Toefl Nasıl Çalışmalı

ivy_ivy

Öğrenci
arkadaşlar merhaba
TOEFL sınavından nasıl başarılı olunur? yds'den 65 puanım var sizce sıkı çalışmayla TOEFL'da başarı sağlayabilir miyim? Daha önce bu sınava girmiş tecrübeli hocalarımın yardımını bekliyorum

Ink Bottle

Moderator
arkadaşlar merhaba
TOEFL sınavından nasıl başarılı olunur? yds'den 65 puanım var sizce sıkı çalışmayla TOEFL'da başarı sağlayabilir miyim? Daha önce bu sınava girmiş tecrübeli hocalarımın yardımını bekliyorum

Hocam eşdeğerlikler berbat benim 85 TOEFL puanımı 71 YDS'ye denk sayıyorlardı girdim 87,5 aldım YDS'den. (İsterseniz hem TOEFL hem YDS ekran görüntüsünü paylaşabilirim.

YDS 65 üstü için 78 üstü TOEFL gerekir ki bu da gerçekten ciddi bir İngilizce birikimi ve orta düzeyde altyapı için 6 aylık sıkı çalışmayla olur.

Kısacası amacınız 65 Üstü YDS ise bunu TOEFL ile değil YDS ile geçmek inanın çok daha kolay.

Yine de kararlıysanız çalışma kaynak önerileri yazayım. Dediğim gibi 78 TOEFL için orta düzey altyapıyla başlarsanız 6 ay günde 2-3 saat düzenli çalışma gerekir.

ivy_ivy

Öğrenci
Hocam eşdeğerlikler berbat benim 85 TOEFL puanımı 71 YDS'ye denk sayıyorlardı girdim 87,5 aldım YDS'den. (İsterseniz hem TOEFL hem YDS ekran görüntüsünü paylaşabilirim.

YDS 65 üstü için 78 üstü TOEFL gerekir ki bu da gerçekten ciddi bir İngilizce birikimi ve orta düzeyde altyapı için 6 aylık sıkı çalışmayla olur.

Kısacası amacınız 65 Üstü YDS ise bunu TOEFL ile değil YDS ile geçmek inanın çok daha kolay.

Yine de kararlıysanız çalışma kaynak önerileri yazayım. Dediğim gibi 78 TOEFL için orta düzey altyapıyla başlarsanız 6 ay günde 2-3 saat düzenli çalışma gerekir.

Hocam cevap için çok teşekkürler :) Yds'den 65 almıştım hocam yani şu anki seviyem bu...İnternette biraz Toefl kaynağı araştırdım yds'den biraz daha anlaşılır geldi.Ancak bu yanıltıcı mıdır?Kaynak verirseniz çok mutlu olurum :)

Ink Bottle

Moderator
Hocam cevap için çok teşekkürler :) Yds'den 65 almıştım hocam yani şu anki seviyem bu...İnternette biraz Toefl kaynağı araştırdım yds'den biraz daha anlaşılır geldi.Ancak bu yanıltıcı mıdır?Kaynak verirseniz çok mutlu olurum :)

Hocam öncelikle kursa gitmenizi öneririm gerçi dinleme ve okuma kısımlarına kendiniz evde de hazırlanabilirsiniz ama yazma ve konuşma kısımları için iyi bir puan hedefliyorsanız kurs şart.

Ben kendi çalışma sistemimi yazayım.

-3 ay WSI'da kurs
Arkasına gerçek TOEFL IBT denemeleri
-Longman TOEFL IBT (12 deneme orta zorlukta)
-Cambridge TOEFL IBT (10 deneme, zor)
-The Official Guide to the TOEFL Test (2 deneme, sınavda çıkmış sorular)

Yukarıdaki denemeleri çözmeniz için

-yeterli işlemci bellek ve ekran kartına sahip bilgisayar (orta Düzey bir bilgisayar)
-ingilizce q klavye
-kulaklık
-mikrofon

gerekmekte.

ivy_ivy

Öğrenci
Hocam öncelikle kursa gitmenizi öneririm gerçi dinleme ve okuma kısımlarına kendiniz evde de hazırlanabilirsiniz ama yazma ve konuşma kısımları için iyi bir puan hedefliyorsanız kurs şart.

Ben kendi çalışma sistemimi yazayım.

-3 ay WSI'da kurs
Arkasına gerçek TOEFL IBT denemeleri
-Longman TOEFL IBT (12 deneme orta zorlukta)
-Cambridge TOEFL IBT (10 deneme, zor)
-The Official Guide to the TOEFL Test (2 deneme, sınavda çıkmış sorular)

Yukarıdaki denemeleri çözmeniz için

-yeterli işlemci bellek ve ekran kartına sahip bilgisayar (orta Düzey bir bilgisayar)
-ingilizce q klavye
-kulaklık
-mikrofon

gerekmekte.

hocam çok teşekkür ederim :)

falcon2189

Öğrenci
MERHABALAR, arkadaslar bende sizin gibi TOEFL sinavina giren birisi olarak gercek sinavin nasil oldugunu merak ediyordum. Uzun uraslar sonucu cok makul fiyata 33 gercek FULL toelf sinavinin programini Iranli bir master ogrencisinden edindim. Kendisi sadece bu programdan calisarak 111 aldi. Keza bende Ocak 20 gibi TOEFLa girecegim. Bu programi sadece 30 TLye benden edinebilirsiniz.

Program ozellikleri [ Program deneme degil GECMISTEKI GERCEK TOEFL SINAVLARININ AYNISIDIR.

Boyut :1 gb
Icerik : Reading-Listening-Speaking-Writing
Sinav Sayisi: 33
Cost: 30TL [inanin 33 sinava 30tl hicbirsey!!!!]

Dipnot: Samimi soyluyorum ben bu dokumani bulmadan once barron delta longman ets ve kaplandan calisip kasimda 1 defa toefla girip 75 aldim. Bu kaynaklardan hicbirisi tum anlamiyla sinavi yansitamiyor. Ornegin bu saydigim kaynaklarin hicbirinin soru tipi Toefla yakin deil, toeflin sorulari cok kaliteli, sadece Longmanin integrated speakingleri yakin, kaplanin da Listeningni yakin ama sadece parcalari; keza sorular yine alakasiz Toelfdan. Ogrenci oldugum icin Toefl sinavinin parasi cok agir geliyor. Dolarin hali de malum, bu sekilde hem siz cok makul fiyata faydalanacaksiniz hem ben biraz olsun maddi birikimle ustune koyup sinava girebilecegim. Ilgilenen arkadaslar mesaj atabilirler. iyi gunler

Son düzenleme:

kabussum

Öğrenci
MERHABALAR, arkadaslar bende sizin gibi TOEFL sinavina giren birisi olarak gercek sinavin nasil oldugunu merak ediyordum. Uzun uraslar sonucu cok makul fiyata 33 gercek FULL toelf sinavinin programini Iranli bir master ogrencisinden edindim. Kendisi sadece bu programdan calisarak 111 aldi. Keza bende Ocak 20 gibi TOEFLa girecegim. Bu programi sadece 30 TLye benden edinebilirsiniz.

Program ozellikleri [ Program deneme degil GECMISTEKI GERCEK TOEFL SINAVLARININ AYNISIDIR.

Dipnot: Samimi soyluyorum ben bu dokumani bulmadan once barron delta longman ets ve kaplandan calisip kasimda 1 defa toefla girip 75 aldim. Bu kaynaklardan hicbirisi tum anlamiyla sinavi yansitamiyor. Ornegin bu saydigim kaynaklarin hicbirinin soru tipi Toefla yakin deil, toeflin sorulari cok kaliteli, sadece Longmanin integrated speakingleri yakin, kaplanin da Listeningni yakin ama sadece parcalari; keza sorular yine alakasiz Toelfdan. Ogrenci oldugum icin Toefl sinavinin parasi cok agir geliyor. Dolarin hali de malum, bu sekilde hem siz cok makul fiyata faydalanacaksiniz hem ben biraz olsun maddi birikimle ustune koyup sinava girebilecegim. Ilgilenen arkadaslar mesaj atabilirler. iyi gunler
Ekli dosyayı görüntüle 4324
Hocam eğer birisine vermefiyseniz setle ilgileniyorum hemen almak istiyorum

falcon2189

Öğrenci
barron,ets,delta,kaplan,longman calismis birisi olarak hicbirinin programi toefli tam anlaminda yansitamiyor, soylediginiz sitede sadece teofl calisma kaynaklari var bendeki ise gecmisteki gercek teofl sinavlarinin bire bir aynisi 1gb seklinde mevcut.

Graham1

Öğrenci

hocam bende almak istiyorum hemen mumkunse. Msj attim ozelinize bakar misiniz

Son düzenleme:

omer.yigit

Öğrenci

programi edinmek istiyorum. msj attim kardes

qpuro

Kısıtlanmış Üyelik
Türkiye için dil puanı lazımsa hiç uğraşmayın TOEFL ile. YDS sınırsız geçerli hem de basit.

Yurtdışı için TOEFL'a gircem diyorsanız en güzeli girin OSS'ye, bulunduğunuz ildeki ELLTIS bölümlerinden birini kazanın ve ELLTIS öğrencileri ile 1 sene hazırlık okuyun.

Sınıftaki herkes belli bir birikimde olacağı için çok rahat konuşma pratiği yaparsınız, ayrıca bazı okulların native speakerları var. Ve haftada belli bir saat istediğiniz hoca ile speaking sınıfına katılabilirsiniz ders vakitleri harici. Zaten bir süre sonra kanka moduna girdiğinizden okutmanlarla pratik sorunu çekmezsiniz. Ayrıca üniversitelerin en iyi hocalarını da ELLTIS grubunun hazırlık sınıflarına verirler.

1 sene ELLTIS ile hazırlık sınıfı + bireysel çaba ( bol kitap okuma, deneme çözme vs. vs. )+ yazın 2 aylığına yurtdışı = 110 TOEFL.

user1990

Öğrenci

SELAM, hocam bu program bana ilac gibi gelecek. etsye 100lira vermektense bu program cok daha ucuz ve mantikli, banada gonderir misiniz

falcon2189

Öğrenci
Arkadaslar ilginize tesekkur ederim. Programi tedarik etmek isteyen arkadaslarla ozelden irtibata geciyorum. Telefon ve hesap bilgilerimi veriyorum. Amacim size faydali olmak adamlar uzakdoguda iranda toefldan hep 110 120 arasi aliyorlar cunku dayanisma icindeler. Aylardir arastiriyorum bu tarz bir imkani hicbir yerde bulamazsiniz. Iletisim bilgilerinden bana ulasabilirsiniz. Saygilarla, esen kalin

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaslar ilginize tesekkur ederim. Programi tedarik etmek isteyen arkadaslarla ozelden irtibata geciyorum. Telefon ve hesap bilgilerimi veriyorum. Amacim size faydali olmak adamlar uzakdoguda iranda toefldan hep 110 120 arasi aliyorlar cunku dayanisma icindeler. Aylardir arastiriyorum bu tarz bir imkani hicbir yerde bulamazsiniz. Iletisim bilgilerinden bana ulasabilirsiniz. Saygilarla, esen kalin

Hocam bu programı lisanssız olarak dağıtıyorsanız (program sahibi ile Türkiyede programın satışı konusunda bir anlaşmanız yoksa) çok büyük telif cezaları alabilirsiniz, bilginize
saygı bizden