Üds nasıldı?

neist

Öğrenci
Soruların dağılımının değişmesi ve alıştığımız üds formatından farklı olması beni de zorladı. Moral bozukluğu yarattı açıkcası. Okuyup anlayıp yapmaya çalıştım. Ama sonuç nasıl olur emin bile olamıyorum. Umarım beklentimizin çok üstünde gelir puanlar :)

amin hocam, inşallah:=)

jacop

Öğrenci
between galaxies diyorlar between için iki şey olması gerekmıyor mu,ben orada ------kı bu soruyu son yarım satte anladım ortadakı control yazan sırayı atlayarak okumusum -------D sıkkı yaptım----between galaxies neden olmaz 1iki tane galaksı warsa tamam ayrıca orada control fiili over ı gerektiri dye dusundm bir ing öğrtmnlıgı 3 .snf ogrencısı olarak : ) umarım dgrudur

smyrna

Araştırma Görevlisi
ben sosyal alandan girdim, önceki sınavlara göre biraz daha kolay geldi bana, fakat prepositionlarda çeldiriciler vardı. sonuçlar umarım herkes için beklentilerin üstünde olur.

lito hd

Öğrenci
Ben fenden girdim, sonbahar sınavından 70'in üstünde puan almış biri olarak kesinlikle bu sınava diğerine kıyasla çok zor ve karışık buldum, özellikle paragraflar hiç anlaşılır değilidi. Herkesin kolaylıkla çözebildiği çeviri soruları bile bir kez okuyarak anlaşılmıyordu.
Fen bölümü mü böyleydi, yoksa ben dikkatimi bir türlü toplayamıyordum bilmiyorum ama bugüne kadar girdiğim en zor, en karmaşık, en zaman alıcı soruların bulunduğu üds sınavıydı bence. Bundan sonra gelecek her üds de daha fazla zorlayacak gibi görünüyor :(:(, herkesin bir an önce hedeflediği puana ulaşır umarım.

asasca

Öğrenci
Ben fenden girdim, sonbahar sınavından 70'in üstünde puan almış biri olarak kesinlikle bu sınava diğerine kıyasla çok zor ve karışık buldum, özellikle paragraflar hiç anlaşılır değilidi. Herkesin kolaylıkla çözebildiği çeviri soruları bile bir kez okuyarak anlaşılmıyordu.
Fen bölümü mü böyleydi, yoksa ben dikkatimi bir türlü toplayamıyordum bilmiyorum ama bugüne kadar girdiğim en zor, en karmaşık, en zaman alıcı soruların bulunduğu üds sınavıydı bence. Bundan sonra gelecek her üds de daha fazla zorlayacak gibi görünüyor :(:(, herkesin bir an önce hedeflediği puana ulaşır umarım.

aynen katılıyorum.. başka söze gerek yok..

Ö

Ömür

Guest
üds 2010 ilkbahar 20 martta yapılmıştı, açıklanması 13 nisandı. Sanırım 2 hafta sonra sonuçları öğrenebileceğiz

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
21 gün sonra açıklanır. Bizim sınıfta da bir diktatör vardı bende salon başkanlığı yaptım ama artık işi abartmışlar, araba anahtarını bile almadılar içeri, cüzdan yok o yok bu yok şaka gibi..

sosyolog

Öğrenci
sınavım masıldı???? :S

öncelikle ÜDS ye ilk kez girmiş ve tam olarak hazırlanamamış biri olarak bütün soruları anlamaya çalışarak cevap verdim....ama kaç tanesi doğru bilmiyorum....hatta hangi soruya hangi cavbı verdiğimi de hatırlamıyorum....:(

yani anlayacağınız arkadaşlar sınavımın nasıl geçtiği sınav sonuçları açıklandığında belli olucak:)

ÜDSSS

Öğrenci
önceki sınavlara göre ben daha rahat çözebildim soruları ama bunda eiğitim aldığım kurumdaki sınavların katkısı büyük.
zorluk cekmedim tabi en büyük etken yusuf hocammmm maksimum akademiye ve hocamaaa sonsuz tesekkurlerr.

nirvana

Öğrenci
Ales sınavında bağırsaklarında kalıntı olanlar ve **** iyi yıkamamış olanlar sınava giremeyeceklermiş. Bilginiz olsun istedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

karateboy

Öğrenci
Benim kitapçıkta, paragrafa kelime ekleme sorularında son iki soru arka sayfadaydı, paragrafı okuyorum, kelimeler için arkayı ceviriyorum falan...
Yetkili arkadaşların baya kulaklarını çınlattım sınav esnasında :)

dilara

Öğrenci
merhaba başka başlık açmak istemedim doğru yere mi yazıyorum bilmiyorum.Ben üds ye girdim 65 i geçtim.Fakat kpds başvuruları bitmeden üds açıklanmaz diye kpds ye de başvurmuştum 65 i geçemem ihtimaliyle.Eğer öyp ye başvurursam son girdiğim sınav yani kpds mi geçerli olacak.Yoksa üds yi de kullanabilecek miyim.Biraz saçma olabilir ama bi yerde ales le ilgili en son girilen sınav geçerli olur diye bi ibare okumuştum.

bergerac

Araştırma Görevlisi
merhaba başka başlık açmak istemedim doğru yere mi yazıyorum bilmiyorum.Ben üds ye girdim 65 i geçtim.Fakat kpds başvuruları bitmeden üds açıklanmaz diye kpds ye de başvurmuştum 65 i geçemem ihtimaliyle.Eğer öyp ye başvurursam son girdiğim sınav yani kpds mi geçerli olacak.Yoksa üds yi de kullanabilecek miyim.Biraz saçma olabilir ama bi yerde ales le ilgili en son girilen sınav geçerli olur diye bi ibare okumuştum.

KPDS veya ÜDS hangisini kullanmak istiyorsanız onu kullanırsınız, ALES'te de 3 yıl geçerliliği var diye biliyorum, onda da yine en yüksek aldığınız puanı kullanabilirsiniz.