EndNote & Mendeley Kullanımı / Farkları / Benzerlikleri / Avantajları

fdkbdy

Öğrenci
Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle EndNote ve Mendeley kullanımı ile ilgili olarak deneyimleri olan arkadaşların bu konudaki fikirlerine ihtiyacım var.

Teşekkürler.

A

Akademik Forum

Guest
Mendeley bedava ve daha kolay bir arayüzü var ben onu kullanıyorum online olarak da kullanılabildiği için her yerden işlerinize devam edebiliyorsunuz. Endnote ile çok uğraştım beceremedim biraz karışık geldi bana. Makale için özellikle dergi editörleri iki programdan biri ile düzenlenmiş olmasına dikkat ediyorlar. Mendeley kullanım yazınca youtube dan 10-15 dk. da çok rahat kullanmaya başlayabilirsiniz

marido

Öğrenci
öncelikle mendeley bedava endnote ücretli.

ben arayüz olsun webimport olsun mendeley'i daha çok beğeniyorum. cep telefonundan ve tabletten de kullanılabiliyor.

delen__1905

Öğrenci
hangi sistemi kullanırsanız kullanılanın referansları en son kendiniz iyi kontrol edin çünkü internetten kullandığınız künyeler eksiksiz olmayabiliyor sonra sıkıntı yaşamayın bu programlar büyük kolaylık ancak künye eksik ise program da eksik referans koyabiliyor

fdkbdy

Öğrenci
hangi sistemi kullanırsanız kullanılanın referansları en son kendiniz iyi kontrol edin çünkü internetten kullandığınız künyeler eksiksiz olmayabiliyor sonra sıkıntı yaşamayın bu programlar büyük kolaylık ancak künye eksik ise program da eksik referans koyabiliyor

Tabi hocam kesinlikle dikkat etmek lazım, benim merakım daha çok bu programların ne kadar kullanışlı olduğu ile ilgili.

delen__1905

Öğrenci
ben endnote kullanıyorum gayet kullanışlı rahat bir kullanımı var çalışma refarnslarınızı her çalışmada ejstra klasörler oluşturarak daha rahat ulaşım sağlıyacak şekilde saklama imkanı da sunuyor referans sıralamalarını otomatik ayarlıyor word imleci isteğiniz yere getirip sonra tek tuş ile o noktada referns işareti koydurabiliyorsunuz arayüzü sade ve bence yeterli bir tasarım var gereki tuşlar zaten üst menü açık diğer programı kullanmadım bilmiyorum

brainsc

Öğrenci
Merhabalar
Ben tez için endnote kullanmak istiyorum ancak üniversitenin tez yazım kurallarında atıfta bulunurken örnek veriyorum (Özkaya, 2005:85) olarak tanımlanmış enstitünün sayfasında. Ben bunu endnote nasıl uyarlayacağım. Endnote otomatik olarak sayfa numarasını direk kaynakçaya yazıyor. Atıfta bulunurken de (Özkaya, 2005) olarak atıyor bu durumu nasıl düzeltebilirim kendim style yazmaya çalıştım ancak bir türlü yapamadım yardımcı olursanız sevinirim..

msnln

Öğrenci
Hangi atıf için sayfa numarası ekleyeceksen, o atıfı düzenleme kısmına gidip sayfa numarasını oraya yazarsan eklemeyi yapıyor.
Merhabalar
Ben tez için endnote kullanmak istiyorum ancak üniversitenin tez yazım kurallarında atıfta bulunurken örnek veriyorum (Özkaya, 2005:85) olarak tanımlanmış enstitünün sayfasında. Ben bunu endnote nasıl uyarlayacağım. Endnote otomatik olarak sayfa numarasını direk kaynakçaya yazıyor. Atıfta bulunurken de (Özkaya, 2005) olarak atıyor bu durumu nasıl düzeltebilirim kendim style yazmaya çalıştım ancak bir türlü yapamadım yardımcı olursanız sevinirim..

vedas

Öğrenci
Endnote ile tez hazırlıyorum fakat universitenin yazım kuralları stili ni dosya olarak yukleyince endnote da göremiyorum. Bire bir yapıyorum söylenenleri dosya style dosyasında görünüyor. fakat endnote dan açtığımkaldımda select another style kısmından göremiyorum. Lütfen yadım edin tıkandım