Akademik Teşvik

Ugurs

Öğrenci
2016 yılında sunduğum ve tam metin olarak yayımlanan bir uluslararası bildirim var, yıl boyunca başka bir yayınım olmadı, teşvik için başvursam herhangi bir ödeme alır mıyım?

Teşekkürler.

eczak

Yardımcı Editör
2016 yılında sunduğum ve tam metin olarak yayımlanan bir uluslararası bildirim var, yıl boyunca başka bir yayınım olmadı, teşvik için başvursam herhangi bir ödeme alır mıyım?

Teşekkürler.

Merhabalar. Bir uluslararası bildiri ile teşvik puanını geçemezsiniz. 30 puanın altında kalınca teşvik hesaplanmıyor. İlk isim olduğunuz SCI/ SSCI kapsamındaki dergilerde bile bir uluslararası yayın araştırma görevlisi için 24 puan yapıyor bu şekilde bile altında kalınıyor. Bildiriler daha düşük puanlara sahip. Örneğin 3 kişi tam metin bildiri yaptıysanız ve araştırma görevlisiyseniz 5.4 puan alabiliyorsunuz. Öğretim üyesi veya uzman kadrosu için 2.7 puan alırsınız. internette akademik teşvik hesaplama ekranları bulunuyor veya doğrudan yöksise girerek bakabilirsiniz. 30 altında kalıyorsa çıktı alıp vermenize gerek yok.

nero

Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, yayınıma bildiri kitaplarından atıf yapılmış ve scopus da gözüküyor. Acaba bunlardan puan alabilir miyim. teşekkürler

turgut.ak

Öğrenci
Merhaba Arkadaşlar,
Atıflarla ilgili bir sorum var. Bir makalede bana atıf yapılmış. Makale 2016 Haziran'da kabul edilmiş. Temmuz ayında da online olarak yayınlanmaya başlanmış. Makale tam metin olarak görüntülenebiliyor. Ancak "In Press" yazıyor. Yapılan atıf da 2016'da Google Scholar'da görünüyor. Ayrıca söz konusu makalede şöyle bir açıklama var: "When the final article is assigned to volumes/issues of the Publication, the Article in Press version will be removed and the final version will appear in the associated published volumes/issues of the Publication. The date the article was first made available online will be carried over." Bu atıfı 2016 için kullanabilir miyim?

superEGO_

Öğrenci
83 puanım var ama bir bölümden max. 30 alındığından puanım 31.9 a düşüyor.. her türlü belgeyi ekledim artık umarım sıkıntı çıkmaz da 170-180 aylık bir ek gelir olur..

handikap

Öğrenci
Merhaba Arkadaşlar,
Atıflarla ilgili bir sorum var. Bir makalede bana atıf yapılmış. Makale 2016 Haziran'da kabul edilmiş. Temmuz ayında da online olarak yayınlanmaya başlanmış. Makale tam metin olarak görüntülenebiliyor. Ancak "In Press" yazıyor. Yapılan atıf da 2016'da Google Scholar'da görünüyor. Ayrıca söz konusu makalede şöyle bir açıklama var: "When the final article is assigned to volumes/issues of the Publication, the Article in Press version will be removed and the final version will appear in the associated published volumes/issues of the Publication. The date the article was first made available online will be carried over." Bu atıfı 2016 için kullanabilir miyim?

In press, online olarak yayımlansa bile, bir makalenin aslında basılmadığı anlamına gelir. Önümüzdeki sayı/volume'lerde basılır bu makale. bu 2016'ya saydırılamaz. makale basıldığı yılda saydırabilirsiniz.

smg

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, bir sorum olacaktı.

Bu sene ilk defa başvuruyorum. Ancak indeks tercih etmede karmaşa yaşıyorum.

Yayınlarımdan birinin bulunduğu dergi "TÜBİTAK ULAKBİM Ulusal Veri Tabanları Dergi Takip Sisteminde kayıtlıdır" şeklinde belirtilmiş.

Alan indeksi mi Diğer İndeks mi yoksa TR dizin olarak mı seçmeliyim.

Alan indeksi diye girenler vardı çevremde, ama TR dizin gibi de geldi bana. Yanlış beyanda bulunmak istemediğimden yardımcı olursanız sevinirim. Bu konuda bilgi eksikliğim var malesef..

A

Akademik Forum

Guest
merhaba. 2016 güz sayısı için bir akademik dergiden hakem değerlendirmesinden geçip kabul almış makalem var. ancak dergi henüz elime geçmedi. aynı derginin bahar sayısı ekim sonu postalanmıştı. şimdi bu dergi bana martta/nisanda gelse, sayı olarak 2016/güz yazacak. ne yapmalıyım?

ebc

Öğrenci
Geçen sene üniversitemiz, üniversitedeki akademik teşvik puanı en yüksek 3 kişiye bilim ödülü verdi. Bu ödül dolaylı olarak YÖK'ün verdiği bir ödül oluyor mu? Yani akademik teşvik başvuru formuna yazılabilir mi?

eczak

Yardımcı Editör
Merhaba Arkadaşlar,

online olarak online yayın tarihi 2016 diye belirtmişse bence başvurun derim. derginin 2016 sayısında basılırsa seneye de 2017 atıflarında saydırmanız zor olacak bu yılda bence bu atıfla başvurun olmazsa kurul çıkartır seneye kesin saydırırsınız.

- - - Güncellendi - - -

Geçen sene üniversitemiz, üniversitedeki akademik teşvik puanı en yüksek 3 kişiye bilim ödülü verdi. Bu ödül dolaylı olarak YÖK'ün verdiği bir ödül oluyor mu? Yani akademik teşvik başvuru formuna yazılabilir mi?

hocam üniversitenin verdiği ödül olarak görünür. teşvikte yer almaz.

- - - Güncellendi - - -

merhaba. 2016 güz sayısı için bir akademik dergiden hakem değerlendirmesinden geçip kabul almış makalem var. ancak dergi henüz elime geçmedi. aynı derginin bahar sayısı ekim sonu postalanmıştı. şimdi bu dergi bana martta/nisanda gelse, sayı olarak 2016/güz yazacak. ne yapmalıyım?

hocam hakem onayından geçtikten sonra yayınlanmadan önce proof geliyor. proofu da onaylayınca dergi editörlüğü son halini online olarak mevcut haline getiriyor. Bu aşamada "article in press" diye belirtilir. Bu aşamada başvurmanızı öneririm. Kurul son kararını versin sonuçta online olarak mevcut hale geldiğinden kabul edilebilir. Çünkü dergi bazen geriden takip ediyor. bibliyografisi geldiğinde 2016 da kabul edilen bir makalenin dergi sayısı 2013-2014 bile olabiliyor. Bu nedenle online olarak yayın tarihi veya kabul tarihi daha geçerli gibi. online olarak mevcut duruma gelmezse başvuru yapmanız zorlaşır hakemin kabul etmesi derginin yayınlaması için yeterli olamayabiliyor.

- - - Güncellendi - - -

Merhaba arkadaşlar, bir sorum olacaktı.

Bu sene ilk defa başvuruyorum. Ancak indeks tercih etmede karmaşa yaşıyorum.

Yayınlarımdan birinin bulunduğu dergi "TÜBİTAK ULAKBİM Ulusal Veri Tabanları Dergi Takip Sisteminde kayıtlıdır" şeklinde belirtilmiş.

Alan indeksi mi Diğer İndeks mi yoksa TR dizin olarak mı seçmeliyim.

Alan indeksi diye girenler vardı çevremde, ama TR dizin gibi de geldi bana. Yanlış beyanda bulunmak istemediğimden yardımcı olursanız sevinirim. Bu konuda bilgi eksikliğim var malesef..

Ulusal dergi ise TR dizin olarak geldi bana da hocam.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar merhaba, yayınıma bildiri kitaplarından atıf yapılmış ve scopus da gözüküyor. Acaba bunlardan puan alabilir miyim. teşekkürler

Hocam bildirinin belki sonradan tam sürüm makalesi yayınlanmıştır oradan atıfa bakın. Çünkü yöksise makalenizi girdikten sonra atıf bölümünde kitap ve makalelerde ki atıfları girmenizi istiyor bildirilerdeki atıfları giremiyorsunuz.

arachule

Öğrenci
Benim sorum ''Bilimsel Tasarım'' ismi altında ne kastediliyor. Bilimsel bir ürün mü ?. Sanatsal Tasarım içerisinde yer alan '' yayın'' alt başlığı video vs. mi demek anlayan bilgisi olan biri varsa sevinecemm :D

A

Akademik Forum

Guest
2016 sayısında ancak 2017 yılında yayınlanan makale

merhaba arkadaşlar, 2016 yılı sayısında ancak gecikmeli olarak 2017 yılı nisan ayında yayınlanan bir makale için akademik teşvikten faydalanabilirmiyim. Bazı arkadaşlar editörden derginin 2017 yılında yayınlandığına yönelik bir yazı alırsan olabilir dediler ancak emin olamadım.

Hasanimo

Araştırma Görevlisi
Arkadaşlar uluslararası kongrede yayınlanan bildirinin teşviğe girmesi için kongrenin düzenlenme sayısına bakılır mı? Yani, en az 5 kere düzenlenmiş olması gerekir mi? Gibi bir şey var mı? ilk kez düzenlenen kongreye katılabilir miyiz?

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar uluslararası kongrede yayınlanan bildirinin teşviğe girmesi için kongrenin düzenlenme sayısına bakılır mı? Yani, en az 5 kere düzenlenmiş olması gerekir mi? Gibi bir şey var mı? ilk kez düzenlenen kongreye katılabilir miyiz?

Kongrenin kaç kez düzenlenmiş olduğu önemli değil. Kongrede şahsen bulunmuş olmanıza bile gerek yok. Sadece bildirinizin / bildiri özetinizin basılı veya elektronik bildiriler kitabında yer alması gerekli.

A

Akademik Forum

Guest
Para peşinde koşacağınız kadar özlük haklarınızın peşinden koşsaydınız birazcık... Bu ülkedeki "akademisyenlerden" hiçbir şey olmaz. Kusura bakmayın...