2012 ÜDS İlkbahar Dönemi Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının Yayımlanması

• Konbuyu başlatan Akademik
  • Başlangıç tarihi
A

Akademik

Guest
DUYURU
(22 Mart 2012)

2012 Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (2012-ÜDS) İlkbahar Dönemi:
Sınavların Uygulanması ve
Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarının Yayımlanması​

2012-ÜDS İlkbahar Dönemi Sınavı 18 Mart 2012 tarihinde yapılmıştır.

Sınavın temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları 2 Nisan 2012 Pazartesi günü 2012-YGS tamamlandıktan sonra yayımlanacaktır.

Sınavın sorunsuz gerçekleştirilmesine katkı sağlayan ÖSYM çalışanlarına, sınav görevlilerimize, emniyet güçlerimize ve sınavlara katılan adaylara teşekkür ederiz.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

DILSHAD86

Öğrenci
bu işin içinde bi iş var demekten kendini alamıyor insan. normal bi durum değil. sebebi de normal değil. soruların yayınlanması çok zor bir iş de değil. YGS sorularını hazırlamak buna engel de değil. ikisi çok ayrı şeyler. daha önceki durumları da hatırlayınca bi iş vaR bu işte demek geliyor içimden. belki yok belki var ama , bizi şüpheye düşürecek durumlar yaşandı daha önce.

m.a.g.NUM

Öğrenci
bu işin içinde bi iş var demekten kendini alamıyor insan. normal bi durum değil. sebebi de normal değil. soruların yayınlanması çok zor bir iş de değil. YGS sorularını hazırlamak buna engel de değil. ikisi çok ayrı şeyler. daha önceki durumları da hatırlayınca bi iş vaR bu işte demek geliyor içimden. belki yok belki var ama , bizi şüpheye düşürecek durumlar yaşandı daha önce.

aman hoca ağzını hayra aç iyi geçti sınav tekrar giremem vallahi.o zamana zaten sınavı da açıklarlar

DILSHAD86

Öğrenci
soruları-cevapları görseydik en azından sonuçlar açıklanınca şoka girmezdik. tahminimiz olurdu. bu sınav benim için çok önemli. işten çıkarılma riskim var. umarım sonuçlar bizi hüsrana uğratmaz.

ekara

Öğrenci
YGS ile alakasını anlayamadım. Basın kitapçığı şeklinde yayımlanmıyor muydu sorular? Basın kitapçığı hazır değil mi ya da hazırlamak çok mu zor? Tuhaf bir durum.

ibulut

Doçent
Niye boyle her konuda paranoyak olduk anlamıyorum. Adamlar herkesin kitapçığını yayınlıyorlar eleştirilecek düzeyde güvenlik önlemi alıyorlar daha ne yapsınlar ??

biyofizik

Profesör
Niye boyle her konuda paranoyak olduk anlamıyorum. Adamlar herkesin kitapçığını yayınlıyorlar eleştirilecek düzeyde güvenlik önlemi alıyorlar daha ne yapsınlar ??

soruları hemen yayınlasınlar diyoruz başka bir şey değil ki :)
bak bugün tus için son başvuru günü ve millet bu sınava göre başvurup vurmayacağına karar verecekti.Zira ingilizceyi geçemezlerse girmenin bir anlamı kalmıyodu.soruları yayınlasalardı insanlar bakıp bir karara varabileceklerdi.

emreyz

Öğrenci

Sadece profesyonel olsunlar hocam. Standartları ve takvimleri önceden belli olsun. Başka hiçbir şey istemiyoruz. Örneğin bu açıklama sınavdan 4 gün sonra değil de sınvdan 1 gün önce bile yapılmış olsaydı hiçbir şey demezdik. Hele hele bu işin standardı olsaydı da isterse sınavdan 55 gün sonra kitapçığın yayınlanması yönünde olsaydı.
Şu açıklamayı kaleme alıp siteye eklemek tahmin edersiniz ki toplam 1,5 dakika sürer. Bunu bile 4 gün sonra yapınca insanların sinirleri bozuluyor.Doğal olarak adaylar geçmişteki uygulamaların devam edeceğini bekliyor. 4 gün bekliyor. Ama bir sabah ansızın dalga geçer gibi şimdi aklımıza geldi de biz onu YGS'den sonra vericez sizlere diyorlar.Sanki bir ilgisi varmış gibi. Ben şahsen geçmişteki iddiaların %90'ına hiç itibar etmedim. Ama ÖSYM'nin itibarı ve güvenilirliği kendi elleriyle günden güne eritilmekte. TUS'da mağduriyet yaşayanları biyofizik hocam paylaşmış. Ben de yine yakın zamandaki başka bir kabul edilemez icraatlarını ekleyeyim-tepkimin büyümesinin sebebi- YGS sınavında görevli olmak için son başvuru süresi 19.03.2012 idi. Fakat o tarihte sabahtan akşama kadar sistem felç olmuş vaziyetteydi. Hemen hemen hiçkimse başvuru yapamadı. Oysa insanlar ilan edilen takvime uymuşlardı. ÖSYM'nin bu tür işlemlerde sunucularına aşırı yük bineceğini artık benim 7 yaşındaki kuzenim bile biliyor. Ama ne buna bir önlem alınır, ne de bu teknik arız nedeniyle hak kaybı yaşayanları dikkate alıp bir telafi yapılır. Hatta bir açıklama bir özür metni bile yayınlama zahmetine girilmez.

S

shockhan

Guest
.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ..............