Yardımcı Doçent Maaş Unsurları

keynesyengil

Öğrenci
arkadaşlar yrd doç ile ar.gor. arasında yeni duruma göre 300 tl gibi bir fark var ama daha fazlam olması gerekmiyor mu yrd.doç maaş unsurları daha fazla mesel eğitim öğretim ödeneği var, oranlar farklı acaba bunlar çok etkili değil mi

Mi Ya

Öğrenci
Evet ama yaptıkları iş itibariyle yard doc ler ile araştırma Görevlileri arasında derslere girmek dışında büyük bir fark yok. Hatta araştırma görevlileri daha çok çalışıyor. Tez makale vs daha çok araştırma yapıyorlar. Bu durumda farkın az olması göze batmamalı.

çtlbtl

Öğrenci
Taban maaşlar arasında 300 lük bir fark var evet ödenek vs hariç. Ödeneklerle daha fazla oluyordur hocam ona göre değerlendirin. Ödenekler taban maaşa yansımıyor.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Ins hocam ama taban maasi 3500 azmis en az uzman maasi olmali 4000 ustu

O konuda tamamen haklısınız, doktorasını bitirmiş bir akademisyen ile yeni başlayan bir akademisyen adayının arasında daha fazla fark olması lazım, demek istediğim araştırma görevlilerin daha az alması değil Öğretim üyelerinin daha yüksek almasıdır :)

Avtalha

Öğrenci
ceza hukuku alanında olanla medeni hukuk alanında olanınki farklı mı rica ederim bu nasıl bir soru?Yardımcı doçent maaşı yardımcı doçent maaşıdır etkileyen unsurlar farklıdır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

superEGO_

Öğrenci
Evet ama yaptıkları iş itibariyle yard doc ler ile araştırma Görevlileri arasında derslere girmek dışında büyük bir fark yok. Hatta araştırma görevlileri daha çok çalışıyor. Tez makale vs daha çok araştırma yapıyorlar. Bu durumda farkın az olması göze batmamalı.

Nasıl daha fazla iş yapıyor ara.gör.ler?
Bir kere idari bir görevi yoksa bir yar.doç.un 10 saat ders yükümlülüğü var.
İdari görevi varsa, bölümle ya da fakülteyle ilgili dünyanın işi gücü oluyor. Yok personeli yok öğretim programı vs..

Bu kadar farkın az olması ister istemez ar.gör.lerin tezlerini yavaş yazmalarına yani biraz işini savsaklamasına neden de oluyor bence. Zira yar.doç. olmak için niye acele edeym psikolojisi gelişiyor.