üds 2012 de 2009 sorusunun ne işi var?

materyalist

Öğrenci
arkadaşlar cümle tamamlama sorularında 2009 mart sosyal bilimler üds de cıkmış soru var.bu çok saçma değil mi ya da bir tek ben mi rahatsız oldum bilmiyorum ama bence bu saygısızlık biz emek verip çalışıyoruz hazırlanıyoruz.onlar soru yazmaya mı üşeniyorlar.

sidneh

Profesör
80 tane sorunun içinde bir tane olması çok da rahatsız edici bir şey değil bence. Zaten hep paralellerini soruyorlar.

irmcskn

Ordinaryüs Profesör Doktor
iyi de bunda rahatsız olacak ne var ki; sağolsunlar demek ki herkes geçsin istiyolar :)
Çok fena bir miiletiz dimi ya. Herseyden kıl kapıyoruz. :) Standart sapması bıle olmayan bır sınavda lutuftur bu.

Kursta iken hocamız bıze haftalık ccevırmemız ıcın makaleler verırdı. 1 makaleden farklı yıllarda bı cok soru cıktıgını soylerdı. Sınav kendınden beslenıyr dıye acıklamalar yapardı. Dediği çıktı. :)

biyofizik

Profesör
Çok fena bir miiletiz dimi ya. Herseyden kıl kapıyoruz. :) Standart sapması bıle olmayan bır sınavda lutuftur bu.

Kursta iken hocamız bıze haftalık ccevırmemız ıcın makaleler verırdı. 1 makaleden farklı yıllarda bı cok soru cıktıgını soylerdı. Sınav kendınden beslenıyr dıye acıklamalar yapardı. Dediği çıktı. :)

okulda çok olurdu bu,hocalar sağolsun kalıp soru sorardı bazı hayatı sadece ders çalışmak olanlar gider ''biz çalışıyoruz millet kalıp çalışıyor,haksızlık değil mi'' derdi.Sağolsun hoca ''Sen de kalıp çalış arada da gez biraz demişti :) '' Ya bırakalım herkes geçsin sanki ÖYP'de çok büyük fark mı attırıyo dil puanı?Ama 65 i geçemezsen atılıyosun ÖYP'den. Bu soruların devamını bekliyorum ÖSYM'den :)

irmcskn

Ordinaryüs Profesör Doktor
okulda çok olurdu bu,hocalar sağolsun kalıp soru sorardı bazı hayatı sadece ders çalışmak olanlar gider ''biz çalışıyoruz millet kalıp çalışıyor,haksızlık değil mi'' derdi.Sağolsun hoca ''Sen de kalıp çalış arada da gez biraz demişti :) '' Ya bırakalım herkes geçsin sanki ÖYP'de çok büyük fark mı attırıyo dil puanı?Ama 65 i geçemezsen atılıyosun ÖYP'den. Bu soruların devamını bekliyorum ÖSYM'den :)

Hocanı sevdim :D Forumlarda " millet gezdi biz dirsek çürüttük " diyenlere kapak olacak turden bır cevap olabılır.

biyofizik

Profesör
Hocanı sevdim :D Forumlarda " millet gezdi biz dirsek çürüttük " diyenlere kapak olacak turden bır cevap olabılır.

o lafa deli olurum ya.yaw arkadaş bölüm birincisi bizim 80 ile mezun oldu anca,genel cerrahinin elinden kadın doğumcuların elinden anca ne etsinler :)
adam benim bir stajda okuduğumu bir senede okuyup 95-99 ortalama yapıp millet gezdi demiyo mu deli oluyorum :)
işin pis yanı temel tıpta ortak tercih şansı olunca da bana fark atıyo :)
ah ulan % 35 :nightmare:

biyofizik hocam, sizden de şüphelenmiyor değilim. İkidir 63.75'te kalıyormuşsunuz. Dediniz herhalde, bir soruyu geçmiş yıllardan sorun da geçeyim artık :)

yo yo 1 sefer kaldım 63,75 ile yüskek yirlerde tanıdıklar sağolsun 1 soru koydular kalıp onu da yanlış yaptım :)

biyofizik hocam, sizden de şüphelenmiyor değilim. İkidir 63.75'te kalıyormuşsunuz. Dediniz herhalde, bir soruyu geçmiş yıllardan sorun da geçeyim artık :)

yo yo 1 sefer kaldım 63,75 ile yüskek yirlerde tanıdıklar sağolsun 1 soru koydular kalıp onu da yanlış yaptım :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

nerissa

Öğrenci
neden olmasın ki, siz soru mu ezberleyip giriyorsunuz sınava? Eternal Sunshine ... dan bahseden soruda Clementine değil de, baska biri deseydi, ya da bambaska bir filmden bahsetseydi yapamicak mıydınız? Bütün merkezi sınavlar icin olası bir durum bu, bunun coktan biliniyor olması lazım. Ben hatırlıyorum yıllar önce YDS denemelerinde de tek-tük aynı sorular cıkardı. ÜDS standart sapması olmayan bir sınav, dolayısıyla kendinizle yarısmanız daha makbuldür.

afac

Öğrenci
79 soru değişebiliyorsa 1 soru da değişebilir. Avusturya dil demez de başka bir şey der. Arada 2-3 senelik fark olması sınava girenlerin geçmiş yılların sorularını çözmüş olması dikkatleri o soru üzerinde toplamıştır muhakkak. Daha eski tarihli bir soru olsaydı ilgi toplamayabilirdi yine de bir art niyet aramak yelteneceğimiz en son şey olmalı bu gergin ortam ve kompakt ilişkiler silsilesinde.

nerissa

Öğrenci
Hayır anlamdığım sey su: ben 856 tane gecmiş yıl sorusu cözeyim, sanki sınavda o soruyu görünce tak diye okumadan isaretlicem...?
Zaten 2 sayfa sınav sorusu:D Kelime sorusu olsa bile böyle bir sey denilmemeli, cünkü "mostly used words/verbs/adverbs" gibi kol gibi listeler vardır yıllardır.

Edit: ÜDS, KPDS calısmıs değilim, nasıl taktikler var bilmem, (taktik olduğuna da inanmam o ayrı) Üniye girerken ki YDS tecrübemden konustum.

Ayrıca da birisi kalkıp "aa bu soruyu hatırlıyorum" demeseydi, kimsenin ruhu duymicakti, oturup karsılastırma yapılsa daha kimbilir kac defa aynı soruyu cözdük? Ama mesela bazı sorular var, her kosulda hatırlanır, ben "Einstein"li soruya cok güldüm sınavda, ömrü billah unutmam:)

materyalist

Öğrenci
benim dil sorunum yok zaten.bu sınavda standart sapma olmadığının da gayet farkındayım. ben biraz daha geniş kapsamlı düşünüyorum açıkcası ama burada bunu da tartışmayacağım tabi ki . herneyse yazılan hiçbir düşünceye katılmamak ile beraber,saygı duyarım.