YDS-IELST Online Kurs

fatımatuba

Öğrenci
ıelts mi yds mi bende karar veremedim aslında ıelts daha işime geliyor.
ama denklikler degiştirilmiş bu cok kotu
ıelts hazırlanan arkadaşlara skype tavsiye ederim

gul_89

Öğrenci
arkadaslar ben remzi hocayı tavsiye etmiyorum acıkcası bu donem yuz yuze grubundaydım onlıne derslerını de takıp edebiliyorduk ve sınıfımızdan 65 i gecebilen cook az arkadas oldu kımse memnun kalmadı ne yazık kı :(

sidneh

Profesör
ıelts mi yds mi bende karar veremedim aslında ıelts daha işime geliyor.
ama denklikler degiştirilmiş bu cok kotu
ıelts hazırlanan arkadaşlara skype tavsiye ederim

Denkliklerin degismesinde kotu olan bir sey yok hocam, yeterli alt yapiya sahipseniz 4.5 yerine 5.5 alabilirsiniz rahatlikla. Alt yapim yok diyorsaniz da Cambridge'in English Grammar in Use kitabi ve ODTÜ'nun Reader at Work kitaplariyla alt yapinizi guclendirip oyle IELTS'e calisabilirsiniz.

kale

Öğrenci
Hocam merhabalar öncelikle bu soruma uygun bir baslık bulamadıgım ıcın buraya yazıyorum,
sorum su,
oyp li aras.gor.yim. Onceki donem yapilan Yabanci dil egitimi sonucu son yds yi gectim.dil kursumuz 4 ekimde bitti.tercih yapmadim.2tercih hakkimdan biri yandi mi yoksa dil kursu devam ettigi sure icinde oldugu icin hala 2hakkim mevcut mu?
Bir sonraki donem bazi sebeplerden y.lisans egitimine baslayamayacagim atilma olup olmayacagini merak ediyorum. o yuzden cevabiniz benim icin cok onemli.simdiden tesekkurler...

C

ch.accepted

Guest
Hocam merhabalar öncelikle bu soruma uygun bir baslık bulamadıgım ıcın buraya yazıyorum,
sorum su,
oyp li aras.gor.yim. Onceki donem yapilan Yabanci dil egitimi sonucu son yds yi gectim.dil kursumuz 4 ekimde bitti.tercih yapmadim.2tercih hakkimdan biri yandi mi yoksa dil kursu devam ettigi sure icinde oldugu icin hala 2hakkim mevcut mu?
Bir sonraki donem bazi sebeplerden y.lisans egitimine baslayamayacagim atilma olup olmayacagini merak ediyorum. o yuzden cevabiniz benim icin cok onemli.simdiden tesekkurler...

Hocam bu konu forumda detaylıca tartışıldı ancak %100 fikir birliğine maalesef varılamadı. Benim katıldığım görüş şu. YÖK size dil eğitimi esnasında tercih hakkı verdiği ve siz kullanmadığınız için bir hakkınız yanmış durumda. İkincide de tercih etmezseniz ilişiğiniz kesilir. Size tavsiyem yakınsanız YÖK'e bizzat gidip teyit edin bunu çünkü çağrı merkezindekiler de bir gün a bir gün b diyor böyle kritik bir durumda onlara bile güvenilmez.

saithoca

Doçent
sevgili arkadaşlar, anladığım kadarıyla online kurs araştıranlar var. [email protected] adresine istek maili yazdığınız takdirde size DEMO DERS gönderilecektir. Bir fikir olması açısından bakabilirsiniz. Özelden mesaj yazanlara da burada ortak bir cevap da yazmış oluyorum. saygılarımla, saithoca.

Bu arada ielts sınavına daha yine giren iki öğrenciden biri (bizimle değil başka bir hoca ile çalışmıştı sadece son 3 hafta deneme sınavlarımıza girdi) son YDS den 60 almıştı (öypli birisi) İELTS ten de 5 almış, diğer bir arkadaşı da (bizimle çalışan bir öyp li) son YDS den 63,750 almıştı o da İELTS TEN 5.5 aldı. Yani aslında yeni sistem değişikliği ile EŞ DEĞERLİLİKlerin paralel olduğu anlaşılıyor. Sanki bu durumda sadece iki yıl geçerliliği olan ve başvuru ücreti çok yüksek olan İELTSe girmek yerine ömür boyu geçerliği olan YDS ye girmek daha mantıklı gibi. Tercih yine de sizin.

safasafa

Öğrenci
uzaktanyds.com u kullandım. Kimseye tavsiye etmiyorum. Videolar cok uzun ve video hızlandırma seçeneği yok. Kendilerine bildirmeme rağmen para kazanma hırlslaro yüzünden çözüme gitmiyorlar ve ilgilenmiyorlar. Çözümü olan bir problemle ilgilenilmiyor ve sürekli aynı cevaplar veriliyor. 1 yıllık süreniz doldugunda videolarınızı izlemediyseniz bile süre uzatma parası talep ediliyor. Anlıyacağınız her şey satın alana kadar gerisi pek dert değil bu kurum için. Uzaktanyds.com u kesinlikle tavsiye etmiyorum...