Tubitak 2214-A/ 2020 2. DÖNEM BAŞVURU

Merhabalar, ben de 2214-A 2020 2. dönem başvuru yaptım. Takip sisteminde "başvurusu inceleniyor" yazıyor.

evet ... ne yazık ki süreç devam ediyor ... 2020/1 dönem 15. hafta da açıklandı. 30 nisan başvurular bitti ve 14 ağustosta açıklandı. 2020/2. dönem de 9 ekim de basvurular bitti ve bu hafta 15. hafta. aradığımda net bir cevap alamadım. Sistem de şubatta açıklanacak yazıyor. Net bir bilgi alabilen oldu mu acaba...

caez87

Öğrenci
Ben 2219 başvurusu yapmıştım ama anladığım kadarıyla 2214-A ile aynı anda açıklanıyor. Bir önceki başvuru her ikisi için de 106. günde açıklanmış, şimdi ise 106.gün 20'si Çarşamba oluyor. Fakat 2219 için bu ayın başında attığım mailde Şubat başı gibi açıklamayı planladıklarını söylediler ama daha önceki başvurulara göre geç bir tarih gibi geldi bu. Güncel bir bilgi alan olursa ve paylaşırsa sevinirim. Herkese iyi çalışmalar.

Aradığınızda size ne söylediler?

şubat ayında açıklanacağını ilettiler fakat geçtiğimiz dönemde yani 2020/1 için aradığımda ağustos sonu dediler 14 ağustosta açıkladılar. Sanırım öylesine cevap veriyorlar. söyledikler kesin olmuyor. bu arada eski sonuç tarihlerine baktığımda hep cuma açıklanıyor sanırım. Cumaya kadar bakmaya gerek yok sanırım. umarım 2. başvurumda başarmış olurum. geçtiğimiz yıla göre video da çektik bakalım.

caez87

Öğrenci
Herkese tekrar merhaba, en son 2219 için sorduğumda Şubat başı demişlerdi ki o da haftaya oluyor, güncel bir bilgi alan var mı Tübitak'tan veya bir duyumu olan?

Herkese tekrar merhaba, en son 2219 için sorduğumda Şubat başı demişlerdi ki o da haftaya oluyor, güncel bir bilgi alan var mı Tübitak'tan veya bir duyumu olan?

ben 2214-A için aramıştım. fakat sadece şubat ayı içerisinde demekle yetindiler. umarım beraber açıklanır. kesin bilgiyi orada burslarla ilgilenen kişiler bilir sanırım. bir öncekine göre uzun sürdü.

caez87

Öğrenci
arkadaşlar bir önceki başvuru gibi ... bu aksam olabilir ... hayırlısı olur umarım

2219 için de aynı durum söz konusu sabahtan beri başvuru durumunda herhangi bir şey yazmıyor. Hatta akşamüstü hem 2214-A hem de 2219'un Tübitak sayfasında geçen dönemin başvurularına ve sonuçlarına dair bilgiler vardı onlar da silinmiş şu anda gözükmüyor (yani bu dönemin sonuçlarına dair bilgileri duyuru olarak girecekler belli ki). Dolayısıyla sonuçlar belli olmuş kanaatimce ama bugün nedense açıklamadılar yani mesai saati geçtiği için artık beklemiyorum bugüne.

2219 için de aynı durum söz konusu sabahtan beri başvuru durumunda herhangi bir şey yazmıyor. Hatta akşamüstü hem 2214-A hem de 2219'un Tübitak sayfasında geçen dönemin başvurularına ve sonuçlarına dair bilgiler vardı onlar da silinmiş şu anda gözükmüyor (yani bu dönemin sonuçlarına dair bilgileri duyuru olarak girecekler belli ki). Dolayısıyla sonuçlar belli olmuş kanaatimce ama bugün nedense açıklamadılar yani mesai saati geçtiği için artık beklemiyorum bugüne.

haklısınız sanirım ... yarın açıklanır o zaman