Atilan 158 kisinin durumlari hakkinda

sametweb

Öğrenci
Arkadaslar selam. En son 673KHK ya gore YLSY programindan cikarilanlar oldu, ben de bunlardan birisiyim. Bu durumda avukat veya hukuk alaninda bilgili arkadaslar yardimci olabilirler mi?

Mesela bize bugune kadar yapilan harcamalarin geri odemesi istenecek mi? Olayin bizimle ilgisi olmadigi ve KHK ile atildigimiz icin devletin bu parayi isteme hakki olmayabilir dedi birisi. Bunun hukuki bir temeli var midir bunu ogrenmeye calisiyorum. Ayrica ne gibi ust mercilere itirazda bulunabiliriz? Yine twitter'da okudugum bir avukatti sanirim, direk AIHS'ye basvurulabilecegini yazmisti. Kisacasi bu durumda olanlar ne yapmali, ne gibi hukuki haklarimiz var, nerelere itiraz edebiliriz, bu konularda yardimci olabilecek arkadaslar goruslerini iletirse cok memnun olurum. Git avukata danis diyenler de cikabilir, simdilik KHK metninden baska ortada bize teblig edilmis bir sey yok, maddi durumumumun da cok iyi oldugu soylenemez, bu yuzden buradaki arkadaslara oncelikle danismak istedim.

A

Akademik Forum

Guest
O listede olup ayrıca başka bir kurumda memur olan ama o kurumun ihraç listesinde olmayan kişiler var bu kişilerin durumu ne olacak bununla ilgili de belirsizlik var

A

Akademik Forum

Guest
Wow... 432 goruntuleme, sifir cevap. :)

Durumunuza üzüldüm. Bu ülkede düşmeyi görün, düştüğünüzde bir tekmede diğerleri atar. Kusuru bakmayın, bilgi sahibi olsaydım seve seve yardım ederdim, tekrardan geçmiş olsun.....

sametweb

Öğrenci
Cevaplar icin tesekkurler. En azindan MEB bizden geri odeme ister mi (sonucta kovuluyoruz kendimiz ayrilmiyoruz), isterse hangi sartlarda ister, buna itiraz edebilir miyiz? Bu konularda bilgisi/fikri/gorusu olan var mi?

sametweb

Öğrenci
Neyse artik. Bu listede ismi olup hukuki mucadele verecek olanlar benimle ozelden iletisime gecebilirler. Ben kendi okulumda bir takim girisimleri hali hazirda yapiyorum. Ancak birlikten kuvvet dogar. Yapilan haksizligi gereken mercilere duyurdugumuzda birden fazla sesin bir anda cikmasi daha etkili olacaktir.

A

Akademik Forum

Guest
nasil yaptiniz?

Samet bey ;
Ilk listede isminizle atilan iki kisi vardi biri yeni khk ile geri donebilmis. O siz misiniz ? Evet ise izlediginiz yolu paylasabilir misiniz? Ben de magdurlardanim :(