ÖYP'de Mecburi Hizmet Kaç Yıl?

yassmin

Öğrenci
dışarıda geçirdiğin süre kadar! yüksek lisans 2 yıl, doktara 4 yıl olmak üzere toplamda minimum 6 yıl tabi yüksek lisans ve doktorayı kazandığın üni de yapmıyorsan! ayrıca dil puanın 50 nin altındaysa 1 yıl 65 in altındaysa 2 yıllık bi dil kursu sürende var....
dil kursu süresi 6 aydır. 1 yıl içerisinde 50 yi 2 yıl içerisinde de 65 i gecmek gerekıyor...

teksas

Öğrenci
Mecburi hizmet

Merak ettiğim bir konu var,

Atandığımız okulda bir süre çalıştıktan sonra 39. veya 35. madde ile yurt içi veya yurt dışına görevlendirme ile gidersek gitmeden önce okulumuzda çalıştığımız süreler mecburi hizmetimize sayılıyor mu?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gamze

Administrator
Merak ettiğim bir konu var,

Atandığımız okulda bir süre çalıştıktan sonra 39. veya 35. madde ile yurt içi veya yurt dışına görevlendirme ile gidersek gitmeden önce okulumuzda çalıştığımız süreler mecburi hizmetimize sayılıyor mu?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Hayır görevlendirmeden önce çalıştığınız süre sayılmıyor.

Gamze

Administrator
o bambaşka birşey hocam.

Aynı şey hocam. Zorunlu hizmet ödemenizin doktora tez döneminde okulunuza dönseniz dahi ödenmeye başlamayacağını, zorunlu hizmetinizin düşmeye başlaması için doktoradan sonra görev yapmanızı belirtiyor. Aynı zamanda görevlendirme almadan önce çalışmanızın da zorunlu görevden düşmeye bir etkisi bulunmamaktadır.

Gerçi bu yazı yayınlamadan önce de görevlendirme öncesi dönem zorunlu görevden düşmüyordu. Dilerseniz YÖK'e de bir sorun. İlgili kanun bendini size söylerler.

Son düzenleme:

teksas

Öğrenci
Aynı şey hocam. Zorunlu hizmet ödemenizin doktora tez döneminde okulunuza dönseniz dahi ödenmeye başlamayacağını, zorunlu hizmetinizin düşmeye başlaması için doktoradan sonra görev yapmanızı belirtiyor. Aynı zamanda görevlendirme almadan önce çalışmanızın da zorunlu görevden düşmeye bir etkisi bulunmamaktadır.

Gerçi bu yazı yayınlamadan önce de görevlendirme öncesi dönem zorunlu görevden düşmüyordu. Dilerseniz YÖK'e de bir sorun. İlgili kanun bendini size söylerler.

çok teşekkür ederim hocam.

M

Mukittt

Guest
Zorunlu hizmet

Merhabalar, Zorunlu hizmet sürem hakkında emin olamıyorum 1.5 yıl 35 madde ile yüksek lisans yaptığım ünide bulundum sonra atandığım üniye döndüm doktorada da sadece 5 ay görevlendirmem oldu ve atandığım üniye döndüm doktora bitnce sadece bu süre mi zorunlu hizmetim olacak yoksa eğitim sürem mi