. Neyse yapacak bir şey yok. Sonuçta kanunsuz iş yapmıyorlarmış ya!