Akademik Kadrodan M.E.B'e Geçiş

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Merhabalar benim durumun da bu arkadaşın durumuna benziyor. Nedense bu rektörler muvafakat işine yanaşmıyor. Ben de ocak ayında yapılacak 15 bin atamada açıktan atama kadrosu olursa başvuru yapacağım. Tek sorun açıktan atamaya başvuru için ne zaman istifa etmiş olmam lazım ve Atama hakkı kazanırsam meb de 15 gün içinde mi göreve başlamam lazım yoksa bu süre uzatılabilir mi? Cevabınız benim için çok önemli...
Akademik kadrolar için sorun yok, istifa etmeniz gerekli değil. Atanma kesinleşince istifa edersiniz.

selim06

Öğrenci
Akademik kadrolar için sorun yok, istifa etmeniz gerekli değil. Atanma kesinleşince istifa edersiniz.

Peki Nazmi hocam atama kesinleşince MEB için göreve başlama süresinde bir sınırlama (15 gün gibi) var mı? Üniversiteden istifa süreci genelde uzatılabiliyor diğer taraftan MEB'e de başlamayı kaçırıp ortada kalmak da var.

hilal12

Öğrenci
akademik kadrodan meb e geçmek

mrb. fen- edebiyat fakültesi mezunuyum. araştırma görevlisi olduktan sonra meb e geçme olasılığı nedir?

refüze

Öğrenci
merhaba. 33a kadrosunda araştırma görevlisi iken kurumlar arası geçiş yoluyla meb öğretmenliğe atandım. kurumlar arası atamada istenen belgeler arasında muvafakat da var. muvafakat konusunda ne yapmak gerekiyor? muvafkat nasıl alınıyor? biz isteyince bize yazı mı veriyor rektörlük? yoksa meb mi istiyor okuldan? ne kadar sürer bu iş? verilmezse istifa edip geçilebilir mi?
nazmi hoca, vahdet hoca veya bu tecrübeyi yaşamış olan birileri varsa lütfen yardımcı olsun...teşekkürler..

biophysics

Öğrenci
Siz başvurup rektörlüğünüzden alacaksınız alabilirsiniz de alamayabilirsiniz de,yerine ve kişilere göre değişir. Dekanınıza durumu açık bir sekilde anlatın derim ben,sonuçta geçmek için mutlaka geçerli bir nedeniniz vardı. Hangi bölümden atandığınızı ve hizmet sürenizi öğrenebilir miyim ? Belki bizim için ilerisi adına bir ışık olur

- - - Güncellendi - - -

Hizmet süreniz ve açılan kontenjan sayısına bağlı
mrb. fen- edebiyat fakültesi mezunuyum. araştırma görevlisi olduktan sonra meb e geçme olasılığı nedir?

yıldız67

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar,

Mebte 5 sene okulöncesi öğretmenli yaptım. 2014 martta oyp kadrosu ile araştırma görevlisi olarak çocuk gelişimi bölümüne geçtim. zorunlu hizmetim yok dili halletmiştim. memnun değilim tekrar mebe geçmek istiyorum. nasıl başvurabilirim. önceden öğretmenlik yaptığım için kpss ye girmem gerekiyor mu. ne zaman başvuru yapabilirim... teşekkürler..

A

Akademik Forum

Guest
gecis

Merhaba hocam ben de 33a liyim geçişi nasıl yaptınız acaba. 2 yıl im doldu es durumu yüzünden geçiş gerekiyor bana da. Önceden öğretmenlik yaptınız mı. Meb beni kabul eder mi.
merhaba. 33a kadrosunda araştırma görevlisi iken kurumlar arası geçiş yoluyla meb öğretmenliğe atandım. kurumlar arası atamada istenen belgeler arasında muvafakat da var. muvafakat konusunda ne yapmak gerekiyor? muvafkat nasıl alınıyor? biz isteyince bize yazı mı veriyor rektörlük? yoksa meb mi istiyor okuldan? ne kadar sürer bu iş? verilmezse istifa edip geçilebilir mi?
nazmi hoca, vahdet hoca veya bu tecrübeyi yaşamış olan birileri varsa lütfen yardımcı olsun...teşekkürler..

bnlr

Öğrenci
Merhaba,
Ben bir üniversitede araştırma görevlisiyim işe başlayalı 1 yıl oldu, ayrıca lisede hazırlık okumuştum bunu da dilekçe ile 1 yıl kademe ilerlemesi için saydırdım. Bu durumda 2 yıl hizmet etmiş gibi olup, kurumlararası geçiş için başvurabilir miyim?
Teşekkürler.

bnlr

Öğrenci
Merhaba,
Ben bir üniversitede araştırma görevlisiyim işe başlayalı 1 yıl oldu, ayrıca lisede hazırlık okumuştum bunu da dilekçe ile 1 yıl kademe ilerlemesi için saydırdım. Bu durumda 2 yıl hizmet etmiş gibi olup, kurumlararası geçiş için başvurabilir miyim?
Teşekkürler.

bnlr

Öğrenci
Merhaba,
Teşekkürler.

A

Akademik Forum

Guest
Öğretmen atamalarını takip ederseniz orada sizin alan ile ilgili kurumlar arası geçiş hakkınız vardır. Kurumlar aası geçiş sadece memurlara kaktı. Üniversitede Okutman Arş. Gör. Veya farklı bir konumda öğretim elemanı iseniz geçiş hakkınız vardır. Ben geçen sene o şekilde MEB geçiş yaptım. Yok diyenler yanlış ifade kullanıyor.