Yökdil Sınav Puanı İle Öğretim Elemanı Kadrolarına Başvurabilir miyiz?

ernblt

Öğrenci
yökdil sınavından alınan puan ile akademik kadrolara başvurulabilir miyiz ? klavuzda

"Bu sınava yükseköğretim kurumlarımızda lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına
başvurmak isteyen adaylar ile üniversitelerce akademik yükseltmelerde kendilerinden
akademik dil yeterliliği puanı istenen adaylar katılabilir. " yazıyor.

Burdaki " akademik yükseltmelerdeki" ifadesi akademik kadroları kapsıyor mu?

sanatvetarih

Öğrenci
Merhaba
Bugün yökü arayıp bu konuyu sordum. Araştırma görevlisi dahil her türlü akademik ilanlara yökdil puanı ile başvurabiliyoruz. Kılavuzun bu konu hakkında yenilenme sürecinde olduğunu ifade ettiler.

isletmeci34

Öğrenci
Merhaba
Bugün yökü arayıp bu konuyu sordum. Araştırma görevlisi dahil her türlü akademik ilanlara yökdil puanı ile başvurabiliyoruz. Kılavuzun bu konu hakkında yenilenme sürecinde olduğunu ifade ettiler.

Bende bu sorunun cevabını merak ediyordum da bi türlü YÖK Çağrı merkezine ulaşamadım. 0850 470 0 965 böyle bi numara var ama arayınca bağlanıyor diyor ama bir türlü bağlanmıyor. Acaba siz YÖK'le hangi numarayla iletişim kurdunuz? Bende arş gör için YÖKDİL'e başvurdum da, gönül rahatlığıyla hazırlanalım mı acaba :)

A

Akademik Forum

Guest
YÖK'ün yeni kararına göre, öğretim elemanı alımlarında, lisansüstü eğitimde ve doçentlikte merkezi sınav olarak YÖKDİL ve YDS eşdeğerli sayılacak.

eslv

Öğrenci
merhabalar yökdil puanı ile halihazırdaki kadrolara başvurabiliyor muyuz? yoksa akademik kadrolarda başvurulara yökdil puanı yazmasını beklemek zorunda mıyız?