idari dava açmak

Herkese merhaba,

Üniversite ön değerlendirme sonuçlarına yaptığım itirazı işleme koymadı.geçersiz bulmalarının nedenini saptırmaya başladılar.
Aynı durumdan geçersiz sayılan basvuruları olan diğer arkadaşlarımı haklı bulup sınava çağırdılar.beni çağırmadılar.

Yarın giriş sınavı yapılacak.

Şimdi deneyimli arkadaşlara sormak istediğim idari dava açmayı düşünüyorum idari dava için üniversitenin olduğu şehire gitmeme gerek var mı?
Yoksa ikamet adresimin olduğu yerden açabiliyor muyum?
İnternette net bir bilgi bulamadım bilen birisi lütfen cevap verebilir mi?

Zaman kaybı. Gidin kendinizi geliştirip daha tarafsız kadrolar bulup sınıvına giriniz. Zaman ve sağlık hepimiz için önemli. O minvalde size tavsiyem sallayın...

aktassa

Öğrenci
Zaman kaybı. Gidin kendinizi geliştirip daha tarafsız kadrolar bulup sınıvına giriniz. Zaman ve sağlık hepimiz için önemli. O minvalde size tavsiyem sallayın...
Bende [MENTION=105098]SinopluDiyojen[/MENTION] e katılıyorum.
Hani derler ya hoca bana taktı diye. Sizin de durıumunuz ona dönmüş.
Mahkeme karar verse bile artık orada size huzur vereceklerini hiç sanmıyorum.

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende [MENTION=105098]SinopluDiyojen[/MENTION] e katılıyorum.
Hani derler ya hoca bana taktı diye. Sizin de durıumunuz ona dönmüş.
Mahkeme karar verse bile artık orada size huzur vereceklerini hiç sanmıyorum.

F3211 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Benim karakterime ters hocam kuyrugu kistirip kaderime mahkum olmak.Ben hakli oldugumu düsünüyorum ve sonuna kadar gidecem.zaten süreci baslattim avukata vekeletimi verdim.
Zaten bu yüzden bu tip insanlar meydani bos buluyor.durum ne olursa olsun hakli oldugunuzu dusunuyorsaniz meydani bu tip insanlara birakmayiniz.
Ben belki olmamam ama benden sonra benim cocugum da olamaz bu kafa yapisiyla.sizler egitimli insanlarsiniz yapmayin lütfen!

finduilas

Profesör
Ustalik belgesi yerine onlisans diplomasini kabul etmeleri konusunda hakli olsaniz dahi deneyim konusunda haksizsiniz, yani actiginiz davanin bir sonucu olmayacak. Mahkeme geregi onlisans diplomanizi kabul edecekler ama deneyiminiz olmadigi icin yine basvuramayacaksiniz kadroya.

Sent from my SM-N950U using Tapatalk

Ustalik belgesi yerine onlisans diplomasini kabul etmeleri konusunda hakli olsaniz dahi deneyim konusunda haksizsiniz, yani actiginiz davanin bir sonucu olmayacak. Mahkeme geregi onlisans diplomanizi kabul edecekler ama deneyiminiz olmadigi icin yine basvuramayacaksiniz kadroya.

Benim amacim kadro almak degil hocam bilakis kadronun peskes cekilmesine comak sokmak.
Ben de kamu gorevlisiyim ayrica isimi yaparken kimsenin hakkina girmiyorum.
Yani yanlislik ya is bilmezlikten kaynaklaniyor ki bu da kötü bence ya da farkli bir hikayesi var bunu okumak niyetim benim.saygilar.

- - - Güncellendi - - -

Ayrica sizin demenize gore deneyim sartini tasimayan 3 arkadasimi sinava aldilar.
Ben nereden bilecem beni uzmanlik belgesiyle eleyip de deneyim sartini saglamayan birini kadroya alacaklarini?

Benim amacim kadro almak degil hocam bilakis kadronun peskes cekilmesine comak sokmak.
Ben de kamu gorevlisiyim ayrica isimi yaparken kimsenin hakkina girmiyorum.
Yani yanlislik ya is bilmezlikten kaynaklaniyor ki bu da kötü bence ya da farkli bir hikayesi var bunu okumak niyetim benim.saygilar.

- - - Güncellendi - - -

Ayrica sizin demenize gore deneyim sartini tasimayan 3 arkadasimi sinava aldilar.
Ben nereden bilecem beni uzmanlik belgesiyle eleyip de deneyim sartini saglamayan birini kadroya alacaklarini?

Dava açmakla "kadronun birine peşkeş çekilmesine çomak" sokmuş olmazsınız. Sınav ve atama süreci dava süresince yürüyecektir. Davayı kaybedecek olursanız, ki tecrübe şartıni sağlamıyorsanız öyle olacaktır, mahkeme masrafı ve avukat ücretini ödemek zorunda kalırsınız. Bu arada atanacak kişi de zaten atanmış olacaktır. Davayı açtığınızda dava en az 1 ay sonra görüşülecek , yürütmeyi durdurma alsanız bile bu arada sınav sonuçlanmış, dava bitene kadar atama yapılmıs olur.

Dava açmakla "kadronun birine peşkeş çekilmesine çomak" sokmuş olmazsınız. Sınav ve atama süreci dava süresince yürüyecektir. Davayı kaybedecek olursanız, ki tecrübe şartıni sağlamıyorsanız öyle olacaktır, mahkeme masrafı ve avukat ücretini ödemek zorunda kalırsınız. Bu arada atanacak kişi de zaten atanmış olacaktır. Davayı açtığınızda dava en az 1 ay sonra görüşülecek , yürütmeyi durdurma alsanız bile bu arada sınav sonuçlanmış, dava bitene kadar atama yapılmıs olur.

Atama iptal edildi.saygilar

- - - Güncellendi - - -

Deneyim şartı konuşunda da uzmanlık belgesi konusunda da ben haklı bulundum.atama iptal edildi saygılar.

finduilas

Profesör
Atama iptal edildi.saygilar

- - - Güncellendi - - -

Deneyim şartı konuşunda da uzmanlık belgesi konusunda da ben haklı bulundum.atama iptal edildi saygılar.
Tebrikler, yalniz ben haksiz bulunursunuz demedim zaten. Davanin sizin acinizdan bir sonucu olmayacak dedim. Yani siz o kadroya yine de basvuru yapamayacaksiniz deneyim sarti yuzunden. O yuzden, benim mesajimdan alinti yapmaniz yersiz. Kolayliklar dilerim, iyi gunler.

Sent from my SM-N975U1 using Tapatalk

Tebrikler, yalniz ben haksiz bulunursunuz demedim zaten. Davanin sizin acinizdan bir sonucu olmayacak dedim. Yani siz o kadroya yine de basvuru yapamayacaksiniz deneyim sarti yuzunden. O yuzden, benim mesajimdan alinti yapmaniz yersiz. Kolayliklar dilerim, iyi gunler.

Teşekkür ederim.

Hayır başvuru yapabiliyorum insanları yanlış yonlendirmeyin lütfen,elimde mahkeme kararı var.
İlanın şartları arasında deneyim ile ilgili "en az iki yıl deneyim" yazıyordu.yani lisans öncesi sonrası yazılmamış.yazilmamasinda da herhangi bir sıkıntı olmadığı yök ün mevzuatında açıktır.
Yani ilan bu şekilde açılırsa şayet deneyimin lisans öncesi de olsa atanmak için yeterlidir.

finduilas

Profesör
Teşekkür ederim.

Hayır başvuru yapabiliyorum insanları yanlış yonlendirmeyin lütfen,elimde mahkeme kararı var.
İlanın şartları arasında deneyim ile ilgili "en az iki yıl deneyim" yazıyordu.yani lisans öncesi sonrası yazılmamış.yazilmamasinda da herhangi bir sıkıntı olmadığı yök ün mevzuatında açıktır.
Yani ilan bu şekilde açılırsa şayet deneyimin lisans öncesi de olsa atanmak için yeterlidir.

Hocam siz davayi onlisans diplomaniz kabul edilmedi diye acmadiniz mi? Mahkeme de yapilan islemi hatali bulmus, dogal olarak. Bunun deneyimle ne ilgisi var? O kisinin atamasinin iptal olmasi sizin basvurabileceginiz anlamina gelmiyor. YOK'un mevzuati gayet acik, deneyim lisans sonrasi olmak zorunda ve ilanda lisans sonrasi yazmasi gerekmiyor.

Eger elinizdeki kararda "deneyim lisans oncesi de olabilir" yaziyorsa o zaman bir sey diyemeyecegim, haklisiniz.

Son düzenleme:
Hocam siz davayi onlisans diplomaniz kabul edilmedi diye acmadiniz mi? Mahkeme de yapilan islemi hatali bulmus, dogal olarak. Bunun deneyimle ne ilgisi var? O kisinin atamasinin iptal olmasi sizin basvurabileceginiz anlamina gelmiyor. YOK'un mevzuati gayet acik, deneyim lisans sonrasi olmak zorunda ve ilanda lisans sonrasi yazmasi gerekmiyor.

Eger elinizdeki kararda "deneyim lisans oncesi de olabilir" yaziyorsa o zaman bir sey diyemeyecegim, haklisiniz.

Evet saçmalık orada zaten ilk önce bana uzmanlık belgen yok dediler olduğunu ispatladim yine sınava almadilar sonra deneyimin yok dediler yine almadılar bu benim sinirimi bozdu zaten dava açtım.
Mahkeme idare böyle işlem yapamaz dedi hukukta belirlilik ilkesi vardır dedi YÖK ten MEB den mesleki yeterlilik kurumundan görüş istedi ve karar da uzmanlık belgesi de vardır istenilen deneyim de yeterlidir denildi.

Hocam yönetmelikteki detayları özellikle, "sınav soruları ile ilgili" çok ince ayrıntısına kadar inceleyin. Daha sonra ikinci mahkemeye hazırlıklı olun. Yapacak bir şey yok. Mücadeleye devam. Umarım sınav objektif temellere göre yapılır.
Tebrik ederim. Başarılar...

Hocam yönetmelikteki detayları özellikle, "sınav soruları ile ilgili" çok ince ayrıntısına kadar inceleyin. Daha sonra ikinci mahkemeye hazırlıklı olun. Yapacak bir şey yok. Mücadeleye devam. Umarım sınav objektif temellere göre yapılır.
Tebrik ederim. Başarılar...

Teşekkür ederim.
Hocam bu yönetmelik zaten mahkemenin gerekçeli kararında var.
YÖK ten görüş istediler.
Hatta benim idare ile uyuşmazlık yaşadığım maddeleri siyah yazı ile yazıp altına kararlarını açıkladılar.
Ben o yüzden bu kadar emin konusuyorum.
Yani ben mahkemenin yalancısıyım.ve amacım da okuyan biri olur ileride vazgecmesin sakin ben açtım davayı atamayı iptal ettirdim.