Müzik Dinleyerek Para Kazanma: En Etkili 13 Site

Müzik dinleyerek para kazanma mümkün mü? Bu soruya yanıtımız evet!

Günümüzde birçok uygulama müzik dinle para kazan sistemini kullanıyor.

Şarkı dinleyerek para kazanma için belirli yöntemler mevcut. İşte tüm site ve yöntemleri…

Müzik Dinleyerek Para Kazanma Siteleri 2023

Müzik dinleyerek para kazanma için birçok sistem mevcut. Şarkı yorumlamaktan puanlamaya kadar birçok seçenekle sadece müzik dinleyerek para kazanabilirsiniz. Son dönemin popüler yöntemlerinden birisi olan şarkı dinleyerek para kazanma için şu uygulamalar mevcut;

1- Music Xray ile Para Kazanma

music xray
music xray

Music Xray, sadece müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz uygulamalardan ilki. Aynı zamanda şarkıcıların ya da söz yazarlarının şarkılarını paylaşabilecekleri bir platform. Müzik dinleyerek para kazanmak için oldukça güzel bir seçenek.

Sanatçılar, müziklerini tanıtmak ve diğer kişilere dinleterek hayran kitlesi oluşturmak için ücret ödüyorlar. Dinleyen kişilere ise web sitesi tarafından ödeme yapılıyor. Kayıtlar ise genel olarak 30 saniye civarındadır.

Uygulamada şarkı başına yaklaşık olarak 10 cent ödenir. 20 dolara ulaştığınızda bakiyenizi çekebilirsiniz. Şu an için sadece PayPal aracılığıyla ödeme yapılıyor.

İlgili İçerik: Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları

2- Playlist Push

playlist push
playlist push

Müzik dinlerken para kazanmak istiyorsanız popüler seçeneklerden birisi de Playlist Push. Sadece şarkıları dinleyip yorumlamanız için ödeme alırsınız. Platformun asıl amacı yetenekli kişilerin en üst seviyede tanıtılmasını sağlamaktır. Müzik zevkinizin iyi olduğunu düşünüyorsanız denemelisiniz.

Gerçek kişi olduğunuzu kanıtlamanız için Spotify, Apple Music, YouTube Music gibi platformlarda çalma listenizin olması gerekiyor. İncelediğiniz her şarkı için yaklaşık olarak 12 dolar ödeme yapılıyor.

3- RadioEarn

radio earn
radio earn

Radyo dinleyerek para kazanmak için harika bir öneri! RadioEarn… Uygulama içerisinde karşınıza çıkan radyo kanallarını ziyaret ederek dinlersiniz. Eğer web siteniz varsa radyoyu web sitenizin ziyaretçilerine açmak için bir kod da paylaşılıyor. Yani onların da dinlemesini sağlayabilirsiniz. Pasif gelir açısından güzel bir seçenek.

Ödemeler aylık olarak PayPal aracılığıyla yapılıyor. Ayrıca Bitcoin olarak da ödeme alabilmeniz mümkün.

4- Research.fm ile Para Kazanma

Research.fm ile para kazanmanız mümkün. Diğer uygulamalara göre farklı bir yöntem sunulmaktadır. Uygulamanın temel amacı, bir araştırmaya katkı sağlamanızdır. Radyo istasyonlarına ne tarz müzik çalınması gerektiği hakkında geri bildirim yaparsınız. Sadece bu işi yaparak ödeme alabilirsiniz.

5- Hit Predictor

Müzik dinleyerek para kazanma için bir başka seçenek Hit Predictor. Hit Predictor ile para kazanmak, oldukça basit. Sistem, şarkıları yayınlamadan hemen önce test etme imkânı sağlama üzerine kurulu. Burada sadece müzik dinleyerek ve geri bildirimde bulunarak para kazanabilirsiniz.

Müzik türlerini seçebilir, bunlara uygun müziklerin karşınıza çıkmasını sağlayabilirsiniz. Müzik dinleyerek para kazanma uygulamaları arasında oldukça popüler! Her şarkı için 3 puan alıyorsunuz. 3 puan, 1 dolara eşit.

6- Current.us

current us
current us

Müzik dinleyerek para kazanma sitesi araştırmasında Current.us’a da yer verebiliriz. Current.us, cep telefonunuzda müzik oynatmanız için para ödeyen uygulamalardan birisidir. Ne kadar çok dinlerseniz o kadar çok puan kazanabilirsiniz. Daha sonra bu puanları PayPal yardımıyla paraya dönüştürebiliyorsunuz. Ayrıca hediye kartına çevirebilmeniz de mümkün.

7- Earnably

Müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz bir diğer uygulama Earnably. Site, birçok para kazanma yöntemini bir arada sağlıyor. Bunlar arasında müzik dinlemek de var!

8- Cash4minutes

İnternetten yayın yapan bazı radyoların dinleme sayılarını artırmayı amaçlayan bir sisteme sahiptir. Cash4minutes, kullanıcılara radyo ve müzik araması, dinlemesi için para öder. Üye olduktan sonra görevler için e-posta alırsınız. Hangi radyodan ne derece para kazanacağınızın bilgisi önceden paylaşılıyor. Dakikada yaklaşık olarak 0,08 dolar kazanabilirsiniz.

Editörün Önerisi: Para Kazandıran Oyunlar

9- Uniguerewards

Müzik dinleyerek para kazanma 2023 yılı içerisinde en popüler uygulamalardan birisi de Uniguerewards. Siteye üye olarak kazanmaya başlayabilirsiniz. 20 dolara ulaştığınızda paranızı çekebiliyorsunuz.

10- Welocalize

Şarkı dinleyerek para kazanmak için güzel seçeneklerden birisi Welocalize’dir. Sistemdeki temel amaç şarkıları dinlemeniz ve yorumlamanızdır. Yorumladığınız her şarkı için ödeme alırsınız. Ayrıca ikinci bir diliniz varsa şarkı çevirisi yaparak da para kazanabilirsiniz.

11- Radioloyalty

Radioloyalty, sadece müzik dinleyerek kazanç sağlayabileceğiniz sistemlerden birisidir. Daha çok müzik dinleyerek kazancınızı katlayabilirsiniz. Ayrıca müzikler arasında reklam da yayınlanır. Bunları dinleyerek kazancınızı artırabilirsiniz.

12- Slice The Pie

slicethepie
slicethepie

Bu konuda dünyaca bilinen web sitelerinden olan Slice The Pie, müzik dinlemeniz için size para ödüyor! 90 saniye müzik dinleyip, inceleme yapıp ödemenizi alabilirsiniz. İnceleme başına 2 – 10 cent arasında bir para alırsınız. 10 dolara geldiğinizde ödeme talebinde bulunabilirsiniz.

13- UniqueRewards

Radyo dinleyerek para kazanabileceğiniz uygulamalardan birisi UniqueRewards’dır. Her 30 dakikada bir olmak üzere captcha açılır. Gönderilen captcha kodları için ödeme alırsınız. Gönderilen her kod için 0,01 – 0,03 dolar arasında para kazanıyorsunuz. 20 dolar paranız olduğunda ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Ödemeler her Pazartesi PayPal aracılığıyla yapılır. Ayrıca Bitcoin olarak da ödeme alabilirsiniz.

Müzik Dinleyerek Para Kazanma Yöntemleri 2023

Müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz siteleri ve uygulamaları sizler için listeledik. Peki, bu uygulamalarda tam olarak ne iş yapılıyor? Yani hangi işleri yaparak para kazanılabilir? Diğer eylemleri de kısaca açıkladık:

  • İnceleme/Yorum/Puanlama: Tek yapmanız gereken bir şarkıyı dinleyip inceleme yapmanızdır. Ayrıca yorum ve puanlama unsurlarına da yer verilebilir. Uygulamalara göre değişiklik gösterebiliyor.
  • Şarkı Sözü Çevirmek: Farklı bir dile hâkimseniz şarkı çevirisi yaparak da para kazanabiliyorsunuz.
  • Blog Açmak: Müzik blogu açmak, ciddi kazançlar sağlamak için güzel bir fikir olabilir.

Müzik Dinleyerek Ne Kadar Para Kazanılır?

Gerekli açıklamaları yaptıktan sonra işin ödeme kısmına geçebiliriz. Ödeme konusu aslında biraz karışık. Çünkü uygulamaların birçoğu PayPal ödeme sistemini kullanıyor. PayPal ise ülkemizde ne yazık ki kullanılmıyor ve yasak.

Uygulamalar içerisinde direkt havale olarak paranızı alabileceğiniz seçenekler de mevcut. Ayrıca hediye kartları, Bitcoin gibi ödeme seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Ödeme tutarları sistemden sisteme göre değişiklik gösteriyor. Uygulamalar ağırlıklı olarak yurtdışı kaynaklı olduğu için dolar kazanabilmeniz mümkün. Düzenli olarak müzik dinlediğinizde ayda 50 dolar gibi rakamlara ulaşabilirsiniz.

Müzik dinleyerek para kazanma aslında gün içerisinde yaptığımız bir eylemi pasif gelire dönüştürme şeklidir. Bu yüzden metroda giderken, dışarda vakit geçirirken, çalışırken dinlediğiniz müzikleri bu etkili ve güvenilir 13 site ile para kazanma aracına çevirebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Konu ile alakalı olarak sık sorulan soruları sizler için yanıtladık.

1- Türkiye’de Müzik Dinleyerek Para Kazanmak Mümkün Mü?

Evet. Yazı içerisinde verdiğimiz uygulamalar dünyanın her yerinden kullanılabiliyor. Ülke sınırlaması bulunmamaktadır.

2- Müzik Dinleyerek Ne Kadar Kazanırım?

Uygulamaya göre değişkenlik gösterse de kolay bir şekilde aylık 50 doları bulabilirsiniz.

3- RadioEarn Güvenilir Mi?

RadioEarn, ödeme yapan, güvenli sitelerden birisidir.

4- Ödemeleri Ne Sıklıkla Alırım?

Uygulamaları incelediğimizde ödemelerin genel olarak aylık yapıldığını görüyoruz. Ancak belirlenen limiti geçmeniz hâlinde direkt ödeme talebinde bulunabileceğiniz uygulamalar da mevcut.

Yorum Bırak
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar