Kamuda Çalışmamış Doktorasını Bitirmiş Biri Yardımcı Doçent Olabilir mi?

Merhabalar
kamuda hiç çalışmamış doktorasını bitirmiş bir aday yard. doç yada doçent olabilir mi? yoksa kadro derceleri yüzünden sorun yaşar mı?
Ben 35 yaşındayım ve araştırma görevlisi olamıyorum. Doktoram bitmek üzere ve daha önce hiç kamuda çalışmadım. Bana yardımcı olur musunuz ?lütfeeeeeeeeeeen Nerden bilgi alabilirim onda söyleseniz yeterli

alpertunga84

Profesör
Elbette olabilirsin. Fakat bir şart: Torpil. Varsa torpilin önce yrd. doç. olarak alırlar 1-2 sene sonra da aynı fakültede dekan yardımcısı olursun. Yrd. doç. gibi öğretim üyesi kadroları doğrudan isme çıkar.

aDNA

Profesör
Merhabalar
kamuda hiç çalışmamış doktorasını bitirmiş bir aday yard. doç yada doçent olabilir mi? yoksa kadro derceleri yüzünden sorun yaşar mı?
Ben 35 yaşındayım ve araştırma görevlisi olamıyorum. Doktoram bitmek üzere ve daha önce hiç kamuda çalışmadım. Bana yardımcı olur musunuz ?lütfeeeeeeeeeeen Nerden bilgi alabilirim onda söyleseniz yeterli

Hatta yeni açılan Unıv. lerde Yrd. Doç alımlarında yayına bile bakılmıyor. Sadece Dr. nızı tamamlayınca Rektör veya Dekan ile birebir görüşerek; sizin onlar için faydalı olacağınıza ikna ederseniz Dr yı yapmış olduğunuz alan şart koşularak 3 hafta içinde kadronuzu alır görevinize başlarsınız. Eğer boş durmaz yayın da yaparsanız Doç. lik sınavına girer yükselmeye devam edersiniz. Dekan yardımcılığı için iyi bir Akademik çalışma daha değerli olur. Artık o kadar da torpil olayı dönmez. Çünkü o idari göreve almak isteyen sizden daha başarılı Hocaları kesinlikle bu durum rahatsız edecektir. Hiçbir rektör Hoca da BENCE ( özellikle yeni açılan Unıv. lerde) küçük illerde bu dedikoduya ve rahatsızlıklara mahal vermek istemez.

Torpilim olsaydı okulu birincilikle bitirmeme ve bir çok makalem olmasına rağmen bu zamana kadar çoktan araştrma görevlisi kadrosuna atanmaz mıydım:)
Tordil yoksa olmaz mı bu iş?

Engineer-

Öğrenci
Sana tavsiyem tezini verme. Uzatma al. 33a ları takip et ve başvur. Genele pekçok ilan çıkıyor. Yrd.Doç. için asistanlık bir tecrübedir. Benim gözlemlerim ve tecrübem, asistan olsan da olmasan da adamın varsa kadro alıyorsun. Ama çok ucra yerlere genel Yrd. Doç. kadroları da açılmıyor değil. Büyük şehirlerde doktoranı bitirip, yaşayıp alıştıktan sonra oraları yazmak da tercih meselesi, takip et derim.

Mr December

Baş Editör
Sana tavsiyem tezini verme. Uzatma al. 33a ları takip et ve başvur. Genele pekçok ilan çıkıyor. Yrd.Doç. için asistanlık bir tecrübedir. Benim gözlemlerim ve tecrübem, asistan olsan da olmasan da adamın varsa kadro alıyorsun. Ama çok ucra yerlere genel Yrd. Doç. kadroları da açılmıyor değil. Büyük şehirlerde doktoranı bitirip, yaşayıp alıştıktan sonra oraları yazmak da tercih meselesi, takip et derim.

Yaşı tutmuyor maalesef.

Kaplan_0644

Öğrenci
Bu yaş olayı ne kadar saçma sapan bir şey yahu. Adam 34 yaşındayken araştırma görevlisi olabiliyor, 35 olunca hayatında heralde çok şey değişiyor, insan bambaşka birisi oluyor ki 35 ten sonra olmaz deniyor :/

Mr December

Baş Editör
Bu yaş olayı ne kadar saçma sapan bir şey yahu. Adam 34 yaşındayken araştırma görevlisi olabiliyor, 35 olunca hayatında heralde çok şey değişiyor, insan bambaşka birisi oluyor ki 35 ten sonra olmaz deniyor :/

Belli bir süre hizmet edilmesi bekleniyor sanırım devlete. Devlet yaşı sınırlayacağına ömrümüzü uzatmaya çalışsa daha mantıklı olur =)

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
33/a'ya atanırsanız doktora bitince yard. doçluk kesin mi oluyor. Bildiğim kadarıyla öyle bir kural yok ama tercih ediliyor sanırım.
Hiç kimse için bir kesinlik söz konusu değildir. Ancak dediğiniz gibi araştırma görevlisi olarak başlamışsa akademik kariyerine tercih sebebi olmakta.