Yardımcı doçent kadro ilanları nereden takip ediliyor?

arzukesebir

Öğrenci
Arkadaşlar merhabalar
Bu konuda acemi biri olarak doktorasını bitirmiş biri yardımcı doçentliğe başvuru yapabilir mi? Evet ise ilanları görebileceğimiz bir yer/link var mı?

evet bu konuda çok bilgimiz yok lüften dışarından doktorasını bitirip yardımcı doçentliğe başvurmuş birileri varsa bizimle deneyimlerini paylaşabilir mi? Başvurular nasıl ve nereden takip ediliyor? Her üniversitenin yar doç için kriterleri farklı bunu biliyoruz ancak en azami düzeyde dil/ales/yayınlar ne düzeyde olmalı? Bilgilendirirseniz çok seviniriz.

chilecAsh

Araştırma Görevlisi
İlgili yeterlilikleri universitelerin atama yonetmeliklerinden edinebilirsiniz. İlanlara da da universitelerin duyurular sayfasindan ulasabileceginiz gibi tum yok ilanlarina da yoksisten ulasabilirsiniz.

"OYP/2015-1 YL"

arzukesebir

Öğrenci
İlgili yeterlilikleri universitelerin atama yonetmeliklerinden edinebilirsiniz. İlanlara da da universitelerin duyurular sayfasindan ulasabileceginiz gibi tum yok ilanlarina da yoksisten ulasabilirsiniz.

"OYP/2015-1 YL"

Ben YÖKün sayfasında yrd doç ilanlarını bulamıyorum, tam olarak hangi başlıktan bakacağız? link gönderebilir misiniz

A

Akademik Forum

Guest
Yöksiste öğretim üyesi ilanları yayınlanmaz. Yrd. Doç. öğretim üyesidir. Üniversitelerin öğretim elemanı ilanlarını değil öğretim üyesi ilanlarını takip edeceksiniz. Memurlar Nette bütün ilanlar yayınlanıyor oradan güncel olarak takip edebilirsiniz.

A

Akademik Forum

Guest
Dün mesaj yazmıştım ama yayınlamadılar bu konuda. Memurlar Net üniversitelerin öğretim üyesi ilanlarını yayınlıyor. Yrd. Doç. lik için ales gerekmiyor. Dil için ise her üniversitenin kendi kriterleri var bazı üniversiteler yüksek dil puanı istiyorlar. Ancak genellikle dil puanı olmadan üniversite tarafından da dil sınavı yapılıyor. çeviri sınavı şeklinde olabiliyor. Bu arada iyi bir yayın dosyası gerekiyor. YAyın kriterleri de üniversitelere göre değişiyor.