2014 Bedelli Askerlik Yaş Sınırı ve Ücreti Açıklandı

S

serjo5816

Guest
Maalesef benzer problemi yasayanlardaniz. Ozellikle cogul konusuorum bnm ve sizin gibi bircok insan var. 15 aralik 1987 dogumlu olmama rağmen 1 yil askere gec gitsin die 1 ocak 1988 yazdırılmış kimligime eger bu sekilde cikarsa yasa malesef bedelliden yararlanamiyacagiz..

A

Akademik Forum

Guest
Benim 2016 aralık ayına kadar yüksek lisans nedeniyle tecilim var.Bedelli askerlilk yapmak istersem(yaş konusunda sıkıntım yok) nasıl bir yol izlememem gerekiyor.Yasa çıktıktan sonra şubeye gidip kendim tecili bozup bedelli askerliğe başvurabiliyormuyum?Yoksa önce enstitünün tecili bozmasımı gerekiyor?Daha önce böyle bir durum yaşamış yada bilgisi olan lütfen bilgilendirebilir mi?

A

Akademik Forum

Guest
kafam karman karısık sayın hocam bende 1 ocak 1988 dogumluyum bedellıden yararlnacakmıyım

A

Akademik Forum

Guest
sayın hocam bı soylentı var ınternette 01 ocak 1988 lılerı kapsaması ıcın cumhur baskanı bu konuya el attıgı soylenıyor acep ne kadar dogru?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
1 Ocak 1988 de doğanlar müjde :D

Hükümet, bedelliyi bir an önce yasalaştırmak için Meclis Milli Savunma Komisyonu'nda ele alınan "Milli Mayın Faaliyet Merkezi" kurulmasını da öngören tasarıdan yararlanıyor. Bedelli düzenlemesine ilişkin önerge bu tasarıya eklendi. 1 Ocak 1988'de doğanlar da bedelliden yararlanabilecek. Bununa gerekçe olarak da özellikle kırsal kesimde doğumların yılbaşında nüfusa yazılması gösterildi.

A

Akademik Forum

Guest
1 Ocak 1988 de doğanlar müjde :D

Hükümet, bedelliyi bir an önce yasalaştırmak için Meclis Milli Savunma Komisyonu'nda ele alınan "Milli Mayın Faaliyet Merkezi" kurulmasını da öngören tasarıdan yararlanıyor. Bedelli düzenlemesine ilişkin önerge bu tasarıya eklendi. 1 Ocak 1988'de doğanlar da bedelliden yararlanabilecek. Bununa gerekçe olarak da özellikle kırsal kesimde doğumların yılbaşında nüfusa yazılması gösterildi.

Hocam 5mart 1988 dogumluyum bu durumda Yararlanabilio muyum

A

Akademik Forum

Guest
bedelli

17 aralıkta askerlik celp kağıdım geldi yerim belli oldu vazgeçip bedelliden yararlanabilir miyim

A

Akademik Forum

Guest
yasa kesinlestimi. tepki cok fazla. cumhurbaskanindan geri donebilir. ben bile vatandas olarak sikayetciyim bu uygulamadan

A

Akademik Forum

Guest
Üniversitede öğrenciyim,askerliğim öğrenciliğim dolyısı ile tecilli,1986 doğumluyum,bedelli askerlikten yararlanabilirmiyim.