ÖYP 2014 Dil Merkezi Tercih Sonuçları ve Görevlendirme

melamy

Öğrenci
arkadaşlar tahminlere göre pazartesi günü tercih sonuçları açıklanmış olur ve cuma günüde tam gün tatil oldu bu yüzden görevlendirme yazınızı çıkartmanız için 3 günlük kısa bir süreniz olacak . tabiki dil kursuna başladıktan sonrada bu görevlendirme yazısını alsanız olur ama mesela ben öyp ile aydına atandım ilk dil tercihim ise anadolu üniverstesi oldu . eskişehirden tekrar aydına gidip geri gelmek bile insanın 2 gününü alır. bu durumlarda kalabilcek arkadaşların pazartesi sonuçlar çıkar çıkmaz görevlendirme için üniversitesine başvurması ve işlemleri elden takip etmesi yararına olcaktır. bu şekilde görevlendirme yazınızı almanız 2 gün bile sürmeyecektir. bu arada var mı benden başka ilk tercihine anadolu üni yazan ? :)

i.a.

Öğrenci
Dostum sana katılmakla birlikte bir ekleme de yapmak istiyorum. Görevlendirme için kurumunuza dilekçe vermeniz yeterli, sonraki yazışmayı zaten kurumlar kendi aralarında yapıyorlar. Yani dilekçe verip, idareyle konuşup yerleştiğiniz okula gidebilirsiniz. Ben daha önce öyle yapmıştım. Hatta dilekçeyi bile vermemiştim. Kefillerim memleketimde olduğu için dekanla durumu konuşmuştum. O da bana, sen git hemen demişti. Dilekçeyi ve senetleri de memleketimden posta ile yollamıştım. O yüzden herhangi bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Ben İTÜ yazdım bu arada. Daha önce de oraya gitmiştim, yabancılık çekmeyeyim dedim. :)

melamy

Öğrenci
Dogrudur hocam ben aslinda bu konuda sordugum ogrendigim kadariyla biseyler yazdim yapilacak eklemerle bilgiyi zengislestirdigin icin ve bundan sonraki ekleme yapacaklar icin simdiden tesekkur ederim :) hafta sonu aciklansa baride simdiden planimi yapsam ama anadoluyu cok tercih etceklerini sanmiyorum heralde bi aksilik olmazsa girerim . Kutahyadan gelis gidis yapcam evimden o yuzden anadolu istiyorum yoksa baska takintim yok :)

confianceS

Öğrenci
Simdi bende kefiller icin evine gidiyorum.pazartesi aciklanirsa eger okulu arayip soyleyecegim ve bana senedi gonserecekler,direkt verin dedim de kazandiginiz dil merkezine gore bir yazi yazip verneliyiz size dedi.iste pazartesi aciklansa bende bende arayip senedi gondermelerini istesem persembe elimde olsa ve noterden kefilleri imzalattirip gondersem personel daire baskanligina diyorum.sonra da ayin 8indr kazanacagim dil merkezine gitsem.burda merak ettigim nokta illa benim gonderdigim senedin isleme konulmasini filan bekleyecek miyim ? Benlik bir durum yok degil mi?

melamy

Öğrenci
Bu senet olayi bizim unide yok hocam biz baslarkende herhangi bor senede imza atmadik ama acaba dil kursuna giderken boyle birsey cikarmazlar degilmi onumuze ? Kefil filan hoc sevmedigim isler insallah cikartmazlar boyle birsey. Confiences yalniz ben suan biseyi anlamadim sen bu hafta bayrama kadar nerde olcan ? Zaten okulda olmicakmisin neden senedi gonderiyolarda sen kendin almiyosun aciklandigi zaman? Bide hayir isleme konulmasini beklemek filan yok hocam senlik bi durum yok devaminda

i.a.

Öğrenci
Üstat senet için beklemenize falan gerek yok. Size senedi gönderirler, siz de doldurur ve geri yollarsınız. Başka bir şey yapmanıza gerek yok. Direkt gidip dil kursuna başlayabilirsiniz. Yazışmalar, görevlendirme vs.. sizin arkanızdan devam edecek. Sizlik bir durum yok..

melamy hocam ayrıca senet nasıl imzalamayacaksınız, anlamadım ben. Farklı bir kuruma görevlendirileceksiniz, senetsiz yollamazlar. Zaten başlarken senede imza atmıyorsunuz, bir yere görevlendirme yazdıklarında senet imzalıyor, okula veriyorsunuz ve öyle gidiyorsunuz. Senetsiz bırakmazlar. O konuda bir yanlışınız var..

melamy

Öğrenci
Hocam benim kidemlim hic bir senede imza atmadan gidip gelmiş ama 2 yıl olmuş , oyp Koordinatörluguyle konustum gorevlendirmenizi 1 gunde cikartiriz gidersiniz sorun olmaz dedi ama hicbir senetten bahsedilmedi o yuzden bende senet konusunda bilgi sahibi degilim , o yuzden diyorum karsima simdi senet cikarsa canim sklir ama cikmaz demiyorum sadece bilgim yok eger senet isi cikarmazlarsa mutlu olurum :)

forward

Öğrenci
Bu senet olayi bizim unide yok hocam biz baslarkende herhangi bor senede imza atmadik ama acaba dil kursuna giderken boyle birsey cikarmazlar degilmi onumuze ? Kefil filan hoc sevmedigim isler insallah cikartmazlar boyle birsey. Confiences yalniz ben suan biseyi anlamadim sen bu hafta bayrama kadar nerde olcan ? Zaten okulda olmicakmisin neden senedi gonderiyolarda sen kendin almiyosun aciklandigi zaman? Bide hayir isleme konulmasini beklemek filan yok hocam senlik bi durum yok devaminda
hocam bende memleketime gidiyorum bayrama kadar okulda beklemeyeceğim. mazeret izni için dilekçe yazdım salı günü memleketime gidiyorum. arefe gününe bilet bulamadım dedim dekan beyda sağolsun izinime onay verdi.sizlerde yazabilirsiniz.

confianceS

Öğrenci
Bende bilet bulamadigim icin evvelden aldim.arti kefiller memleketteydi, yani daha dogrusu kefil ayarlamak icin geldim.bu acidan senedi isteyecegim okuldan.gorevlendirme yazim ile senedi gonderecekler zannedersem degil mi?