2014 Bedelli Askerlik Yaş Sınırı ve Ücreti Açıklandı

A

Akademik Forum

Guest
09/02/1988 doğumluyum yasanın durumuna göre faydalanma imkanım varmı bedelli askerlikten

A

Akademik Forum

Guest
şartlar derken hocam ne gibi mesela ? yani hangi şartlarda yararlanabilirim

DenDen

Öğrenci
Peki Bedelliye başvuru süresi içerisinde yaşı dolduranlar kapsayacak mı ?
Şöyel Bundan önceki bedelli için 6 aylık başvuru süresi vardı Şayet bu da öyle olur ise 1 ocak 2015 - 30 haziran 2015 tarihleri arasında 27 dolduranlar bedelli den faydalanabilir mi?

ahmedoff

Profesör
Peki Bedelliye başvuru süresi içerisinde yaşı dolduranlar kapsayacak mı ?
Şöyel Bundan önceki bedelli için 6 aylık başvuru süresi vardı Şayet bu da öyle olur ise 1 ocak 2015 - 30 haziran 2015 tarihleri arasında 27 dolduranlar bedelli den faydalanabilir mi?

Hayır, bu durumdakiler bir önceki bedellide de faydalanamamıştı.

A

Akademik Forum

Guest
Bu işin uygulaması nasıl oluyor ? Yani başvuru yapmak için ne kadarlık bir süre tanınır acaba ? bir bilgisi ve yorumu olan var mı ?

A

aaltum88

Guest
26 aralık 87 doğumlu olup da askere erken gitmesin diye 1 ocak 88 olarak nüfusa kayıt ettirilmişim. Tam bir parodi. şimdi uğraşşıp hastane kayıtları mahkeme filan babama dava açacağım değecek mi o kadar düşünüyorum... bir yandan da bu yaş hesaplama olayına göre 1 ocak 2015 tarihinde 27 yaşımda olup, 28 yaşımdan gün aldığım yazıyor.. bu durumda tasarının içinde yer alıyorum.. Kafamda deli sorular.. siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar bu konuda, akıl akıldan üstündür.
uğraşıp asıl doğum tarihime mi düzeltme yapayım (böyle bir durumda da ilköğretimden doktoraya kadar tüm diplomalarımın yeniden düzenlemesi filan da gerekiyor, ehliyet vb kimlikler, banka kayıtları vss. herşey değişmesi gerekiyor)... Hiç uğraşmayıp resmi gazaetede yayınlanacağı günü mü bekleyeyim..:culpability: