Akademik Kadrodan M.E.B'e Geçiş

canbey

Öğrenci
Sayın hocam eğer daha önce öğretmenlik yapmamışsanız, MEB geçen yıl kurumlararası ilk atamayı kaldırdığı için artık geçemezsiniz diye biliyorum.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Artık geçemiyorsunuz kurumlararsı geçiş ile almıyor MEB, sadece KPSS ve alan sınavı ile geçebilirsiniz.

taluyka

Öğrenci
Kurumlar arası yeniden atamanın yüzdesi 1 e düştü tamamen kalkmadı normal memurluktan geçiş kalktı diye biliyorum

sonseko

Öğrenci
atama hak

arkadaşlar öğretim görevlisi olarak 2 yılımı doldurdum. milli eğitime branşımda öğretmen olarak geçmek istiyorum.
ne yapmam lazım , bilgisi olan var mı . acil olarak cevap vereblir misiniz lütfen

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Hiç bir şekilde geçemiyorsunuz artık. MEB kurumlararası geçişi kaldırdı, KPSS puanı ile geçmeniz lazım artık.

sonseko

Öğrenci
hocam, bi yanlışlık olmasın. öğretim görevlilerin (formasyn ve kpss den muaf olarak milli eğitime geçişleri var diye biliyordum.
ama 2 yıl görev şartı var. bu mevzuat ne zaman değişti

neo

Öğrenci
Kurumlararası öğretmenliğe geçiş tamamen kaldırıldı. Sadece daha önce en az 1 yıl öğretmenlik yapmış olanlar sınavsız geçebilirler.

Gamze

Administrator
hocam, bi yanlışlık olmasın. öğretim görevlilerin (formasyn ve kpss den muaf olarak milli eğitime geçişleri var diye biliyordum.
ama 2 yıl görev şartı var. bu mevzuat ne zaman değişti

İlgili haberin linkini Nazmi hoca bu başlığa yazmış. Yukarıdaki mesajları inceleyin haberi göreceksiniz.

serhattt

Öğrenci
.....

arkadaşlar öğretim görevlisi olarak 2 yılımı doldurdum. milli eğitime branşımda öğretmen olarak geçmek istiyorum.
ne yapmam lazım , bilgisi olan var mı . acil olarak cevap vereblir misiniz lütfen

hocam öğretim görevlisi kadrodan neden mebe geçmek istiyorsunuz özel değilse söylermisininiz merak ettim

aselhercai

Öğrenci

HOCAM YENİ KLAVUZLA ARTIK BU SORUN ORTADAN KALKTI DEĞİL Mİ?
Yeni klavuzda yazanlar şöyle:

B.*Açıktan*ve*Kurumlar*Arası*Yeniden*Atamaya;*
‐Öğretmenlikte* adaylığı* kaldırılmış* olmak* kaydıyla* görevlerinden* ayrılanlar* ile* diğer* kamu* kurum* ve* kuruluşlarına* geçerek* halen* öğretmen* veya* başka* unvanda* görev* yapanlar,* Devlet* üniversitelerinde*en*az*iki*yıl*süreyle*öğretim*üyesi,*öğretim*görevlisi,*okutman,*uzman*ve*araştırma* görevlisi* olarak* hâlen* çalışmakta* olanlar* ile* bu* unvanlarda* en* az* iki* yıl* çalıştıktan* sonra* bu* görevlerinden* ayrılmış* olanlar* hizmet* sürelerine* göre* öğretmenliğe* atanmak* üzere* başvuruda* bulunabileceklerdir.

FORMASYONLA İLGİLİ DE,

‐Eğitim*fakültesi*mezunları*ile*resmî*eğitim*kurumlarında*öğretmenlikte*adaylığı*kaldırılmış* olanlardan*ve*üniversitelerde*(vakıf*üniversiteleri*hariç)*en*az*iki*yıl*süreyle*öğretim*üyesi,*öğretim* görevlisi,* okutman,* uzman* ve* araştırma* görevlisi* olarak* çalışmış* olanlardan* Pedagojik* Formasyon* belgesi*istenmeyecektir.*

İBARELERİ YER ALIYOR.
Ben doğru anladıysam artık akademik kadrodan öğretmenliğe geçilebiliyor şu anda.

Mr December

Baş Editör
"Açıktan, kurumlar arası ve kurum içi atamalarda devlet memuriyetindeki hizmet süresi esas alınmayacak tüm atama çeşitlerinde KPSS puanı kullanılacaktır."

Kaldırdıktan sonra tekrar geri getirdiklerini sanmam.

aselhercai

Öğrenci
Yukarıda bir arkadaş doğru söylemiş. Daha önce öğretmenlik yapmanız lazım. Sonra tekrar mı değiştirmişler? Sanmam.

Arkadaşlar, sizin sanıp sanmamanız işi değiştirmez. Önümde kılavuz okudum.
İlgili maddeleri de ilk mesajımda yazdım.
O maddeleri görüp nasıl hala "kendi fikrinizce sanmam" gibi bir şey söylüyorsunuz.
Madde ortada. Benim Türkçe'm varsa doğru anladığımı düşünüyorum.
Kılavuzu açıp bakın siz de.

rusçuk

Öğrenci
hocalarım kaldırılmışsa bile geri gelmiş gibi görünüyor, ilgili madde kılavuzdan :
Devlet üniversitelerinde en az iki yıl süreyle öğretim üyesi, öğretim görevlisi, okutman, uzman ve araştırma
görevlisi olarak hâlen çalışmakta olanlar ile bu unvanlarda en az iki yıl çalıştıktan sonra bu
görevlerinden ayrılmış olanlar hizmet sürelerine göre öğretmenliğe atanmak üzere başvuruda
bulunabileceklerdir.