Farklı alanda Yüksek Lisans ve Doktora yapmak

halil35

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba . Yüksek lisans ve Doktora yaptığım alan aynı , fakat lisans alanım farklı bir bölüm. Doktor öğretim üyesi olmak istiyorum. Kadro alımlarında lisans alanımın yüksek lisans ve doktora alanımdan farklı olması sorun teşkil eder mi ?

Dilanart

Öğrenci
Merhaba , Üniversiteden üniversiteye göre değişir. Üniversiteler ihtiyaca göre Doktor ögretim üyesi alımlarında NİTELİKLER ya da ÖZEL ŞARTLAR' ını ilan ederler.Eğer şartlar size uyuyorsa sıkıntı olmaz.

Yabancı 11

Öğrenci
Merhaba, benim lisans ve yüksek lisans alanım felsefe ama doktoramı arkeoloji bölümünde yapmak istiyorum? Bu mümkün mü acaba? Hangi üniversitelere başvurabilirim? Nasıl bir yol izleyebilirim? Bilgi verirseniz, yardımcı olursanız çok sevinirim

finduilas

Profesör
Merhaba, benim lisans ve yüksek lisans alanım felsefe ama doktoramı arkeoloji bölümünde yapmak istiyorum? Bu mümkün mü acaba? Hangi üniversitelere başvurabilirim? Nasıl bir yol izleyebilirim? Bilgi verirseniz, yardımcı olursanız çok sevinirim

Sartlarinda "Felsefe bolumu mezunu olmak" ya da "Herhangi bir lisans mezunu olmak" yazan universitelere basvurabilirsiniz.

nuresma

Öğrenci
ilgi duyulan alanla ilgili yapıldığında fayda sağlayan geliştiren bir durum. genelde bizde cv de yada erkekse askerlik için yapılıyor.