KYK Wifi Giriş Nasıl Yapılır? 5 Adımda Giriş Yapın (Çözümlü)

Her yıl binlerce öğrenci üniversite sınavını kazanıyor ve lisans eğitimine başlıyor. Bunlar arasından birçoğu KYK yurtlarında kalmaktadır. Kredi Yurtlar Kurumu bünyesindeki yurtlarda, gençler için ücretsiz internet hizmeti veriliyor. Elbette bu da beraberinde bazı problemlerin yaşanmasını sağlıyor. KYK wifi giriş nasıl yapılır sorusu da bu problemlere dayalı olarak en çok araştırılan konulardan birisi…

Bu içerikte GSB wifi oturum açma işlemlerini öğreneceksiniz. Ayrıca giriş işlemlerinde karşılaşabileceğiniz olası problemlere ve çözümlerine de yer verdik.

O halde GSB wifi giriş nasıl yapılıyor? Merak ediyorsanız, açıklamalara geçelim… 😊

GSB Wifi Giriş İşlemleri

GSB Wifi Oturum Açma İşlemleri
GSB Wifi Oturum Açma İşlemleri

GSB wifi giriş işlemleri tek bir bağlantı üzerinden yapılmaktadır. Gençlik ve Spor Bakanlığına ait gsb.wifi.gov.tradresinden giriş ve çıkış işlemlerini yürütüyorsunuz. Tabii bunun için öncesinde kullanıcı adı ve şifrenizi almanız gerekiyor.

Kullanıcı adı ve şifreyi nasıl alacağınızı sizler için paylaştım. Aşağıdaki adımları takip ederek sorunsuz bir şekilde KYK internet giriş işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. KYK wifi giriş yapamıyorum diyorsanız içeriğimizde olası sorunlar ve çözümleri mevcut.

Öneri içerik: KYK Wifi Çıkış Nasıl Yapılır?

KYK Wifi Girişi Nasıl Yapılır?

KYK Wifi Girişi Nasıl Yapılır
KYK Wifi Girişi Nasıl Yapılır

wifi.kyk.gov.tr girişi nasıl yapılır gibi birçok soru soruluyor. Bu noktada internet adresini doğru bir şekilde yazmanız gerektiğini belirtelim. Aşağıdaki adımları doğru bir şekilde takip ettiğinizde sorunsuz bir şekilde giriş yapabilirsiniz. İşte adım adım GSB wifi girişi.

KYK wifi giriş işlemleri:

 1. İlk olarak wifi.gsb.gov.tr adresine gidin. Bu sayfa, sadece KYK internet ağına katılan kişilere açılmaktadır.
 2. Sayfa açıldığında karşınıza doğrulama ekranı gelecektir. Bu ekranda kullanıcı adı ve şifrenizin girilmesi istenir.
 3. Kullanıcı adınız T.C. kimlik numaranızdır. Şifrenizi ise yurt yönetiminden alabiliyorsunuz.
 4. Ayrıca e-Devlet aracılığıyla da şifre işlemlerini yürütebiliyorsunuz.
 5. Şifrenizi aldıktan sonra kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak KYK internet ağına katılabilirsiniz.

KYK wifi giriş işlemleri bu şekilde yürütülür. Ancak, bazı nedenlerden ötürü çoğu zaman sıkıntılar yaşanabiliyor. Bu nedenle giriş aşamasında karşılaşabileceğiniz sorunlar ve bunların çözümlerinin de belirtilmesi gerekir.

Örneğin GSB wifi giriş ekranı gelmiyorsa yapacağınız işlemler farklıdır. Tüm sorunlar ve çözümleri için okumaya devam edin…

Öneri içerik: Okuyan Öğrenci Yardımı Nasıl Alınır?

KYK Wifi Giriş Sorunları Nelerdir? (Çözümlü)

KYK wifi girişi yaparken bazı sorunlarla karşılaşmanız olasıdır. Tüm sorunların çözümünün basit olduğunu hemen başta söyleyeyim. O halde KYK wifi oturum açma problemleri ve çözümleri gelsin.

1- KYK Wifi Giriş Ekranı Açılmıyor

KYK wifi giriş ekranının açılmaması, en yaygın sorunlardan birisidir. Öğrenciler, bu sorunla karşılaştıklarında neler yapabileceğini araştırıyor. Giriş ekranı (doğrulama sayfası) ile ilgili bilmeniz gereken tek şey, adımları doğru bir şekilde takip ettiğinizde sayfanın açılacağıdır.

Bağlantıyı açamıyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

 • KYK wifi ağına bağlandığınızdan emin olun.
 • Bağlantı problemleri için “Mobil Veri” kısmını kapatın.
 • Cihazda VPN vb. kullanımların aktif olmadığından emin olun. VPN kullanımı aktifse kapatın.
 • Chrome tarayıcısının son sürümünü yükleyerek giriş yapmayı deneyebilirsiniz.
 • Son olarak cihazınızın tarayıcı ve ağ ile ilgili ön bellek temizleme uygulamalarını kullanabilirsiniz.

NOT: Devam eden “KYK wifi giriş sayfası açılmıyor” sorunu için yurt idaresi ile iletişime geçebilirsiniz.

2- KYK Wifi Maksimum Giriş Hakkınız Doldu Uyarısı

KYK wifi giriş hakkınız doldu uyarısı da sıkça karşılaşılan problemlerden birisidir. Sorun, genellikle birden fazla cihazda oturum açıldığında meydana gelmektedir. Bu sorun için aşağıdaki çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz;

 • Daha önce giriş yaptığınız cihazlardan WiFi çıkışı yapın.
 • Genelde bu aşamada giriş yapabilirsiniz ve sorun tamamen çözülür.
 • İnternet bağlantısı hemen gelmezse bir süre bekleyin ve daha sonra tekrar deneyin.
 • Sorun hala devam ediyorsa yurt yönetimi ile iletişime geçebilirsiniz.

3- Kullanıcı Aktif Değil Uyarısı

kyk.wifi.gov.tr girişi yaparken karşılaşılabilecek uyarılardan bir diğeri “kullanıcı aktif değil” uyarısıdır. Eğer bu hata ile karşılaşıyorsanız yapmanız gereken bazı işlemler bulunuyor. Olası nedenler ve çözümleri şu şekildedir;

 • Kotanın Dolması: Kota dolmasından kaynaklanan problemlerin çözümü yalnızda yurt yönetimi ile gerçekleştirilebilmektedir. Başvuruda bulunmamanız halinde bir sonraki ayın başında kotanız yeniden güncellenecektir.
 • Resmi İşlemler: Genel olarak bu sorun, yeni kayıt yaptıran öğrencilerde yaşanmaktadır. Burada resmi işlemler açısından bir sorun olmuş olabilir. e-Devlet üzerinden kayıt bilgilerinizi kontrol ederek gerektiğinde yönetim ile sorunu çözebilirsiniz.

NOT: Bu hatadan kaynaklı olarak idareye başvurmadan önce mutlaka GSB wifi kota sorgulama işlemlerini gerçekleştirin.

İlginizi çekebilir: Dünyanın En İyi Üniversiteleri

4- Kullanıcı Adı veya Şifre Hatalı

KYK Wifi Sorunları
KYK Wifi Sorunları

Kullanıcı adı ve şifreden kaynaklı olarak da hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorun için olası senaryolar ve çözümleri şu şekilde;

 • Şifrenizi ilk defa oluşturduysanız giriş yapmaya çalışırken bu hatayı almanız normaldir. Çünkü kullanıcı adı ve şifrenin wifi sistemine aktarılması zaman alır. Genelde bu sorun 2 – 3 saat içerisinde kendiliğinden çözülür.
 • Daha önce giriş yapabildiğiniz bilgilerle şu an giriş yapamıyorsanız muhtemelen sistem kaynaklı bir sorun vardır. İlgili sorun çözüldüğünde giriş yapabilirsiniz.
 • Alternatif olarak bu problemler geçerli değilse yeni şifre işlemlerine yönelebilirsiniz. Ayrıca yurt yönetimine bu durumu bildirmeniz de çözümü getirecektir.

KYK wifi giriş problemleri ve çözümlerine devam ediyoruz…

5- KYK Wifi Servis Başlatılamadı Sorunu

GSB Wifi Servis Başlatılamadı
GSB Wifi Servis Başlatılamadı

GSB wifi giriş ekranı işlemlerinden sonra karşınıza “Başlat” ve “Durdur” seçenekleri gelir. Burada internet kullanımını başlatıp durdurabiliyorsunuz. Ancak bazı durumlarda başlat butonuna tıklandığında “Servis Başlatılamadı” şeklinde uyarı gelmektedir. Bu sorunun çözümü şu şekildedir;

 • İlk olarak sistemsel bir problem olup olmadığından emin olmak için başka cihazda bu işlemi deneyin. Örneğin arkadaşlarınız bağlanabilirken siz bağlanamıyorsanız sorun cihazınızla alakalıdır.
 • VPN gibi uygulamalarda DNS değiştirilmediğinden emin olun. Bu tarz uygulamalar açıksa mutlaka kapatın. DNS ayarlamalarını da eski haline çevirin.
 • Mobil Veri seçeneği aktifse bunu kapatarak sadece Wi-Fi’ye bağlanın.
 • Cihazınızın ön belleğini temizleyin. Clean Master gibi programlarla arayüz temizliğini gerçekleştirin.

6- Bağlantınız Gizli Değil Hatası

KYK Bağlantınız Gizli Değil
KYK Bağlantınız Gizli Değil

KYK wifi giriş ekranı gelmiyor sorununuzu çözdünüz umarım.😊 Son olarak sıkça karşılaşılan bir hataya daha yer vermek istiyorum. Bağlantınız gizli değil uyarısı… Bu uyarı genel olarak kullanmış olduğunuz tarayıcı ile alakalıdır. Çözümü ise şu şekilde;

 • Telefonunuzun “Ayarlar” seçeneğine gidin.
 • Bu ekranda “Uygulama Yönetimi” seçeneğine dokunun.
 • Sonrasında karşınıza çıkan yüklü uygulamalardan kullanmış olduğunuz tarayıcıyı bulun.
 • Daha sonra gelecek ekranda “Ön Belleği Temizle” seçeneğine dokunun.
 • Tekrar giriş yapmayı deneyin. Sorununuz büyük olasılıkla çözülecektir.

KYK Wifi’ye Giremiyorum Ne Yapmalıyım?

KYK Wifi'ye Giremiyorum
KYK Wifi’ye Giremiyorum

GSB wifi giriş işlemlerinde karşılaşabileceğiniz muhtemel sorunları ve çözümlerini aktardık. Peki, tüm bu işlemlerde hala giriş yapamıyorsanız ne yapmalısınız? Bu konu için açıklamalar yapacağım.

Yukarıda verilen sorunlar ve çözümleri, doğru yapmanız halinde büyük olasılıkla işe yarayacaktır. Bu nedenle ilk olarak adımları doğru bir şekilde takip ettiğinizden emin olun. Sorunların devam etmesi halinde cihazınızın derinliklerine inmeniz gerekiyor. Bunun için Clean Master gibi uygulamalarla derin temizlik gerçekleştirebilirsiniz.

Tarayıcı problemlerinde genelde çerez kullanımından kaynaklı olarak sorunlar olabilir. Doğru bir şekilde işlemleri yapmaya çalışın. Yine de düzelmezse yurt yönetimi ile durumu paylaşabilirsiniz.

Yurt Dışında Türkçe Eğitim Veren Üniversiteler yazısını mutlaka inceleyin!

Sıkça Sorulan Sorular

KYK Wifi Giriş SSS
KYK Wifi Giriş SSS

KYK Wifi giriş işlemleri ile ilgili olarak sıkça sorulan sorular şu şekilde;

1- KYK wifi nasıl girilir?

KYK wifi sistemine dâhil olmak için öncelikle kullanıcı adı ve şifre almanız gerekmektedir. Kullanıcı adınız T.C. kimlik numaranızdır. Şifrenizi ise yurt yönetimi aracılığıyla ya da e-Devlet üzerinden alabilirsiniz. Sonrasında ilgili bağlantıya bu bilgileri girerek sisteme dâhil olabilirsiniz.

2- KYK wifi giriş sayfası neden açılmıyor?

GSB wifi giriş sayfasının açılmamasının birçok nedeni olabilir. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;
– Çeşitli Ağ Problemleri (DNS, VPN)
– Tarayıcı Problemleri (Çerez Yönetimi, Site Ayarları)
– Sistemsel Problemler

3- GSB internet kullanıcı adımı nasıl öğrenebilirim?

GSB internet kullanıcı adı Türk öğrenciler için T.C. kimlik numarası şeklinde belirlenmiştir. Kimlik numaranızla giriş yapabilirsiniz. Yabancı öğrenciler için ise pasaport numarası kullanıcı adı olarak belirlenmiştir.

4- KYK doğrulama sayfası açılmadığında neler yapılabilir?

KYK doğrulama sayfasının açılmaması halinde tarayıcının ön belleği temizlenebilir. Aynı zamanda cihazın ağ ayarlarında DNS kısmında düzeltmeler yapılabilir. VPN kullanımına son verilebilir. Ayrıca “Mobil Veri” seçeneğini kapatabilirsiniz.

Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
 • Berat - 25.11.2023

  Ben kullanıcı adı ve şifremi doğru girdiğim halde yanlış diyip tekrar ana ekrana atıyor ilk günlerde vardı aradan 2 ay geçti bağlanamadım şifremi değiştirdim yine giriş yapamıyorum bu nedir yaw yok mu çözümü ?

 • Mutlu Kardelen - 21.12.2023

  GSB wifi kullanıcı adı ne oluyor