2013 Güz ÖYP Dil Merkezleri Yorumları

Hangi Dil Merkezi Sizce Daha İyi Eğitim Vermektedir?

• AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ

Oy: 5 6.8%
  • ANADOLU ÜNİVERSİTESİ

Oy: 1 1.4%
  • ANKARA ÜNİVERSİTESİ

Oy: 4 5.5%
  • BOĞAZIÇI ÜNİVERSİTESİ

Oy: 9 12.3%
  • DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

Oy: 2 2.7%
  • GAZİ ÜNİVERSİTESİ

Oy: 3 4.1%
  • HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Oy: 6 8.2%
  • İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

• MARMARA ÜNİVERSİTESİ

Oy: 3 4.1%
  • ODTÜ

Oy: 25 34.2%
  • YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Oy: 1 1.4%
  • GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ

• SELÇUK ÜNİVERSİTESİ

Oy: 6 8.2%

• Kullanılan toplam oy
    73
  • Anket kapatılmış .

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
2013 Güz ÖYP dil herkezleri hakkında yorumlarınızı bu konuya yapabilir ve konudaki anketimize katılabilirsiniz.

Konuya yorum yapabilmek için facebook hesabınızla siteye bağlanabilirsiniz.

fbaglan.png

Son düzenleme:

aDNA

Profesör
Nazmi hocam geçen yılki gibi "şu puanlılar şu kadar tarzında" istatiksel bilgiler var mı ?

Elimizdeki verilerle hazırlanabilir ancak eski puanlarla tam örtüşme sağlamayacağından artık istatistiki bilgileri pek yayınlamıyoruz. Sizlerin daha doğru tercih yapmanız için bunu uygun gördük.

sasabey

Öğrenci
Elimizdeki verilerle hazırlanabilir ancak eski puanlarla tam örtüşme sağlamayacağından artık istatistiki bilgileri pek yayınlamıyoruz. Sizlerin daha doğru tercih yapmanız için bunu uygun gördük.

Anladım. O zaman " şu puanım var, şu üniversiteye yerleşir miyim? tarzı soruları sormak anlamsız kalacak. Herkes için hayırlısı olsun diyelim. :)

eylence

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. 2011 de bende dil eğitimi aldım. Ankara üniversitesinde aldığım eğitimden bireysel olarak şanslı olduğum için memnunum. Tolga hoca gerçekten KPDS dil eğitiminde çok iyi. Ancak dil eğitimine katılan 5 , 6 sınıftan sadece 1 2 sinin başarılı olduğunu diğerlerinin genellikle 60 70 puan aralığında notlar aldığını gördüm. Ayrıca ankara üni gölbaşı ilçesinde şehirden çok uzakta. Her türlü sosyallikten mahrum. Gazinin gölbaşı kampüsü biraz daha canlı ancak orda da eğitim kötü. Hacettepe üniv şehir merkezinde ancak otobüsle ulaşım sağlanıyor ne kadar şehir merkezinde olsa da ulaşım gölbaşı gibi 1 saat sürüyor. Ancak eğitimi konusunda olumlu yada olumsuz yorum yapamam.
Boğaziçi ve ODTU bu konuda hep başarılı olduğunu duydum sizde benzer şeyleri duyuyorsunuzdur. Dil sınavından belki 70 alırsınız ancak ingilizce yaşamınızın bir parçası olması konusunda bu okullar size çok yardımcı olacaktır. Çünkü buralarda kampusun dili de ingilizce.

İyi bir öğretim yılı geçirmeniz dileğiyle.

umudadogru35

Öğrenci
Ben de malesef Gazi'de dil eğitimindeyim. Devamsızlığa takmış durumdalar, bizlerin sınavdan geçmesi ya da kalması önemli değil gidip imza attın mı atmadın mı ona bakıyorlar... Biz eğitime başladığımızda ielts 4,5du ve bizi ieltse bile yönlendirmedi tutturdu genel ingilizce vereceğim diye, yoksa siz ieltsden bu puanı alamazsınız diye, hani derler ya göz göre göre yaktı başımızı. Halbuki 4,5 öyle kolay alınabilecek bir notmuş ki tabi biz bunu denklik 5,5 olduğunda fark ettik ama geç kaldık Gazi sayesinde... Düşünün arkadaşlar Temmuz ayı olmuştu biz hala language leader kitapları ile genel ingilizce eğitimi alıyorduk, bildiğiniz hazırlık kitapları ile ydsye hazırlandık... gelen hoca istese bile asla yds eğitimi veremezdi önce bunlar bitecekti yani İyi bir öğretmenin faydalı olmasına bile izin vermeyen bir yönetim..... Çok itiraz ettik, sıkıntımızı çok dile getirdik ama dinlemediler. Aaa ama haklarını da yemeyelim demi temmuz ortasında ydsye başladılar Allah razı olsun.! Gazinin eğitimi ile ieltsden de ydsden de hepimiz kaldık. Ama gelmeyenler devamsızlık yapanlar dersaneye gidenler onları dinlemeyip 4,5 iken ieltse girip geçenler hariç. Umarım bu dönem açılmaz, yöke dilekçe vereceğiz ne gerekirse yapmaya çalışacağız öypli ile resmen verdikleri dil eğitimi ile dolaylı olarak dalga geçiyorlar. AMA AÇILIRSA PUANI İYİ OLAN ARKADAŞLAR SAKIN GAZİYİ YAZMAYIN… AÇILIRSA BİRİLERİ MECBUR GİDECEK, SAKIN YÖNETİMİN SİZLERİ OYALAMASINA İZİN VERMEYİN. ONLARA TEK BİR SORU SORUN. DERSANEYE GİTMEDEN ÖZEL DERS ALMADAN DEVAMSIZLIK YAPMADAN SİZİN VERDİĞİNİZ EĞİTİMLE GEÇEN DÖNEMDE DİLİ GEÇEN TEK BİR ÖYPLİ VAR MI DEYİN.? TEK BİR TANE? UMARIM KIZARIR YÜZLERİ……… Gerçi hazırcevaptır onlar çalışmadılar bile derler ama emin olun herkes elinden gelenin de fazlasını yaptı fakat Gazi gibi çok büyük bir engel vardı malesef, bizler aslında onu aşamadık......................

R

rasim

Guest
Merhaba arkadaşlar,
Benim henüz görevlendirmem yapılmadı.
Eylül Yds'den 65 üstü puan aldım.
Görevlendirmem yapıldıktan sonra belgelendirirsem eğitime katılmam gerekmez,değil mi?

ekirdar

Öğrenci
öncelikle dil kursuna başlayacak herkese başarılar dilerim.şuanda hacettepe de dil kursundayım ve 7 ekimde bitecek.hacettepe nin ulaşımı odtü ye göre kötü ama ankara ve gazi ye göre daha iyi.hemen hemen her semte personel servisleri var ve de bizler kullanabiliyoruz.ayrıca ücretsiz kızılay servisleri mevcut.birde 230 numaralı ego otobüsü var ama tavsiye etmem :) eğitim olarak ilk 3 ay saçma sapan şeylerle uğraştık.hazırlık ingilizcesi kitaplarıyla sınavda çıkmayan reported speech vb konuları 2 kere işledik.ielts nasıl olsa 4.5 herkes alır diye fazla kasmadılar.tam anlamıyla yds eğitimine sınava 2 ay kala başladılar o da bizim ısrarımız üzerine.ilk 3 ay aynı hocalar vardı sonra ise her ay hocalar değişti.açıkcası hocalara alışamadan sürekli değişti.ankara da ki diğer kurslar nasıldı bilemem ama eğer hacettepeye gider iseniz sadece sizin gayretinize kalmış.geçenlerin hepsi kendi çalışmasıyla geçti.saat 2 de kurs bitiyordu biz 5.45 personel servisine kadar hergün kütüphane de çalışarak geçtik.hocalar yds hakkında uzman değil hepsi hazırlık eğitiminde uzman.eğer başka şeyler sormak isteyen arkadaşlar olursa özelden ulaşabilir yardımcı olmak isterim

HilalA

Öğrenci
Odtü'ye zaten güvenimiz var ama ben de Ankara Üniversitesi'nde eğitim alan arkadaşlardan oradaki hocanın çok iyi olduğunu duymuştum.

departed

Öğrenci
öncelikle dil kursuna başlayacak herkese başarılar dilerim.şuanda hacettepe de dil kursundayım ve 7 ekimde bitecek.hacettepe nin ulaşımı odtü ye göre kötü ama ankara ve gazi ye göre daha iyi.hemen hemen her semte personel servisleri var ve de bizler kullanabiliyoruz.ayrıca ücretsiz kızılay servisleri mevcut.birde 230 numaralı ego otobüsü var ama tavsiye etmem :) eğitim olarak ilk 3 ay saçma sapan şeylerle uğraştık.hazırlık ingilizcesi kitaplarıyla sınavda çıkmayan reported speech vb konuları 2 kere işledik.ielts nasıl olsa 4.5 herkes alır diye fazla kasmadılar.tam anlamıyla yds eğitimine sınava 2 ay kala başladılar o da bizim ısrarımız üzerine.ilk 3 ay aynı hocalar vardı sonra ise her ay hocalar değişti.açıkcası hocalara alışamadan sürekli değişti.ankara da ki diğer kurslar nasıldı bilemem ama eğer hacettepeye gider iseniz sadece sizin gayretinize kalmış.geçenlerin hepsi kendi çalışmasıyla geçti.saat 2 de kurs bitiyordu biz 5.45 personel servisine kadar hergün kütüphane de çalışarak geçtik.hocalar yds hakkında uzman değil hepsi hazırlık eğitiminde uzman.eğer başka şeyler sormak isteyen arkadaşlar olursa özelden ulaşabilir yardımcı olmak isterim

hocamm pekii kalacakk yer olayınıı nasıll yaptınızz o da sıkıntıı...

- - - Güncellendi - - -

arkadaşlarr üniversitelerde kalacakk yer imkanıı var mı? büyükşehirler büyük sıkıntı olacakk gibii..

orhan1982

Öğrenci
arkadaşlar puan güncelleme yapamıyorum benim ales puanım 2010 bahar dönemine ait burda güzden sonrası için güncelleme var başvuruyu nasıl yapacaz 2012/2 atamasıyla yerleşmiştim ben

ekirdar

Öğrenci
hocamm pekii kalacakk yer olayınıı nasıll yaptınızz o da sıkıntıı...

- - - Güncellendi - - -

arkadaşlarr üniversitelerde kalacakk yer imkanıı var mı? büyükşehirler büyük sıkıntı olacakk gibii..

Hacettepe nin içinde öğrenci yurdu var kurstan bazı arkadaşlar orada kalmıştı.ama boşyer olur mu olmaz mı o konuda birşey diyemem çünkü okula yeni başlayan 1. sınıflar doldurmuş olabilir.

departed

Öğrenci
anladımm hocamm çok sağolunn pekii personele yonelıkk misafirhane tarzı yerler var mı...mesela biz su an sivastayızz üninin misafirhanesinde kalıyoruzz o tarz yerler vardır dıye dusunuyorumm...

merhera

Öğrenci
Arkadaşlar merhabalar,
Ben şuan da Anadolu Üniv.de yl yapıyorum, tüm düzenim orda. Dolayısıyla ilk tercihim Anadolu Üniv. olacak. Ancak ilk tercihime girme ihtimalim ne olur acaba? Daha önce dil eğitimine katılmış arkadaşlar yaptıkları tercihler doğrultusunda belki beni bu konuda aydınlatabilirler...