YDS İçin Öneriler

gül hoca

Öğrenci
türkçe öğretmeniyim arkadaşlar seneye akdeniz üniversitesine başvurmak istiyorum yüksek lisans için ama ingilizcem çok yetersiz...
ingilizce öğretmeni bir arkadaşımdan özel ders almaya başlamak istiyorum sizce faydasını görür müyüm..
stajer öğretmen olduğum için seminerlerim var üds kurslarına katılamıyorum bu yüzden..
sonbahardaki üds ye girmek istiyorum 6 aylık bi süre sizce sınavdan iyi bir puan almama yeter mi yardımlarınız bekliyorum..
hangi kitabı almamı tavsiye edersiniz neler tavsiye edersiniz bu konuda?

edius

Araştırma Görevlisi
arkadaşlar ben gerek bu sitedeki gerekte başka yerlerdeki reklamlara aldanarak para verip bir internet sitesinden online eğitim seti aldım. 3 aylık sete 200 lira verdim fakat daha sonra farkettim ki benim para verdiğim internet sitesinden daha iyi olup para istemeyen yerler var. Mesela Home sitesindeki anlatım benim hoşuma gitti ve hiç bir şekilde ücret ödenmiyor. Eğer ilgilenen varsa bakabilir.

Podof

Araştırma Görevlisi
Adında YDS geçen kitaplara şüpheyle yaklaşıyorum açıkçası henüz sınavı görmedik bilmiyoruz ama KPDS'ye çok benzemesi beklendiğinden şöyle bir deneyim paylaşabilirim.

Yarın yapılacak YDS'ye gireceğim. (evet bu saatte uyanığım hiç sormayın) İngilizcem fena değil dolayısı ile sadece sınav tekniğine çalıştım. Hazır olup olmadığımı anlamak için de son yapılan üç KPDS'yi ve teorem yayınlarının YDS kitaplarının yanında verdiği üç deneme testlik kitabı kullandım. Yayınevi muhtemelen KPDS için hazırladığı kitabın yalnızca adını değiştirip YDS yapmış ve piyasaya bu şekilde sürmüş.

Üç deneme testi ve üç eski KPDS'lik maratonun ardından tam 5 kere 82,5 puan, bir kere de 81 puan aldım. Deneme testleri ile KPDS'ler arasında bu kadar tutarlı bir sonuç görünce sizlerle de paylaşmak istedim.
Demem o ki deneme testi arıyorsanız Teorem yayınlarının tam ÖSYM'nin sınavları ayarında test hazırladığını gönül rahatlığı ile söyleyip sizlere de önerebilirim. Aldığım kitabın adını vermiyorum çünkü kitabın anlatımından çok memnun kalmadım. Ama o deneme testleri sayesinde yarından umutluyum :)

ideolog

Öğrenci
Adında YDS geçen kitaplara şüpheyle yaklaşıyorum açıkçası henüz sınavı görmedik bilmiyoruz ama KPDS'ye çok benzemesi beklendiğinden şöyle bir deneyim paylaşabilirim.

Yarın yapılacak YDS'ye gireceğim. (evet bu saatte uyanığım hiç sormayın) İngilizcem fena değil dolayısı ile sadece sınav tekniğine çalıştım. Hazır olup olmadığımı anlamak için de son yapılan üç KPDS'yi ve teorem yayınlarının YDS kitaplarının yanında verdiği üç deneme testlik kitabı kullandım. Yayınevi muhtemelen KPDS için hazırladığı kitabın yalnızca adını değiştirip YDS yapmış ve piyasaya bu şekilde sürmüş.

Üç deneme testi ve üç eski KPDS'lik maratonun ardından tam 5 kere 82,5 puan, bir kere de 81 puan aldım. Deneme testleri ile KPDS'ler arasında bu kadar tutarlı bir sonuç görünce sizlerle de paylaşmak istedim.
Demem o ki deneme testi arıyorsanız Teorem yayınlarının tam ÖSYM'nin sınavları ayarında test hazırladığını gönül rahatlığı ile söyleyip sizlere de önerebilirim. Aldığım kitabın adını vermiyorum çünkü kitabın anlatımından çok memnun kalmadım. Ama o deneme testleri sayesinde yarından umutluyum :)

merhaba podof yds sonucun nasıl geldi? merak ettim
eğer denemelerindeki gibi iyi bir puan aldıysan o kitabın adını ve sınav tekniğine nasıl çalıştığını söylermisin bizde yarınlardan umutlu olalım :)

bende önümüzdeki yds sınavına gireceğim ortalama düzeyde bir ingilizcem var. şöyleki birkaç ay önce okulumun erasmus programına başvuru yaptım ve yaptıkları ingilizce yeterlilik sınavından otuz aldım bir hafta yoğun çalışmıştım 20-25 saatlik ing. gramer videolar izleyip seksen sayfalık not çıkardım o notları bir kez okuyup birazda göz attıktan sonra sınava girmiştim ayrıca kelime haznem sıfır diyebilirim girdiğim bu sınav için başvuruyla ilgilenen memur kpds düzeyinde demişti ama ben daha önce kpds veya üds ye girmediğimden gerçekte öylemiydi bilmiyorum.
yani bi haftalık çalışmayla otuz aldıysam iki aylık çalışmayla en az elli alabilir miyim acaba tecrübeli site üyeleri bu konuda biraz motivasyona ihtiyacım var :)

şu sınav tekniklerini en ucuz yoldan nasıl öğrenirim bazı online eğitim setleri var ama pahalı sayılır.
sadece bu stratejileri etkili bir şekilde anlatan yds kursları varmıdır yada hocalar varsa nasıl bulurum onları bilemiyorum birileri bana yardımcı olabilir mi bu konuda
sırf bunun için üye oldum siteye umarım bilenler bildiklerini bildirirler :)

kraldurayga

Öğrenci
vLisans 2.sınıf öğrencisiyim yds ilkbahar dönemi sınavına girebiliyor muyum eğer girebiliyorsam yeterli puan alırsam bu puanı kullanabilir miyim yani geçerli olur mu?Şimdiden tşkler