Öğretmenlikten öğretim gorevliligine gecis sureci???

cihatsakarya

Öğrenci
Selam hocalarim 2010 yilindan beri Meb kadrosunda ogretmenim. Gectigimiz hafya kazandigim ogretim gorevliligi kadrosu icin üniversiteye basvurumu yaptim. Surec ne kadar surer? Muvafakat vs. Ne zaman sonuçlanır?? Nelere dikkat etmek lazım... benzer sekilde gecen hocamiz veya tecrubeli arkadaslarimiz yardimci olursa cok sevinirimm...

suleymanevsen

Öğrenci
Hocam öncelikle hayırlı olsun bende sözleşmeli öğretmen iken öğretim görevliliğine geçtim doğrusu ben istifa ederek geçtim daha kadroya gelmediğim için üniversiteye çalıştığınıza dair belgeyi verip durumu söylüyorsunuz onlar Meb dan muvafakatname talep ediyorlar benim 1 hafta içinde cevap gelmişti sizinde 7-15 gün icerisinde muvafakatname cevabı gelir süreç biraz dahada uzatabilir tabi ztn muvafakatname cevabı gelmeden size gelin başlayın demezler içiniz rahat olsun zaten görev dersiniz muvafakatname cevabı gelince 15 gün icerisinde gelip göreve başlayın derler kafanıza takılan bir durum olursa mesaj atın ysrdımcı olayım

Bugraakay

Öğrenci
Merhaba Hocam
Bende sözleşmeli öğretmenim ve araştırma görevlisi olarak üniversiteye geçiş yapacağım bazı konularla ilgili sizden bilgi almak istiyorum rica etsem beni bilgilendirmisiniz. Beni ararsanız sevinirim 05062572629

Merhaba Hocam
Bende sözleşmeli öğretmenim ve araştırma görevlisi olarak üniversiteye geçiş yapacağım bazı konularla ilgili sizden bilgi almak istiyorum rica etsem beni bilgilendirmisiniz. Beni ararsanız sevinirim 05062572629

Başlık açarak foruma sorarsanız daha fazla yardımcı olunabilir.
sorularınızı detaylı olarak yazarsanız yardımcı olabiliriz.

Bugraakay

Öğrenci
Hocam ben sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmaktayım. Araştırma gorevliligi kazandım muvafakat alabiliyor muyum geçerken yoksa istifa mı etmek zorundayım. Güvenlik soruşturması tahmini ne kadar sürer.
İstifa edip mi başvurma gerekir yoksa güvenlik soruşturması tamamlandıktan sonra istifa etsem olur mu.

Hocam ben sözleşmeli öğretmen olarak görev yapmaktayım. Araştırma gorevliligi kazandım muvafakat alabiliyor muyum geçerken yoksa istifa mı etmek zorundayım. Güvenlik soruşturması tahmini ne kadar sürer.
İstifa edip mi başvurma gerekir yoksa güvenlik soruşturması tamamlandıktan sonra istifa etsem olur mu.

Bence güvenlik soruşturmasını beklemek daha mantıklı ama şu da var. Üniversite/bölümler kesin güvenlik soruşturmasından geçeceğine inandıkları kişileri bir an önce çalıştırmaya başlatıyorlar. Özellikle bu durum vakıflarda bu şekilde işliyor. Ama devlet üniversitesiyse de yine bölüm işlerini biraz da olsun yaptırtıyorlar. En azından benim çalıştığım üniversitede durum bu şekilde işliyor. Bu sebeple hem MEB hem de üniversite işlerini aynı anda bu sürede yürütmeniz zor olacaktır. Soruşturma ise kişiden kişiye ve bulunulan ile/ilçeye göre değişiyor, mesela bazı tanıdıklarımın 15 gün içinde geldiği gibi, bazılarının birkaç gün içinde oluyor. Ama bazı kişilerin de 1 ay civarında sürdüğü de var. Ama en geç 1-2 aya onaylanacaktır. İlk dönemlerde çok uzun sürüyordu ama artık işleyişi hızlandırdılar. Bu durumda kabul aldığınız bölümün tutumu önemli bu duruma göre MEB ile durumu konuşmanız lazım. Şimdi dönem başladığında sizi daha zora sokabilirler. O yüzden ilk olarak bölümün size karşı davranışını kesinleştirip ardından bağlı bulunduğunuz MEB'e bu durumu danışın. En kesin bilgiyi ordan öğrenirsiniz. Telefon ile danışabilirsiniz. İlçe MEB genelde böyle durumlarda baya ilgili oluyor.

Hayırlı olsun, sizin için her şeyin en iyi olması dileğimle.

Omerceliko

Öğrenci
Örgör

Hocam öncelikle hayırlı olsun bende sözleşmeli öğretmen iken öğretim görevliliğine geçtim doğrusu ben istifa ederek geçtim daha kadroya gelmediğim için üniversiteye çalıştığınıza dair belgeyi verip durumu söylüyorsunuz onlar Meb dan muvafakatname talep ediyorlar benim 1 hafta içinde cevap gelmişti sizinde 7-15 gün icerisinde muvafakatname cevabı gelir süreç biraz dahada uzatabilir tabi ztn muvafakatname cevabı gelmeden size gelin başlayın demezler içiniz rahat olsun zaten görev dersiniz muvafakatname cevabı gelince 15 gün icerisinde gelip göreve başlayın derler kafanıza takılan bir durum olursa mesaj atın ysrdımcı olayım
Hocam bende öğretim görevliliğine kabıçul aldım ne yapmam lazım. Üniversite bekle dedi ama biraz insan korkuyor

suleymanevsen

Öğrenci
Merhaba hocam korkulacak bir durum yok kısa zamanda görevlendirme yazın gelir atamanın yapıldığı Myo müdürü ile görüşmenizde fayda var başka sorularınız olursa instagramdan ulaşın yardımcı olurum

Omerceliko

Öğrenci
Öğretim Görevlisi

Merhaba hocam korkulacak bir durum yok kısa zamanda görevlendirme yazın gelir atamanın yapıldığı Myo müdürü ile görüşmenizde fayda var başka sorularınız olursa instagramdan ulaşın yardımcı olurum
Hocam şuan bekliyorum arşiv araştırmasını o bittikten sonra muvafakat ile mi geçiyorum yoksa istifa mı ediyorum malum sözleşmeli öğretmenim

suleymanevsen

Öğrenci
Hocam şuan bekliyorum arşiv araştırmasını o bittikten sonra muvafakat ile mi geçiyorum yoksa istifa mı ediyorum malum sözleşmeli öğretmenim
Hocam kadroya geçmediğiniz sürece muvafakatname alamazsınız eğer sözleşmeli iseniz öncelikle üniversitenin görev yazısının tebliğ edilmesinden sonra istifa etmeniz gerekmektedir.(Kadrolu olsaydınız muvafakatname alabilirsiniz)