2012 ÜDS İlkbahar Sınavında Herkese Başarılar

hamsi

Öğrenci
immense
get through
emerge from...
process
once
when
as
neither .... nor
using - have discovered
3. had changed - shifted
4. get through
5. has / gets
6. reduce
7. tremendously benim cvplar arkadaşlar..

hamsi

Öğrenci
Bu arada bence sınav çokkkkk kekti adamlar resmen oturup uğraşmamışlar bile kopyala yapıştır yapmışlar gecen senelerden:) ama ben yetiştiremedim orası ayrı:)

dlkbicer

Öğrenci
bencede sınav cok kolaydı ama bende yetiştiremedim arada kaldığım çok soru oldu. zaman yetiremedim. tremendously nin anlamını bilmiyordum:(coinfidently yaptım:(

@ysel

Öğrenci
1. immense
2. using - have discovered
3. had changed - shifted
4. get through
5. has / gets
6. reduce
7. tremendously
8. account for
9. process
10. when
11. as
12. through / in
13. at / upon
14. neither / nor
15. once
16. due to
17. from / for
CLOZE 1
18. by
19. accompanied
20. such
21. can interfere
22. However
CLOZE 2
23. the most
24. about
25. overcome
26. explain
27. while

@ysel

Öğrenci
Emın degılım tek cevap anahtarı osym nın cevap anahtarı dır. Bır hocamız sorular hakkında bu cevapları vermiştir. Umarım guzel bir sınav olmuştur sizin için.

nerissa

Öğrenci
tremendously fascinated oldugunu düsünüyorum.

ben de yıllar sonra bir üdsde ciddi anlamda bu soruda takıldım.Fazlaca anlamlandırmaya calsıtım herhal, basit düşünmek lazım..
cümlenin devamında gelen ki daha sonraları o Cayley soyadlı sahıs "first serious attempt" i yapıyor ek bilgisi kafamı karıstırdı..Neden böyle ek bir bilgi vermis ki, demek kii, bundan önceki denemelerde bi belirsizlik vardı, sevincleri pek sağlam değildi, gibi bir ard hikaye uydurdum:D

p.S: ingiliz edebiyatı mezunu olmanın dayanılmaz kafa karısıklığı...:D

bu "first serious attempt" o kadar kafamı karıstırdı ki, bir ara, "daringly" bile yapıcaktım. Nasıl bir hikaye yazdıysam artık:)
yine de en basit anlamda "tremendously" dir cevap:)

biyofizik

Profesör
yok ya en güzeli sonuçlar açıklanana kadar bu sayfaya takılmayayım ben :)
eni sonu netlerim değişmeyecek,boşa kendimi üzmüş olacam :)
umarım herkes bu sefer 65 üzeri alır.

jamesjoyce

Öğrenci
in 2004 eternal sunshine of the sunspot diye başlayan bir gramer sorusu vardı. ben her iki tarafı da present olan bir şık vardı onu yaptım ama emin değilim. ayrıca all about ve all across arasında kararsızım. sizler ne yaptınız acaba?

nerissa

Öğrenci
film review'lar geniş zaman olur, dolayısıyla doğru yapmıssınız.
"all about" doğru ama ben "all across" hatırlayamadım.

jamesjoyce

Öğrenci
nerissa , teşekkür ederim. o soruyu all ' ın yanında bir boşluk vardı ve şıklarda across da vardı diye hatırlıyorum . yanılıyor olabilirim . umarım dediğiniz gibi about olur.

m3sut

Öğrenci
in 2004 eternal sunshine of the sunspot diye başlayan bir gramer sorusu vardı. ben her iki tarafı da present olan bir şık vardı onu yaptım ama emin değilim. ayrıca all about ve all across arasında kararsızım. sizler ne yaptınız acaba?

2004 ile başlayan soruyu doğru yapmışsınız. Bende iki taraf present olan şıkkı işaretlerim ve eminim.

Diğer soruda da all about olan seçeneği yaptım. Ama emin değilim.