.eml dosyasını nasıl açarım

sueno

Kısıtlanmış Üyelik
.eml dosyasını nasıl açarım + external

merhaba nature "translational psychiatry" dergisine makale submit edicem,bazı kısımları kısmen bitti , ama ücretin waive edilmesi gerekiyor ,APC şu formu doldurup bize gönderin waive edelim dedi ama dosyanın uzantısı .eml ve açılmıyor.
naıl açarım aceba??

EK:
şu konuda görüş bildirmeniz mümkün müdür ; müşteri hizmetleri lütfen bu konuyu "editorial office" sorun diyor ,ancak editorial office te verilen tek e-mail var bu konu için ancak 4 defa aynı maili göndermeme rağmen ,gelen cevap : post master ,delivery of mail failed :(

Son düzenleme:

pepsiadam

Öğrenci
Merhaba hocam,

uzantısı .eml olan dosyayı Outlook Express ile Birlikte Aç yaparsanız açılacaktır. Tabi bunun için bilgisayarınızda MS Outlook kurulu olması gerek. Eğer işe yaramazsa .eml olan uzantıyı .mht olarak değiştirerek yine çözüme ulaşabilirsiniz.

Ek için de şöyle bir durum var, o "post master, delivery of mail failed" uyarısını genelde mail adresini hatalı yazmışsam aldım şimdiye kadar. Mesela adreste . olması gereken yerde koyulmamış, ben de direk o adresi kopyalayıp yapıştırmışım. Gelen mail "post master, delivery of mail failed"

Kolay gelsin .)

sueno

Kısıtlanmış Üyelik
Merhaba hocam,

uzantısı .eml olan dosyayı Outlook Express ile Birlikte Aç yaparsanız açılacaktır. Tabi bunun için bilgisayarınızda MS Outlook kurulu olması gerek. Eğer işe yaramazsa .eml olan uzantıyı .mht olarak değiştirerek yine çözüme ulaşabilirsiniz.

Ek için de şöyle bir durum var, o "post master, delivery of mail failed" uyarısını genelde mail adresini hatalı yazmışsam aldım şimdiye kadar. Mesela adreste . olması gereken yerde koyulmamış, ben de direk o adresi kopyalayıp yapıştırmışım. Gelen mail "post master, delivery of mail failed"

Kolay gelsin .)

Merhaba

mesajınız için çok teşekkürler , hocam öyle olması gerektiğini bende yazdım zaten , internette biraz bilgi var. ama ben bu dönüşümü nasıl yapmalıyım bilmiyorum. aceba dos komut sisteminde ilgili komutu yazmanız mümkün müdür (yani biliyorsanız?)

ayrıca emin olun bende copy paste ettim (tabi ama pdf den , yani baktım öyle bi hata yok ,elimlede girdim olmadı), şimdi aceba bu mail ulaşmış da olabilir mi ki. böyle ise yüzüm de kızarabilir , aynı maili neden gönderirsin ki. karşı tarafa tekrar etmekten de ettirilmekten de hoşlanmadığını belirtmişsin yani bide ,ve bu editorial office :( ve bunun sebebi başka ne olabilir aceba (?)

- - - Güncellendi - - -

Merhaba hocam,

Kolay gelsin .)

özür dilerim başlığı düzenleyerek
"öyle olması gerektiğini bende yazdım" yargısını geçersiz kılmışım.
sadece bunu biliyordum ama yapamadım demek istemiştim .

Son düzenleme:

finduilas

Profesör
Merhaba

mesajınız için çok teşekkürler , hocam öyle olması gerektiğini bende yazdım zaten , internette biraz bilgi var. ama ben bu dönüşümü nasıl yapmalıyım bilmiyorum. aceba dos komut sisteminde ilgili komutu yazmanız mümkün müdür (yani biliyorsanız?)

ayrıca emin olun bende copy paste ettim (tabi ama pdf den , yani baktım öyle bi hata yok ,elimlede girdim olmadı), şimdi aceba bu mail ulaşmış da olabilir mi ki. böyle ise yüzüm de kızarabilir , aynı maili neden gönderirsin ki. karşı tarafa tekrar etmekten de ettirilmekten de hoşlanmadığını belirtmişsin yani bide ,ve bu editorial office :( ve bunun sebebi başka ne olabilir aceba (?)

- - - Güncellendi - - -

özür dilerim başlığı düzenleyerek
"öyle olması gerektiğini bende yazdım" yargısını geçersiz kılmışım.
sadece bunu biliyordum ama yapamadım demek istemiştim .
Donusum icin dos koduna ihtiyaciniz yok. Eger Outlook ile birlikte ac ise yaramadiysa sag tiklayip Yeniden Adlandir/Rename'ye basip .eml yi .mht yapmaniz yeterli, o zaten donusecektir.

Emaille ilgili o hatayi aliyorsaniz gitmis olmasi mumkun degil. Pdfden kopyalamada bazen gereksiz bosluklar olabiliyor, oyle bir sey olmus olabilir. Adresin tamamen dogru oldugundan eminseniz musteri hizmetlerine bu durumu aciklamanizi oneririm.

Sent from my SM-N920T using Tapatalk

sueno

Kısıtlanmış Üyelik
merhabalar

komut sistemi ile dosya dönüşümü mümkün buna eminim , çünkü linux terminalinde convert [dosya adı] [döşümü yapılmak istenen dosya adı] bu basit komutla oluyordu]

windovsta RENAME diye bir komut var ki bu o demek değil. üstte yazılı olan dönüşüm de aynı işlem aslında sadece masaüstünde yapılıyor ve tamda yazıldığı gibi yeniden adlandırmadan (zaten re-name ) ibaret , yani bu dosyanın formatını değiştirmiyor ,ondan dolayı bu işe yarayan bir işlem değil.
uzantısı .pdf olan bir dosyayı .jpg formatına (yada .eml olan dosyayı da inhiraf vermeden) .mht yapmış olmuyorsunuz aslında ,bu sbeepten bu işlme yapıldıktan sonrada doysa açılmıyor.

2. yorum içinde

NPG-APC waiver bana göre çok ilginç bir açıklama yaptı ,istemde bulundukları formun enstitü tarafından gönderilmesi gerektiği açıklamasını yapınca (ki makale gönderimi için (ama tabi waive işlemi için) bir enstitüde öğrenci olmak gerektiği anlamına geldiğinden , çok ağır eleştirlerde bulundum ben ..yinede

"thanks for your enqury , your quesries sent to related department

as fr as we know there should be no extra requşrement except standard of documentation formattings"

we would like to taking the document from your institution"

açıklaması geldi..

üstteki yargı itibari ile upuzun ve oldukça sert açıklama yapmış olmama rağmen pekala kötü bişey yapmamaş olduğum anlaşılıyor... (biraz ürktüm de yani bu dergi...)

yani pdf den kopyala yapıştır ,bunla ilgili bir sorun olduğunu da sanmıyorum açıkçası alın buraya yazıyorum işte (copy paste) zaten elimle de girdim birdefa neyse ..bu mail gitmedi. ondan öteki birime haber vermek belki iyi olur.

o mail de : [email protected]

yani bakın hiçbir hata görünmüyor...

finduilas

Profesör
merhabalar

komut sistemi ile dosya dönüşümü mümkün buna eminim , çünkü linux terminalinde convert [dosya adı] [döşümü yapılmak istenen dosya adı] bu basit komutla oluyordu]

windovsta RENAME diye bir komut var ki bu o demek değil. üstte yazılı olan dönüşüm de aynı işlem aslında sadece masaüstünde yapılıyor ve tamda yazıldığı gibi yeniden adlandırmadan (zaten re-name ) ibaret , yani bu dosyanın formatını değiştirmiyor ,ondan dolayı bu işe yarayan bir işlem değil.
uzantısı .pdf olan bir dosyayı .jpg formatına (yada .eml olan dosyayı da inhiraf vermeden) .mht yapmış olmuyorsunuz aslında ,bu sbeepten bu işlme yapıldıktan sonrada doysa açılmıyor.

2. yorum içinde

NPG-APC waiver bana göre çok ilginç bir açıklama yaptı ,istemde bulundukları formun enstitü tarafından gönderilmesi gerektiği açıklamasını yapınca (ki makale gönderimi için (ama tabi waive işlemi için) bir enstitüde öğrenci olmak gerektiği anlamına geldiğinden , çok ağır eleştirlerde bulundum ben ..yinede

"thanks for your enqury , your quesries sent to related department

as fr as we know there should be no extra requşrement except standard of documentation formattings"

we would like to taking the document from your institution"

açıklaması geldi..

üstteki yargı itibari ile upuzun ve oldukça sert açıklama yapmış olmama rağmen pekala kötü bişey yapmamaş olduğum anlaşılıyor... (biraz ürktüm de yani bu dergi...)

yani pdf den kopyala yapıştır ,bunla ilgili bir sorun olduğunu da sanmıyorum açıkçası alın buraya yazıyorum işte (copy paste) zaten elimle de girdim birdefa neyse ..bu mail gitmedi. ondan öteki birime haber vermek belki iyi olur.

o mail de : [email protected]

yani bakın hiçbir hata görünmüyor...

Formun enstitunuz tarafindan gonderilmesi gerektigi yazilmis zaten, yani gelen cevaptan anlasilan, siz gonderseniz dahi kabul edilmeyecegi. Yani waive almaniz icin ogrenci olmaniz gerekiyor (ki Amerika disindaki okullar kabul edilmez genelde ama belki bunlar genisletmislerdir). Yaptiginiz o sert elestiriler okunmamistir bile, onlar icin kural kuraldir.

Yine de illa ki ugrasacagim, bu formu gonderecegim diyorsaniz kolay gelsin. Email adresini bir de kucuk harflerle deneyin, bir sey degisecegini sanmam ama bir ihtimal.

sueno

Kısıtlanmış Üyelik
ben zaten öğrenciyim ki..
ben kuralı eleştiriyorum , kendi kendinize çıkarımlar yapıyorsunuz , varsa güzel bir çalışmanız sizde iletişime geçip deneyimleyerek yapsanız olmaz mı?
eleştiriler bal gibi okundu , çünkü kendi açıklamları da var , üstte yazan msj bir parçası sadece hepsinde Dear la başlar , Regards gibi bişi ile biter (ki ben bu tarz şeylere çok dikkate ederim) ve dikkate alınmazsa idi zaten niye diğer birime iletilisn denir ki..
yani ben kuralları ve kurumları eleştiririm ...insanları değil.. aslında bunlarda fen kültürüdür. gelişmek için eleştiriye ihtiyaç vardır çünkü. sizin düşünceniz size kalsın saygı duyarım ben yalnızca ama dikkate almam...

finduilas

Profesör
ben zaten öğrenciyim ki..
ben kuralı eleştiriyorum , kendi kendinize çıkarımlar yapıyorsunuz , varsa güzel bir çalışmanız sizde iletişime geçip deneyimleyerek yapsanız olmaz mı?
eleştiriler bal gibi okundu , çünkü kendi açıklamları da var , üstte yazan msj bir parçası sadece hepsinde Dear la başlar , Regards gibi bişi ile biter (ki ben bu tarz şeylere çok dikkate ederim) ve dikkate alınmazsa idi zaten niye diğer birime iletilisn denir ki..
yani ben kuralları ve kurumları eleştiririm ...insanları değil.. aslında bunlarda fen kültürüdür. gelişmek için eleştiriye ihtiyaç vardır çünkü. sizin düşünceniz size kalsın saygı duyarım ben yalnızca ama dikkate almam...
Ogrenci olmadiginizi soylemedim zaten, belgeyi siz gonderirseniz kabul edilmeyecegini, okulunuz tarafindan gonderilmesi gerektigini soyledim. Yine de siz gondermek istiyorsaniz kolay gelsin dedim. Kendi dusuncemi belirtmedim, ortada var olan durumu soyledim. Yazdiklarimda herhangi bir yorumlama ya da cikarim yok yani. Yazilanlari dikkatli ve onyargisiz okusaniz siz de anlatilmak isteneni anlayacaksiniz ama neyse.

Bahsettiginiz Dear ve Regards durumu da Amerika'nin emaillesme sisteminde defaulttur, yani size ozel bir durum degil, her emailde bulunur. Ulkenin sistemini ve calisma mantigini bildigim icin bunlari yaziyorum ama goruyorum ki onyargilariniz o kadar guclu ki direkt yazilanlari reddetme hali icindesiniz. :)

Neyse benim icin sizin ne dusundugunuzun pek bir onemi yok. Ben yazmaya devam edecegim ki baska okuyacak olanlar da yararlansin. Iyi gunler.

sueno

Kısıtlanmış Üyelik
Formun enstitunuz tarafindan gonderilmesi gerektigi yazilmis zaten, yani gelen cevaptan anlasilan, siz gonderseniz dahi kabul edilmeyecegi. Yani waive almaniz icin ogrenci olmaniz gerekiyor (ki Amerika disindaki okullar kabul edilmez genelde ama belki bunlar genisletmislerdir). Yaptiginiz o sert elestiriler okunmamistir bile,onlar icin kural kuraldir.

Yine de illa ki ugrasacagim, bu formu gonderecegim diyorsaniz kolay gelsin. Email adresini bir de kucuk harflerle deneyin, bir sey degisecegini sanmam ama bir ihtimal.

gülmecrinlk halimm şu an , yazdığınız koyu yazılı cümle nedir çok pardon , çıkarım mıdır ,değil midir ?
yorumlarınıza bakıp bakıp gülüyorum kendinizi ABD başkanı filan sanıyor şeklinde şeyler gelince aklıma lan olum ismi azam duasını oku filan oluyorum ...

:D

finduilas

Profesör
gülmecrinlk halimm şu an , yazdığınız koyu yazılı cümle nedir çok pardon , çıkarım mıdır ,değil midir ?
yorumlarınıza bakıp bakıp gülüyorum kendinizi ABD başkanı filan sanıyor şeklinde şeyler gelince aklıma lan olum ismi azam duasını oku filan oluyorum ...

:D
Ne guzel sizi guldurebiliyorsam ne mutlu bana. :) Hep boyle sen kalin insallah, kolay gelsin, iyi gunler. :)