ÖSYM'de Sınava Gelmeyenler Hakkında Ceza Yönetmeliği Yayınlandı

erdm

Öğrenci
Geçtiğimiz Ekpss sınavı için görev çıkmıştı,onayladım ancak sınavın olduğu gün İstanbul'dan yeni dönmüştüm. Sabah evime geldiğimde saat 5'ti. Biraz uzanayım demiştim ancak uyuya kalmışım.Ama bunu ösym başkanlığına bildirmedim.Geçenlerde 6 sınav ya da 12 ay süreyle görev vermeyeceklerini bildiren bir yazı gönderdiler. Yeniden görev alabilmek için sizce bir şey yapmam gerekir mi?

aktan

Doçent
Geçtiğimiz Ekpss sınavı için görev çıkmıştı,onayladım ancak sınavın olduğu gün İstanbul'dan yeni dönmüştüm. Sabah evime geldiğimde saat 5'ti. Biraz uzanayım demiştim ancak uyuya kalmışım.Ama bunu ösym başkanlığına bildirmedim.Geçenlerde 6 sınav ya da 12 ay süreyle görev vermeyeceklerini bildiren bir yazı gönderdiler. Yeniden görev alabilmek için sizce bir şey yapmam gerekir mi?

Yeniden görev alabilmek için ne yazık ki yapılacak birşey yok.

nerissa

Öğrenci
Ben de tatilde olacagımdan 21-22 Hazırandaki görevlerimi nasıl iade edebilirm onu merak edıyorum. Hali hazırda onaylama sürecı gectıyse, herhangı bır yaptırım almadan halledılebilyor mu bu mazeret bıldırme olayları?

Tesekkurler

A

akademik forum

Guest
Itiraz

Ekpss sınavında bütün Osym görevlerinden men cezası aldım oysa hiç bir hatalı davranışta bulunmamıştım. Nasıl itiraz edebilirim?

A

Akademik Forum

Guest
Yoo geç gitmedim, herşeyi zamanında ve kurallara uygun yaptım. Ama bugün bi yazı ile bana Yönetmelik 6/1F bendine uygun davranmadınız diye bütün görevlerden men edildiniz, diye yazı yolladılar. Nasıl itiraz edebilirim?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Yoo geç gitmedim, herşeyi zamanında ve kurallara uygun yaptım. Ama bugün bi yazı ile bana Yönetmelik 6/1F bendine uygun davranmadınız diye bütün görevlerden men edildiniz, diye yazı yolladılar. Nasıl itiraz edebilirim?

Maddeniz şu şekilde ve bunun bağlı bulunduğu madde "Sınav koordinatörlüklerinin görevleri" arasında buna istinaden bir dilekçe yazacaksınız ve bu sınava hangi okulda girdiyseniz onun bağlı olduğu ÖSYM koordinatörlüğüne ileteceksiniz bir karışıklık olmuş sanırım.

https://gis.osym.gov.tr/osym_calisma_usul_yonetmelik.pdf

f) Merkezi aday atamaları tamamlandıktan sonra sınava girecek tutuklu, hükümlü ve sağlık kurulu raporu ile kanıtlanmış özel durumu Başkanlıkça kabul edilen adayların, durumlarına uygun ayrı bir salonda sınava girebilmeleri için ÖSYM ile koordineli olarak gerekli tedbirleri almak.

A

Akademik Forum

Guest
Burdan anladigim kadariyla osym sinavina gorev alipta gitmeyen gorevliye 12 ay sinavlara girememe cezasi veriliyor.Oysa osym yonergesi hic verilmez diyor. Bunlardan hangisi dogru? Cunku benim de basima boyle bir olay geldi. 9.00 da sinav yerind oldum ama gorev alamadim.

A

Akademik Forum

Guest
Sınav görev belgesi çıktısını unutmak !!!!! :S

Merhabalar. Ben de 18 Ekim 2014 tarihli kpss sınavında görevlendirilmiştim ama görev belgemin çıktısını alamadığım için göreve kabul edilmedim. Özellikle mazeretimin bu olduğunu ve sınava geldiğimi ama bu sebeple görev alamadığımın belirtilmesini istedim bina sorumlusuna ama bunu böyle belirtirler mi bilmiyorum. ne yapmalıyım sizce. ilgili makamları telefonla arayarak durumu anlatmak mı lazım ?

ahmtilys

Öğrenci
Merhabalar. Ben de 18 Ekim 2014 tarihli kpss sınavında görevlendirilmiştim ama görev belgemin çıktısını alamadığım için göreve kabul edilmedim. Özellikle mazeretimin bu olduğunu ve sınava geldiğimi ama bu sebeple görev alamadığımın belirtilmesini istedim bina sorumlusuna ama bunu böyle belirtirler mi bilmiyorum. ne yapmalıyım sizce. ilgili makamları telefonla arayarak durumu anlatmak mı lazım ?

Geçmiş olsun hocam. Hayır sizin sınava gelmediğinizi rapor ederler. Tam emin değilim ama sanırım 3 sene görev alamıyorsunuz artık.

Mustafa

Araştırma Görevlisi
Hiçbir sınava kimlikle gitmedim şu yazılanları da ilk kez duyuyorum. Bir kez sordular onda da ehliyet vardı problem olmadı. Şanslıymışım demek ki.

Dünkü ALES öncesi rahatsızlandığım ve acil servise kaldırıldığım için göreve gidemedim. Adaylar için ÖSYM posta adresini vermiş, faksla işlem yapmadıklarını belirtmiş ancak peki ya görevliler için? Raporumu postayla mı faksla mı iletmeliyim?

hocayorgun

Öğrenci
Ben her sınav göreğini kimliğimle ve görev kartım ile giderim. Kapıda işi sıkı tutan bir polise falan denk gelirsini boşuna tartışma olmasın. Güzelce tüm evraklar ile gidin.

dutxuri

Araştırma Görevlisi
4 - 5 Haziran sınavı için görevler açıklanmadı mı daha acep? Çıkmamış olma ihtimalini düşünmüyorum da :)

- - - Güncellendi - - -

Ben her sınav göreğini kimliğimle ve görev kartım ile giderim. Kapıda işi sıkı tutan bir polise falan denk gelirsini boşuna tartışma olmasın. Güzelce tüm evraklar ile gidin.

Hocam ben de öyleyim. Her zaman garanticiyim ve 7 senedir hiçbir aksilik yaşamadım onca sınavda da gecen ki YDS'de nasıl olduysa eski bi sınav görevi kartıyla gitmişim (niye yırtmadıysam onu :D )
Salon başkanı olacak kadın öyle bi yerin dibine soktu ki beni.. nasihatler, görev tanımları vs.. herkesin içinde.. epey de yaşlıca bi kadındı. Dedim insanlık hali ne yapayım? 7 senede ilk defa bi aksilik oldu.. Kadın dedi: ee artık 1 - 2 sene size görev çıkmaz.. gülerek..

22 Mayıs'ta Salon Başkanı olarak görev çıkmış. Şimdi o kadınla bi denk gelsem de o görevi bi gözüne soksam diye ne dua ediyorum bilseniz :D

A

Akademik Forum

Guest
Kpss

22 mayısta kpss de görevlidir. 08.28.de binaya giriş yapıyordum ki polis geç kaldınız içeri alamam dedi.geri döndüm. Cezası ne olur ne yapmalıyım?