Yardımcı Doçenlik Dil Sınavı

clar

Öğrenci
Merhabalar,
Birkaç gün sonra yardımcı doçentlik dil sınavına gireceğim. KPDS puanım oldukça yüksek fakat neredeyse iki yıldır ingilizce ile çok haşır neşir değilim. O yüzden bugunden itibaren çeviri çalışmalarına başlıyorum.

Bu çeviri sınavıyla ilgili tavsiye edebileceğiniz şeyler var mıdır? Sizin başınıza gelen ya da duyduğunuz deneyimler ve dikkat edilmesi gereken şeyler var ise paylaşabilir misiniz. Çok teşekkürler herkese...

clar

Öğrenci
Bana da öyle söylediler. İnternette hiçbir örnek bulamadım, özellikle çalışmam gereken birşey var mıdır merak ediyorum.
Bir de yanımıza sözlük götürebiliyormuşuz, kapsamlı bir ingilizce türkçe, türkçe ingilizce sözlük götürmeyi düşünüyorum. Ayrıca alanımla ilgili İngilizce sözlük götürebiliyor muyum acaba

N

Niënor

Guest
Hocam kadro size açıldıysa merak etmeyin, formalite icabı. En azından benim üni.de öyle.

lagrima

Öğrenci
Bana da öyle söylediler. İnternette hiçbir örnek bulamadım, özellikle çalışmam gereken birşey var mıdır merak ediyorum.
Bir de yanımıza sözlük götürebiliyormuşuz, kapsamlı bir ingilizce türkçe, türkçe ingilizce sözlük götürmeyi düşünüyorum. Ayrıca alanımla ilgili İngilizce sözlük götürebiliyor muyum acaba

Sözlük kullanılabiliyor sınavda diye biliyorum. Yard.doç. hocam bizzat söylemişti

adanadurum

Öğrenci
Merhabalar,
Yardimci docentlik icin ayrica yds ya da toefl benzeri bir sart yok mu?
Eger varsa...Doktora egitimimi Ingiltere'de tamamladim, bir muafiyet soz konusu olabilir mi? YDS icin sahsen basvuru yapamadigimdan TOEFL'a girecegim, lakin boyle bir dil puani sart yoksa bosuna 200 dolardan olmayayim diye once foruma danismak istedim. Cevaplayabilecek arkadasa simdiden tesekkurlerimi iletirim...