YÖKDİL Hangi Alan daha kolay ?

Avare

Öğrenci
Arkadaşlar,sınava girme amacım okuduğum üniversitenin hazırlığını geçmek.60 almam gerekiyor o yüzden 80 soruda 48 doğru yanıt benim için yeterli.3 tane alan var.3 alana da eşit mesafedeyim.Amacım 60 almak olduğundan en kolay alana girmek istiyorum.Eğer sağlık terimlerini ezberlersem sağlık alanında zorlanmayacağım düşünüyorum.Diğer bölümler bana kapsamlı geliyor.Siz ne diyorsunuz ?

E

efekanyigit

Guest
kardeşim bende aynı durumdayım kimse yardımcı olmuyor ne yapıcağımı bilmiyorum boşver girme zaten geçemezsin sınav çok zor...

abaci91

Öğrenci
Arkadaşlar,sınava girme amacım okuduğum üniversitenin hazırlığını geçmek.60 almam gerekiyor o yüzden 80 soruda 48 doğru yanıt benim için yeterli.3 tane alan var.3 alana da eşit mesafedeyim.Amacım 60 almak olduğundan en kolay alana girmek istiyorum.Eğer sağlık terimlerini ezberlersem sağlık alanında zorlanmayacağım düşünüyorum.Diğer bölümler bana kapsamlı geliyor.Siz ne diyorsunuz ?

Kolay gelsin iyi çalışmalar. yök dil sınavı hazılık geçmek için veya dersten muaf tutulması için gereken sınav değil diye biliyorum. belki yanlış biliyorumdur. fakat ünv. tutumu önemli şayet kabul edabileceklerini söyledilerse ozaman sıkıntı yok. gelelim asıl soruna. sen hangi alanda okuyacaksan onu seçmen daha mantılık (mühensitlik ise fen, işletme- ulus ise sosyal gibi) eğer fark etmiyorsa kendini hangi alandaki terimleri iyi hakimsen onu seç. eğer oda yoksa son alternatif olarak sosyal bilimleri seç derimki bu alan da sosyal konular olduğundan bazı kelimeler veya ifadeler diğer alana göre daha alışık gelebilir. tabi sınavın durumunuda göz önüne bulundurmak gerekir. umarım yardımcı olmuşumdur. başarılar.