Erasmus Öğrenci Değişim Programı Nedir?

Tarçın

Öğrenci
Erasmus Öğrenci Değişim Programı, yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik kısa süreli öğrenci ve personel değişimi yapabilmeleri için karşılıksız mali destek sağlayan bir "Avrupa Birliği Programı"dır.

dopamin

Öğrenci
Arkadaslar okulun anlasmasinin olmadigi bir universiteye erasmus ile gidemez miyiz . Tez asamasindayim ve tezimle ilgili calismiyor okulumla anlasmali okullar.

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mr December

Baş Editör
Arkadaslar okulun anlasmasinin olmadigi bir universiteye erasmus ile gidemez miyiz . Tez asamasindayim ve tezimle ilgili calismiyor okulumla anlasmali okullar.

Gidebilirsiniz ama tüm evrakların peşinden siz koşup iki okulun anlaşma yapmasını sağlamalısınız.

Tez aşamasındaysanız başka burslar ile gidin veya Erasmus'un staj programından faydalanıp gidin. Staj için anlaşma olmasına gerek yok.

dopamin

Öğrenci
Gidebilirsiniz ama tüm evrakların peşinden siz koşup iki okulun anlaşma yapmasını sağlamalısınız.

Tez aşamasındaysanız başka burslar ile gidin veya Erasmus'un staj programından faydalanıp gidin. Staj için anlaşma olmasına gerek yok.
Rektorluge sordum staj degisimini. Kabul edemeyiz dediler. Ancak yazin gidebilirmisim eylulun onunda tekrar türkiye de olmak kosulu ile. 12 aya kadar yapilabilir yaziyor dedim ama 2 ay icin destekleriz sadece dediler. Ikili anlasma icin de yetisemeyecgim sanirim. Tübitak ı denemeliyim değil mi hocam.