yök-dil

kader-06

Öğrenci
hocalarım merhabalar ben 2014 ydsde 65 puan aldım. yardımcı doçentlik için bu puan 5 yıl geçerlidir diye bir süre konulur mu? şeyet yüksek lisans ve doktora için yıl süresi getirildi. bu yüzden yökdile girmeyi düşünüyorum ama 3 yıldır sınava hiç bakmıyorum puanım düştüğü taktirde sorun yaşar mıyım işte sınavlar incelenir de en son girdiğiniz sınav geçerlidir diye bir şart gelir mi düşünceleriniz nelerdir?

kader-06

Öğrenci
hocam sınava girmeme kararı almıştım bide düşürdün derler diye çok korkuyorum hali hazırda araştırma görevlisiyim

- - - Güncellendi - - -

öle birsey olmaz hcm hangisi yüksekse onu kullanırsın.

hocam sınava girmeme kararı almıştım bide düşürdün derler diye çok korkuyorum hali hazırda araştırma görevlisiyim

selim25

Öğrenci
Hocam biraz çlışırsanız yökdil sınavından yüksek alacağınıza inanıyorum eğer geçen sınav gibi olursa. Bence sınava girin düşük alsanız bile kimse düşürdünüz diye birşey diyemez diye düşünüyorum çok çalışsanı bile düşük alabilirsiniz bu bir sınav. bence biraz çalışın yökdil sınavına girin YDS için aynı garantiyi veremem ama.

kader-06

Öğrenci
Hocam yök her şeyi değiştirmeye devam ettikçe akademisyenlikye stresten kurtulamayacağız gelmeden geleceği düşünmek ya şöyle derse ya bu kural değişirse diye diye ömrümüz stresle geçecek

- - - Güncellendi - - -

Hocam biraz çlışırsanız yökdil sınavından yüksek alacağınıza inanıyorum eğer geçen sınav gibi olursa. Bence sınava girin düşük alsanız bile kimse düşürdünüz diye birşey diyemez diye düşünüyorum çok çalışsanı bile düşük alabilirsiniz bu bir sınav. bence biraz çalışın yökdil sınavına girin YDS için aynı garantiyi veremem ama.

Hocam yök her şeyi değiştirmeye devam ettikçe akademisyenlikye stresten kurtulamayacağız gelmeden geleceği düşünmek ya şöyle derse ya bu kural değişirse diye diye ömrümüz stresle geçecek

selim25

Öğrenci
hocam doğru söylüyorsunuz. ben henüz akademik çevreye giremedim. Ales Dil Yüksek lisans hallettik ama siz daha iyi biliyorsunuz üniversitelerde hak edeni değil adamı olanı alıyorlar. Allaha şükür MEB öğretmenim işim var yok insan bu düzende stresten kafayı yer.

A

Akademik Forum

Guest
hocam doğru söylüyorsunuz. ben henüz akademik çevreye giremedim. Ales Dil Yüksek lisans hallettik ama siz daha iyi biliyorsunuz üniversitelerde hak edeni değil adamı olanı alıyorlar. Allaha şükür MEB öğretmenim işim var yok insan bu düzende stresten kafayı yer.

Hocam öğretmenlikten geldim bende ve cok pişmanım

kader-06

Öğrenci

Hocam ben de öğretmenlikten geldim ve cok pismanim surekli birseyler degisti hayatin ne getireceği nerede olacağımız belli değil plan yapamıyoruz hiç bir şekilde ne burda kalıcıyiz yerleselim diyebiliyoruz ne de gidiciyiz

selim25

Öğrenci
Hocam geçmek için zorlamayayım mı diyorsunuz? bende çok emek ettim hocam YDS 76 YÖKDİLden 80 aldım Son Alesden 82 aldım ama ne doktoraya başlayabildim nede üniv. geçebildim. 1 yıldır beklıyom bakalım ne olcak. branşınız neydi hocam.

hbs

Öğrenci
Yabancı dil tazminatı

arkadaşlar merhaba... YÖKDİL için yabancı dil tazminatı alınabiliyor mu yoksa sadece YDS sonucu mu etkili tazminat almak için?

A

AkademikAday22

Guest
arkadaşlar 9 temmuzdaki sınav icin , sınav yerleri belli oldu mu ? sınav giriş belgesine ulaşan var mı ?

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar öncelikle MRB dalga geçmeyeceğinizi umarak birşey sormak istiyorum. Yökdil'in sınav giriş yerleri malum açıklanmış ben merak ediyorum ve nerede gieceğime bakasım var. Ama yazıcı şuan çalışmadığı için çıktı işi sonraki güne kalacak. Acaba ben giriş belgesini bir kez indirdiğim için ikinci girişimde göstermeme olasılığı var mıdır sistemin?? Zİra herşeyden kıllanır hale getirdiler milleti inanın. Cevaplarınız için tşk ederim şimdiden.
Birde UYARI 8 temmuz için son görüntüleme diye yazılmış msl birisi sınav sabahı veya gece 24 ten sonra girse belge vermeyecekler heralde dikkat edin ve kolay gelsin arkadaşlar.

arkadaşlar bu sınav giriş kağıdında benim fotograf biraz flu göründü. Kimlik bilgilerimde gayet ne olan fotografım nedense sınav girişi kağıdında biraz bozuk. ösymde gayet netti. siz de fark ettiniz mi yoksa bana özel bir durum mu?

Merve

Baş Editör
Arkadaşlar öncelikle MRB dalga geçmeyeceğinizi umarak birşey sormak istiyorum. Yökdil'in sınav giriş yerleri malum açıklanmış ben merak ediyorum ve nerede gieceğime bakasım var. Ama yazıcı şuan çalışmadığı için çıktı işi sonraki güne kalacak. Acaba ben giriş belgesini bir kez indirdiğim için ikinci girişimde göstermeme olasılığı var mıdır sistemin?? Zİra herşeyden kıllanır hale getirdiler milleti inanın. Cevaplarınız için tşk ederim şimdiden.
Birde UYARI 8 temmuz için son görüntüleme diye yazılmış msl birisi sınav sabahı veya gece 24 ten sonra girse belge vermeyecekler heralde dikkat edin ve kolay gelsin arkadaşlar.
Hayır, tekrar bakabilir ve çıktı alabilirsiniz.