En Son ÖYP Dil Eğitimi Alanların Yorumları

ideolog

Öğrenci
merhabalar

temmuz 2014 öyp alımlarında yerleşenler olarak henüz atama işlemlerimizin tamamlanmasını bekliyoruz ve dil eğitimi için tahminimce bir ay kadar sonra tercih ve yerleşme işlemleri olur. ben şimdiden dil eğitimi için forumda önceden yapılan yorumları okudum ve bizim için daha güncel bilgilere ulaşabilmek için bu konuyu açtım.

ricam odur ki bu konuyu gören ve şu anda dil eğitiminde olan arkadaşlar - ki son dil eğitimi mart 2014 te başladığı için eğitimlerinin son demlerinde olduklarını sanıyorum- bizden tecrübelerini esirgemesinler lütfen. çünkü bu eğitimin kalitesi, ders saatleri, eğitimde uygulanan yöntemler vs. her dönem değişen/gelişen yada farklılaşan bir durum arz ediyormuş. bu sebeple bu konuda son durum nedir bunu ancak sizlerin yorumlarıyla öğrenebiliriz. henüz dil eğitimine sürecin belirsizliğinden dolayı ne kadar zaman olduğunu tam bilemesek te ve atamalar bile yapılmamışken bu konuyu açmamı acelecilik olarak yorumlamanızı da istemem zira şimdiden konuyu açıyorum ki o zamana kadar daha fazla bilgi toplayalım ve daha sağlıklı bir tercih yapalım.

kendi dil eğitimi tercih sürecinizi hatırlayıp bir kaç dakikanızı ayırarak eğitim aldığınız üniversite deki eğitim kalitesi ve şehir ve barınma(özellilke apart ve yurtlar ve tam fiyatları :D) gibi konularda bilgi verirseniz bize çok yardımcı olmuş olursunuz.

şimdiden teşekkürler, saygılar :)

forward

Öğrenci
merhabalar

temmuz 2014 öyp alımlarında yerleşenler olarak henüz atama işlemlerimizin tamamlanmasını bekliyoruz ve dil eğitimi için tahminimce bir ay kadar sonra tercih ve yerleşme işlemleri olur. ben şimdiden dil eğitimi için forumda önceden yapılan yorumları okudum ve bizim için daha güncel bilgilere ulaşabilmek için bu konuyu açtım.

ricam odur ki bu konuyu gören ve şu anda dil eğitiminde olan arkadaşlar - ki son dil eğitimi mart 2014 te başladığı için eğitimlerinin son demlerinde olduklarını sanıyorum- bizden tecrübelerini esirgemesinler lütfen. çünkü bu eğitimin kalitesi, ders saatleri, eğitimde uygulanan yöntemler vs. her dönem değişen/gelişen yada farklılaşan bir durum arz ediyormuş. bu sebeple bu konuda son durum nedir bunu ancak sizlerin yorumlarıyla öğrenebiliriz. henüz dil eğitimine sürecin belirsizliğinden dolayı ne kadar zaman olduğunu tam bilemesek te ve atamalar bile yapılmamışken bu konuyu açmamı acelecilik olarak yorumlamanızı da istemem zira şimdiden konuyu açıyorum ki o zamana kadar daha fazla bilgi toplayalım ve daha sağlıklı bir tercih yapalım.

kendi dil eğitimi tercih sürecinizi hatırlayıp bir kaç dakikanızı ayırarak eğitim aldığınız üniversite deki eğitim kalitesi ve şehir ve barınma(özellilke apart ve yurtlar ve tam fiyatları :D) gibi konularda bilgi verirseniz bize çok yardımcı olmuş olursunuz.

az önce odtü yabancı diller okulunu aradım 12 eylülde dil eğitimlerinin şu anda devam eden kuru bitecekmiş ve bir hafta içinde yeni kur başlayabilir dedi. bu sadece odtü için değil bütün yabancı dil eğitimleri aynı tarihte başlıyor. atamamız 17 eylüle kadar yapılmamış olursa dil kursunu kaçırmış olacağız ve bir 6 ay sonraki döneme kalacağız. bu konu hakkında bilginiz var mı?

ideolog

Öğrenci
az önce odtü yabancı diller okulunu aradım 12 eylülde dil eğitimlerinin şu anda devam eden kuru bitecekmiş ve bir hafta içinde yeni kur başlayabilir dedi. bu sadece odtü için değil bütün yabancı dil eğitimleri aynı tarihte başlıyor. atamamız 17 eylüle kadar yapılmamış olursa dil kursunu kaçırmış olacağız ve bir 6 ay sonraki döneme kalacağız. bu konu hakkında bilginiz var mı?

lisansüstü eğitim tercihleri yapanlarında henüz ataması tamamlanmadı ancak yine de tercih yapıp yerleştiler ve yerleştirildikleri üniversiteler atama işlemlerinin devam ettiği ile ilgili belge istemişler bazı üniversiteler. yani bence bizim içinde atama yapılmadıysa bile tercih yaparız ve bir şekilde başlarız diye düşünüyorum

- - - Güncellendi - - -

halen dil eğitiminde olanlar nerelerdesiniz :)

morningglory

Öğrenci
Herkese merhaba
Acilan bu baslikla ilgili fikir yada bilgi paylaşmak isteyen yok mu? Atamam yapildi göreve baslayacagim ve dil okulunun acilma tarihine bagli kalacak yer ayarlamaya calisiyorum,o yüzden tarih bir hayli önemli
TTeşekkürler

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Herkese merhaba
Acilan bu baslikla ilgili fikir yada bilgi paylaşmak isteyen yok mu? Atamam yapildi göreve baslayacagim ve dil okulunun acilma tarihine bagli kalacak yer ayarlamaya calisiyorum,o yüzden tarih bir hayli önemli
TTeşekkürler
Hocam bununla ilgili her dil ğeitimi döneminde anket yapıyoruz sosyal medyada sizlerin tercihlerinizi düzgün bir şekilde yapabilmeniz için yardımcı olmaya çalışıyoruz ancak daha hangi dil merkezlerinin açılacağını bilmeden buna yorum yapmak zor ve tarih de muallak ne yazık ki.. Ekim gibi tercih yapılır ve kasımda dil eğitimi başlar genel olarak.

morningglory

Öğrenci
Hocam bununla ilgili her dil ğeitimi döneminde anket yapıyoruz sosyal medyada sizlerin tercihlerinizi düzgün bir şekilde yapabilmeniz için yardımcı olmaya çalışıyoruz ancak daha hangi dil merkezlerinin açılacağını bilmeden buna yorum yapmak zor ve tarih de muallak ne yazık ki.. Ekim gibi tercih yapılır ve kasımda dil eğitimi başlar genel olarak.
Teşekkürler,simdi ben bi hesap yaptim sizinde tecrubeleriniz ile mantikli gelebilirmi, soyleki 5 nisan 2015 yds tarihi, yaklaşık 6 ay geriye sayinca ekim basinda derslerin baslamasi gerkemezmi, geçmiş yillarda herkes yaklaşık 6 ay eğitim aldiysa bu hesaba gore kasimi beklemeye gerek yok gibi?

i.a.

Öğrenci
Arkadaşlar ben başka bir yerde yazmıştım, yine yazayım. Ben 2012 Aralık dönemi Öyplilerindenim. Bizim zamanımızda sınav 1 Eylül'de idi ve dil kursu Nisan'da başlamıştı. Yani 5 ay sonra sınava girdik ve sonraki bir ay (Ielts, Toefl gibi sınavlara girmeyecek olanlar) boşuna bekledik. Yine aynısı olur muhtemelen. Yani 6 ay resmi olarak söyleniyor ama 5 aylık eğitimden sonra YDS'ye girilmiş oluyor. Bu yıl da aynısı olur büyük ihtimalle..

Tabi bu benim kendi dönemimle kıyaslamam.. Umarım daha erken başlar. Temennim o yönde..

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Teşekkürler,simdi ben bi hesap yaptim sizinde tecrubeleriniz ile mantikli gelebilirmi, soyleki 5 nisan 2015 yds tarihi, yaklaşık 6 ay geriye sayinca ekim basinda derslerin baslamasi gerkemezmi, geçmiş yillarda herkes yaklaşık 6 ay eğitim aldiysa bu hesaba gore kasimi beklemeye gerek yok gibi?

Doğru :) arkadaşlar düzeltmiş, yanlış hatırlamışım Ekim ayında başlamış.

A

Akademik Forum

Guest
Görevlendirme süreci nasıl işliyor. Diyelim ki sonuçlar eylül 28'de açıklandı, Ekimin 7'sinde de dersler başlayacak. 1 Eylül gibi görevlendirme alıp kadromuzun olduğu üniversiteden ayrılabilir miyiz? Malum gideceğimiz yerde ev ayarlamak falan gerekecek.

ideolog

Öğrenci
şuanda sanırım yds henüz açıklanmadığına göre sınava girenler forumdadır özellikle 12 eylül cuma günü dil eğitimi sona erenler aldıkları eğitim hakkında bilgi verseler iyi olur bizim için. temmz öyp ile yerleşenler olarak dil tercihleri yaklaşıyor her geçen gün ancak konu başlığına uygun bir cevap gelmedi hala ... :(

Engin K.

Öğrenci
şuanda sanırım yds henüz açıklanmadığına göre sınava girenler forumdadır özellikle 12 eylül cuma günü dil eğitimi sona erenler aldıkları eğitim hakkında bilgi verseler iyi olur bizim için. temmz öyp ile yerleşenler olarak dil tercihleri yaklaşıyor her geçen gün ancak konu başlığına uygun bir cevap gelmedi hala ... :(

odtü de dil eğitimindeydim. Genel olarak iyi diyebilirim ama neresi olursa olsun iş sende bitiyor ve disiplinde sana o kadar söyleyim hocam. Benim adıma son 2 ay verimsiz geçti sebebi ise ramazan ayı ve sonrasında çözülen geçmiş sınavlar ama eğitim dönemi iyiydi.

A

Akademik Forum

Guest
Akdeniz Üniversitesinin dil egitimi nasildi giden arkadaslardan bilgi paylaşan olursa sevinirim

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
merhabalar

Hocam facebook sayfasında da paylaştım oradaki yorumlara da bakabilirsiniz.

cancarpe

Öğrenci
Arkadaşlar akdeniz uni dil eğitimndeym. 16 eylülde bizim kursumuz bitiyor. 7eyluldeki yds nin sonucunu beklemekteyiz. Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim akdenize gözünüz kapalı gidin pişman olmazsınız. Siz de çalıştıktan sonra yds yi geçmeme ihtimaliniz yok.

A

Akademik Forum

Guest
Oyp dil egitiminde biri olarak soyleyebilirimki okul anca % 20 etkiliyordur kendiniz gercekten calismadikca bi anlami olmuyo cogunuz gittiginiz universitenin egitimini begenmiceksiniz umutsuz olmaya gerek yok cunku sonucu sizin calismalariniz belirleyecek bu arada baska bir dil kursuna gideyimmi diye dusunen varsa bence cok kotu temel olmafiktan sonra gerek yok

ideolog

Öğrenci
Arkadaşlar akdeniz uni dil eğitimndeym. 16 eylülde bizim kursumuz bitiyor. 7eyluldeki yds nin sonucunu beklemekteyiz. Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim akdenize gözünüz kapalı gidin pişman olmazsınız. Siz de çalıştıktan sonra yds yi geçmeme ihtimaliniz yok.

hocam akdenizi herkes övüyor tercihlerim arasında üstlerde olacak gibi ama barınma imkanları nasıl ben netten baktım biraz yurt yada apartlar pahalı gibi siz nerde kaldınız gelecek olursak oraya evde kalıyosanız devralma gibi bi durum olur mu

- - - Güncellendi - - -

Hocam facebook sayfasında da paylaştım oradaki yorumlara da bakabilirsiniz.

teşekkür ederim Nazmi hocam :encouragement:

cengah

Öğrenci
Arkadaşlar Yıldız Teknik de dil eğitimi alan var mı? Ben orayı yazmayı düşünüyorum. Bu konuda biri yardımcı olursa çok makbule geçer vAllaha

Psychitect

Öğrenci
Ben yildizda dil egitimi aldim memnundum yani ama ielts'e hazirlamislardi bizi sonra ielts kalkti vs derken iyi yirttik biz oncesinde yds egitimi de iyidir ama son 1 ay yds gormustuk