Cumhuriyet Üniversitesi Yrd Doç Maaşı

celik58

Öğrenci
Arkadaşlar ben doğudaki bir üniversitede araştırma görevlisiyim. Doktoram bitmek üzere inşallah. Şu an Cumhuriyet Üniversitesinden yrd doç olarak başlamak üzere bir teklif aldım. Elbette akademisyenlikte maaş ikincil unsurdur ama borçlarım nedeniyle teklife cevap vermek için bunu da hesaba katmam gerekiyor . Bu konuda bana bilgi verebilecek olan varsa sevinirim. Teşekkürler...

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Arkadaşlar ben doğudaki bir üniversitede araştırma görevlisiyim. Doktoram bitmek üzere inşallah. Şu an Cumhuriyet Üniversitesinden yrd doç olarak başlamak üzere bir teklif aldım. Elbette akademisyenlikte maaş ikincil unsurdur ama borçlarım nedeniyle teklife cevap vermek için bunu da hesaba katmam gerekiyor . Bu konuda bana bilgi verebilecek olan varsa sevinirim. Teşekkürler...

3.600 tl net maaşınız var. 370 tl gibi bir de geliştirme ödeneği alırsınız, bunun yanında ek ders veya 2. öğretim olursa ona göre değişir maaşınız.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Nazmi hocam benim borcum çok, Hakkari falan kurtarmaz, Vietnam'a gitsem maaşımda bir değişikli olur mu?
:D Akademisyen maaşları konusunda en son SETA'nın hazırladığı bir rapora göre dünyada en yüksek öğretim elemanı maaşı 9 bin 485 dolar ile Kanada bulunuyor. Dilersen oraya gönderelim.

47

Moderator
:D Akademisyen maaşları konusunda en son SETA'nın hazırladığı bir rapora göre dünyada en yüksek öğretim elemanı maaşı 9 bin 485 dolar ile Kanada bulunuyor. Dilersen oraya gönderelim.

Orada hayat çok pahalı hocam, kazandığım parayı VAN-kuvır'da yerim. Benim durumu kotarabilmem için çok iyi bir gelirimin ve hint fakiri gibi yaşantımın olması lazım :)

xsedat

Öğrenci
Maaşlar değişiyor mu ki okuldan okula?Ek ders vs.ile değişir de normal maaş değişir mi ki? Geliştirme ödeneği demişsiniz.O nedir?

A

Akademik Forum

Guest
Bende doğudayım ve doktoram batıda bir üniversitede. Bulunduğum yerde maaşlar yüksek ama teklif alsam koşarak giderim.

A

Akademik Forum

Guest
Bir üniversitede doktora tamamladıktan sonra başka bir üniversiteden nasıl yardımcı doçentlik teklifi alınabilir yardımcı olabilir misiniz bu işler nasıl oluyor?
Bir de doktorayı bitirince herhangi bir yerde kadron yoksa nasıl yardımcı doçent olunabiliyor? Yardımcı olur musunuz bu konularda