IELTS General Module Vs. Academic

chandler

Öğrenci
Bunun adı skandal. Umarım bu bilgi yanlıştır şimdi bende aradım yök iletişim hattını ielts akademik kabul olacak dediler. İnsanlara bir duyuru yapma gereği dahi duymayan bu insanların akademisyen olup böyle yerlerde karar vermesi çok acı.

sidneh

Profesör
Arkadaşlar ortada bir karar falan yok henüz, çağrı merkezi ilk kurulduğundan beri aynı şeyi diyor ama değişen bir şey olmadı.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Arkadaşlar eğer ielts general kaldırıldıysa tüm akademik alımlar için kaldırılmıştır. Sadece ÖYP için diye saçma bir şey olmaz bu sınavlar doçent olanlar var şu anda, doktoraya başlayan var. Eğer geçen haftaya kadar yayınlanan bir karar olsaydı kesinlikle elimize gelirdi ayrıca şöyle bir çelişki var bu puanın kullanıp kullanılmayacağına ÖSYM karar veriyor geçerlilikleri onlar belirliyor boşuna YÖK'e sorup moralinizi bozuyorsunuz önceden bu karar verme yetkisi YÖK'e aitken 1.5 yıldır ÖSYM alıyor resmi olarak kararları. Bir de şuna bakmak lazım TOEFL'da akademik değil..

sacrum

Öğrenci
Arkadaşlar eğer ielts general kaldırıldıysa tüm akademik alımlar için kaldırılmıştır. Sadece ÖYP için diye saçma bir şey olmaz bu sınavlar doçent olanlar var şu anda, doktoraya başlayan var. Eğer geçen haftaya kadar yayınlanan bir karar olsaydı kesinlikle elimize gelirdi ayrıca şöyle bir çelişki var bu puanın kullanıp kullanılmayacağına ÖSYM karar veriyor geçerlilikleri onlar belirliyor boşuna YÖK'e sorup moralinizi bozuyorsunuz önceden bu karar verme yetkisi YÖK'e aitken 1.5 yıldır ÖSYM alıyor resmi olarak kararları. Bir de şuna bakmak lazım TOEFL'da akademik değil..
Hocam insallah dediginiz gibidir dun gece cagri merkezini aradigimdan beri cok kotu durumdayim. 6puan kaybim oluyor cunku. Forumda bazi arkadaslarin cagri merkezini aradik boylemis diye yazdigini gorunce ben de inanmamistim arayip ayni seyi duyunca yikildim.

basshasan

Öğrenci
Aradım çağrı merkezini. Birkaç güne resmi yazının üniversitelere gönderileceği söylendi. Bilmiyorum, belki de uzun süredir herkese verilen klasik bir cevaptır. Ben akademik personel olmak için uzun süredir didinen biriyim. Mart ayında IELTS general training modüle girerek 72,5 aldım(denklikle). Eğer bu çıkacağı söylenen karar bundan 1-2 ay önce söylenseydi, " bir sonraki ÖYP alımlarında Academic Module kullanılacak" denilseydi, girmek isteyen gider Academic Module sınavına girerdi. Bu ne şimdi ? ÖYP ilanlarının açıklanmasına 1 hafta kadar süre kalmış, "Biz General Training kabul etmiyoruz" diyorlar. Ben şimdi mesai başlar başlamaz gidip IELST Academic 'e başvursam, 27 Temmuzda Academic Module sınavı var, sonuçlar da 10 Ağustos'ta açıklanacak. Neyime yarayacak o puan benim ? Bekletecekler mi ÖYP başvurusunu o tarihe kadar ?
Enstitü kadroları ne olacak? Kaç tane kadronun süresi gelmiş geçmiş olacak belki o tarihe kadar, akademik perseonel ilan sayfasında..
Dua edelim, geriye dönük alınmış puanlar kabul edilsin, sınava girip sonuç bekleyenlerin puanı kabul edilsin. Tamam bundan sonra General Modül olmasın, Academic istesinler, çok istiyorlarsa barajı da yükseltsinler. Gidip çalışıp o puanı da alırız. Ama mevcut hakkımızı elimizden almasınlar. Karar çıkış tarihinden itibaren Academic'e girmeniz gerekiyor desinler.. Aylarca verdiğimiz emek, para ve umutlarımızın tepesine binmesinler.

aDNA

Profesör
Toeic olayını unutmayalım. Yumuşak bir geçiş bekliyoruz. Ama bu geçiş neden ÖYP alımları öncesi oldu ona şaşırdık. ÖSYM bastırmasa YÖK bu kararı almak zorunda kalmazdı.

chandler

Öğrenci
Toeic olayını unutmayalım. Yumuşak bir geçiş bekliyoruz. Ama bu geçiş neden ÖYP alımları öncesi oldu ona şaşırdık. ÖSYM bastırmasa YÖK bu kararı almak zorunda kalmazdı.

vahdet hocam ulaşabildiğiniz bir yetkili oldu mu yök iletişim merkezi dışında ? sağlıklı bir bilgi alabildiniz mi acaba ?

chandler

Öğrenci

Toprakcı

Öğrenci
Evet ikisi de kabul ediliyor.

hocam ben bişey sormak istiyorum. aralıkta ki öyp için eilts'e hazırlanıyorum ancak genel modülüne başvurmuştum sınava ve dünden beri bir söylenti var artık genelin kabul edimeyecegi akademik modulden girilmesi gerektiği söyleniyor.. yökü aradım ancak kesin bilgi vermiyorlar ne yapmalıyım acaba sizce ?

Cashmere

Araştırma Görevlisi
hocam ben bişey sormak istiyorum. aralıkta ki öyp için eilts'e hazırlanıyorum ancak genel modülüne başvurmuştum sınava ve dünden beri bir söylenti var artık genelin kabul edimeyecegi akademik modulden girilmesi gerektiği söyleniyor.. yökü aradım ancak kesin bilgi vermiyorlar ne yapmalıyım acaba sizce ?

Beklemek durumundasınız Toprakcı...Henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Gamze

Administrator

Genele başvurduysanız zaten artık değişmez modülünüz, alabildiğiniz puanı alın moralinizi bozmadan bence. Resmi bir duyuru henüz yok, olduğunda site üzerinden ilan edilecektir. Değişiklik yapılsa bile sınava girmiş kişilerin mağdur edilmeyeceğini düşünmekteyim.

Toprakcı

Öğrenci
Genele başvurduysanız zaten artık değişmez modülünüz, alabildiğiniz puanı alın moralinizi bozmadan bence. Resmi bir duyuru henüz yok, olduğunda site üzerinden ilan edilecektir. Değişiklik yapılsa bile sınava girmiş kişilerin mağdur edilmeyeceğini düşünmekteyim.

hocam ben o modül değiştirme konusunuda araştırdım ama british council'ı arayıp değiştirebilirsin modülünü dediler adımıza sınav kagıdı düzenlenmediği için değişebilir olduğu söyleniyor

Gamze

Administrator
hocam ben o modül değiştirme konusunuda araştırdım ama british council'ı arayıp değiştirebilirsin modülünü dediler adımıza sınav kagıdı düzenlenmediği için değişebilir olduğu söyleniyor

Başvuran bir arkadaşım değiştirememişti ona dayanarak söyledim ama madem merkez değiştirilebildiğini söyledi tamam o zaman.