Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Dil Merkezi

erkorhan

Öğrenci
Arkadaslar bu üniversite yeni mi bi fikri olan varmı daha önce burada dil eğitimi verilmemiş konu açılmadığına göre? Bilgisi olan arkadaslar bılgılendırırse sevinirim.

fdb

Öğrenci
Üniversite yeni açıldı, Ankara'nın değişik semtlerinde eğitim veriliyor, kampüsü yok henüz.
Dil eğitiminin Ankara Etlik'te verilebileceğini söylediler.
Daha önce genel geçerliği olan herhangi bir sınav tecrübesi yok üniversitenin, ancak diğer fakültelere kaliteli hocalar aldılar. Dil bölümü için de bu geçerli olabilir.
Bu ilk seneleri, deneyip görülecek anlaşılan.

A

Akademik Forum

Guest
Ybü

arkadaşlar cinnah yerleşkesinde eğitim verileceği bilgisi verildi ulaşım olanakları hakkında bilgisi olan var mı?

anarşik

Öğrenci
Üniversitenin hukuk fakültesi dekanının fahri doktora töreninde adamın elini öpmeye yeltenmesi ve şu "külliye" muhabbetini anımsıyorum. Sonra da yeni YÖK üyesinin bu üniversiteden seçilmesini... (Evet, neden-sonuç ilişkisi yaratmaya çalıştım.)

ozgur06

Öğrenci
dil eğitimi nasıldır bilgisi olan var mı? ylys bursiyeri olarak ielts kursu almayı düşünüyorum ankara üniversitesi ile kıyasma yaparsak eğitimi nasıldır?

C

CEV

Guest
Yıldırım beyazıt

eğitim etlik te olacakmış arkadaşlar.. eğitim kalitesini bilen var mı

erkorhan

Öğrenci
Burada yapılan yorumlara gore ( daha onceden dil eğitimi alan arkadasların anlattıgına göre ) hacettepe ve ankara unıversitesinin dil eğitiminden memnun değillermiş arkadaslar. Ben 6. Yıldırım beyazıt 7. Hacettepe 8. Ankara yazdım

prens alfonso

Öğrenci
arkadaşlar ben sırf merkeze yakın diye yıldırım beyazıtı öncelikli yazdım. dil merkezinden ziyada hoca önemli diye düşünüyorum.

- - - Güncellendi - - -

nerden verildi bu bilgi hocam?

KKÜ

Öğrenci
Dil Eğitimi için Yıldırım Beyazıt Üniversitesini kazanan var mı arkadaşlar ? Bir de bundan sonraki süreç hakkında fikri olan var mı herhangi bir belge felan götürecek miyiz kendi üniverstemizden?

A

Akademik Forum

Guest
YBÜ Yabancı Diller Yüksekokulu

Yıldırım Beyazıt üniversitesinde ÖYP için İngilizce eğitimi, eğitime başladığı yıl olan 2011 veya 2012 yılında verildi, eğitim alan öğrenciler % 80 oranında başarılı oldu, bu dönemde Türkiye de en iyi ortalamayı tutturan üniversitelerden birisi idi, ancak yeni üniversite olduğu için Yök bu yıla kadar tekrar öğrenci vermedi,
Bu arada 2 yıldır MEB yurt dışı YL-Doktora programlarına başvuran öğrenciler için eğitim veriliyor ve oldukça başarılı , Bu yılda bu eğitimler ÖYP yanısıra devam ediyor, yabancı Diller yüksek Okulu Uluslar arası akreditasyona sahip ülkemizdeki bir kaç Yabancı Diller Yüksekokulundan birisidir. Ayrıca yaklaşık her yıl 2300 civarında öğrenciye hazırlık eğitimi veriliyor, çünkü üniversitedeki programların %90 'ında % 100 ingilizce eğitim veriliyor, toplamda 15'i yabancı uyruklu toplam da 90 okutman bu eğitimleri veriyor. Ayrıca PTE( Pearson Test of English) , YÖK ce tanınan ve YDS eşdeğerliliği olan tek uluslararası İngilizce Sınav Merkezidir ve bu Türkiye de Devlet üniversitelerinde ki ilk merkezdir ve YBÜ dedir. DİLMER bünyesinde diğer dillerin yanısıra İngilizce kursları da devam etmektedir.

- - - Güncellendi - - -

Yıldırım Beyazıt üniversitesinde ÖYP için İngilizce eğitimi, eğitime başladığı yıl olan 2011 veya 2012 yılında verildi, eğitim alan öğrenciler % 80 oranında başarılı oldu, bu dönemde Türkiye de en iyi ortalamayı tutturan üniversitelerden birisi idi, ancak yeni üniversite olduğu için Yök bu yıla kadar tekrar öğrenci vermedi,
Bu arada 2 yıldır MEB yurt dışı YL-Doktora programlarına başvuran öğrenciler için eğitim veriliyor ve oldukça başarılı , Bu yılda bu eğitimler ÖYP yanısıra devam ediyor, yabancı Diller yüksek Okulu Uluslar arası akreditasyona sahip ülkemizdeki bir kaç Yabancı Diller Yüksekokulundan birisidir. Ayrıca yaklaşık her yıl 2300 civarında öğrenciye hazırlık eğitimi veriliyor, çünkü üniversitedeki programların %90 'ında % 100 ingilizce eğitim veriliyor, toplamda 15'i yabancı uyruklu toplam da 90 okutman bu eğitimleri veriyor. Ayrıca PTE( Pearson Test of English) , YÖK ce tanınan ve YDS eşdeğerliliği olan tek uluslararası İngilizce Sınav Merkezidir ve bu Türkiye de Devlet üniversitelerinde ki ilk merkezdir ve YBÜ dedir. DİLMER bünyesinde diğer dillerin yanısıra İngilizce kursları da devam etmektedir.

- - - Güncellendi - - -

- - - Güncellendi - - -

Ben öyp kapsamında bu okulun sıralarından geçmiş biri olarak sakın bu okulu yazmayın, yazcaksanızda sizin adınıza üzüldüm geçmiş olsun. Dışardan bir ek kurs ile paralel gitmeyi ihmal etmeyin. Hocalar yds anlamında çok yetersiz ve verimsiz. Sizin motivasyonunuzu arttırmaya değil azaltmaya odaklılar sanki. Şu hayatımda başıma gelen en kötü tecrübe ve en büyük başarısızlık yıldırım beyazıt yüzünden oldu.