YLSY Başvuruları

Renac

Öğrenci
Öncelikle herkese selamlar degerli hocalarım arkdaşlarım ben bu sene 4.sınıf olacagım ve ylys programından faydalanmak istiyorum fakat bu program da benım bolumum yanı beden eğitimi ve spor öğretmenliği bölümü bulunmuyor ben nereye başvurayım osym , meb, yök hepsiyle gorustum 3 de aralarında çevirip duruyorlar bu ilk sorum ikinci sorum ise ben son sınııf ögrencisyim diyelim benım bolumum klavuza alında hangi tarihler arasında başvuru yapmam lazım? gelelim son yani 3 . soruma diyelim bolumum klavuza alınmadı bende bir ögretmen adayı olarak masterımı eğitim bilimleri alanından yapmaya karar verdim eğitim bilimler ialanından master yapabielcek bir bolumu seçip başvuru yapabilirmiyim ? şimdiden vereceginiz her cevap için çok sagolsunuz saygılar.

merzer

Doçent
Kılavuz bu sorularının cevaplarını verir o da henüz yok.
egitim Bilimleri bölümleri tüm eğitim fakultesine açık oluyor. Senin bölümünde egitimde ise başvurabilirsin.
aksi takdirde senin bölümüne kontenjan yoksa yapacak birsey yok bu programdan faydalanamazsın. YÖK Meb yada her neresini ararsan ara sonuç değişmez kılavuzu bekleyip görmeli.

Renac

Öğrenci
Kılavuz bu sorularının cevaplarını verir o da henüz yok.
egitim Bilimleri bölümleri tüm eğitim fakultesine açık oluyor. Senin bölümünde egitimde ise başvurabilirsin.
aksi takdirde senin bölümüne kontenjan yoksa yapacak birsey yok bu programdan faydalanamazsın. YÖK Meb yada her neresini ararsan ara sonuç değişmez kılavuzu bekleyip görmeli.

Benim bölüm şu an yüksekokul eğitim Fakültesi'ne bağlı degil hocam fakat bir öğretmenlik bölümü sonuçta eğitim fakültesine bağlı olmamakla birlikte gene de şansım yokmudur? Birde klavuz ne zaman yayınlanır hocam tahmininize gore .çok sagolun hocam saygılar