ÖYP'li Bir Araştırma Görevlisi Mevlana Programına Katılabilir mi?

sbfreff

Öğrenci
Arkadaşlar forumda aradım pek yanıt bulamadım umarım yanlış yere açmamışımdır konuyu.
Öğrenmek istediklerimi yökü arayarak sordum ama bana mevlananın sitesindeki bilgileri okudular sadece.
Öyp li bir araştırma görevlisi mevlana programıyla 1 yıl yurt dışında eğitim alırsa mecburi hizmetini 2 yıl mı yapmak zorundadır?
Mevlana programı ile yurt dışına gidilirse TR'de aldığı maaş devam eder mi?(doktora ve yüksek lisans öğrencisi fark edermi?

Mr December

Baş Editör
Arkadaşlar forumda aradım pek yanıt bulamadım umarım yanlış yere açmamışımdır konuyu.
Öğrenmek istediklerimi yökü arayarak sordum ama bana mevlananın sitesindeki bilgileri okudular sadece.
Öyp li bir araştırma görevlisi mevlana programıyla 1 yıl yurt dışında eğitim alırsa mecburi hizmetini 2 yıl mı yapmak zorundadır?
Mevlana programı ile yurt dışına gidilirse TR'de aldığı maaş devam eder mi?(doktora ve yüksek lisans öğrencisi fark edermi?

ÖYP yüksek lisansta 3 aydan fazla yurtdışında kalınamaz. Anca doktorada kalınabilir.
Bildiğim kadarıyla ÖYP araştırma görevlileri mevlanadan yararlanamıyor.
Görevlendirme 3 aydan çok olursa iki katı zorunlu hizmet olur yurtdışı için.

sbfreff

Öğrenci
Teşekkür ederim hocam.Yök çağrı merkezine danışmıştım net cvp alamadım ancak öyp araştırma görevlilerinin mevlana programını kullanabileceklerini söylediler.ama diğer sorulara cvp alamadım.Tabi çağrı merkezinin verdiği bilgiler herzaman doğru olmuyor.

dutxuri

Araştırma Görevlisi
Mevlana değişim programını uygulayan üniversitelerimiz var mı acaba?
Her türlü yeniliği alıp ilk uygulayanlardan olan İBÜ bu programa tam geçmedi de ondan soruyorum.

giresun1

Öğrenci
Arkadaşlar ben şu anda mevlana programı ile yurt dışındayım ve Arş. Gör.yim( yüksek lisans). Mevlana Öyp'nin öğrencilik kısmıyla ilgili olduğu için zorunlu hizmet ikiye katlanmıyor. Ben herhangi bir senet imzalamadım okuldan ayrılırken. Ayrıca 3.5 aylığına izin aldım, hatta 9 aylık bile alabiliyordum. Maaş konusu da ayın 15inde netleşecek ama bildiğim kadarıyla 1 yıldan az olan sürelerde maaş kesilmiyor.

neslyhn

Öğrenci
Arkadaşlar ben şu anda mevlana programı ile yurt dışındayım ve Arş. Gör.yim( yüksek lisans). Mevlana Öyp'nin öğrencilik kısmıyla ilgili olduğu için zorunlu hizmet ikiye katlanmıyor. Ben herhangi bir senet imzalamadım okuldan ayrılırken. Ayrıca 3.5 aylığına izin aldım, hatta 9 aylık bile alabiliyordum. Maaş konusu da ayın 15inde netleşecek ama bildiğim kadarıyla 1 yıldan az olan sürelerde maaş kesilmiyor.

15'ini merakla bekliyorum:)

dutxuri

Araştırma Görevlisi

Hayırlı olsun hocam. Maaş kesilmemesi de süpermiş.
Ben de takip ediyorum ama bizim okulda (İBÜ) henüz bir kıpırdama yok. Ben öğrenci olarak değil ama, okutman olduğum için öğretim hareketliliğinden faydalanmak istiyordum.

giresun1

Öğrenci
Teşekkür ederim hocam. Maaşın kesilmediği yarın netleşecek. Bildiğim kadarıyla öyp ödenekleri yattığında yolluk ve yevmiye de alınıyor. Benimki henüz gelmediğinden ben ödeneği kullanamadım. Ama öğretim elemanlarına ülkelere göre değişen bir miktarda yevmiye ve yolluk da veriliyor diye biliyorum.