Akademik Teşvik

Mermaid92

Öğrenci
Merhaba arkadaşlar ben 50d li bir arş. görevlisiyim. Şöyle ki şu anda akademik teşvik için 30 puanı geçmiş bulunuyorum fakat doktoraya geçiş yapamadığımdan ve yüksek lisansta 3 senem dolduğundan şubatın 15 inde işten ayrılacağım. Bu durumda son maaşımı Ocakta alacağım için geçen seneki faaliyetlerimle hak ettiğim teşvik ödemesini hiçbir zaman alamayacak mıyım?
Hocam kötü denk gelmiş ama alamıyorsunuz diye biliyorum.

M

mismisan

Guest
Teşvik başvuruları geçtikten sonra yıl içinde atanan akademisyen önceki yıllarda yaptıkları 30 puanı geçiyorsa atandıktan sonra teşvik başvurusu yapabilir mi? Mevzuatta buna dair bir şey bulamadım. Bilgisi olan var mı acaba?

Tarko

Doçent
ISBN numaralı tam metin bildiri kitaplarında yapılan atıfları ulusal kitapta yapılan atıf olarak yazabiliyor muyuz sayın hocalarım? Teşekkürler.

edimvar

Öğrenci
Hocalarım kime sorduysam net cevap alamadığım için sormak istediğim bir şey var...
Nevşehir üniversitesine bağlı hacettepede doktora için 35 ile görevlendirilmiştim. 33 geçiş için hacettepeden ilişik kesme yazım geldi. 23-24 ocak gibi hacettepeden ilişik keseceğim. Ancak; tam bu sürede 15 ocakta teşvik için başvuru son günü hacetepedeki fakültemde ve dolayısyla o tarihte hacettepeden ilişik kesmemiş olacağım için hacettepede teşvik dosyamı vereceğim. Tam teşvik başvuru son günü ile internette itiraz için çıkan listenin verildiği tarih arasında Nevşehir de göreve başlayacağım. Nevşehirde maaşımı alacağım ancak teşvik alamama gibi bir riskim var mı? Bu riski en aza indirebilmek için ne yapmalıyım? Hacettpeden Nevşehire giderken teşvik için Hacettepeden almam gereken bir yazı var mı?

Süreç biraz komplike ama umarım anlatabildim.

argör123

Öğrenci
Hocam aynı sorunlar bende de var. Bana yapılan öneri iki üniversiteye de dosyayı vermem garanti olsun diye. Aslında Hacettepe sizin naklinizi yaparken teşviğide bildirecektir ama bence sizde iki üniyede verin dosyanızı

M

mismisan

Guest
Yorumlayabilecek arkadaş yok mu? Teşvik başvuruları geçtikten sonra yıl içinde atanan akademisyen önceki yılda yaptıkları 30 puanı geçiyorsa atandıktan sonra teşvik başvurusu yapabilir mi?

edimvar

Öğrenci
Hocam ancak teşvik başvuru süreci içerisinde hacettepeden ilişiğim kesilmediği için kadrom hacettepede olacağı için başvuruyu hacettepeye yapmalıyım. Zaten ilişik kesmeden Nevşehir alamayacağını söyledi.

argör123

Öğrenci
Hocam o zaman sıkıntı çıkmayacaktır Nevşehir alamam diyorsa. Şu an ÖYPliler olarak pek çok kişi bu çelişkiyi yaşıyor sonuçta özel bir durum mağdur edleceğimizi sanmıyorum.

zagoda

Öğrenci
Herkese merhaba,

2017 yılında ulusal bir kongrede sunduğum bildiri özet olarak kongreyi düzenleyen derneğin dergisinin ek sayısında yayınlanmıştır. (dergi türk tıp dizini indekslidir) Kongrede sunulan tüm bildiriler bildiri kitabında yayınlanmak yerine dergi ek sayısında yayınlanmıştır.

Akademik teşvik Puanımı yoksis üzerinden özet yayın olarak belirtip 2,8 puan hesaplattım.

Üniversite yaptığı incelemede 'bildiri özeti olduğu için kabul edilmedi' gerekçesi ile hesaplamaya katmadı.

Dergi ek sayısında yayınlanan özet bildiriler Akademik Teşvik Puan hesaplamasında kullanılabilir mi ?

eczak

Yardımcı Editör
Herkese merhaba,

2017 yılında ulusal bir kongrede sunduğum bildiri özet olarak kongreyi düzenleyen derneğin dergisinin ek sayısında yayınlanmıştır. (dergi türk tıp dizini indekslidir) Kongrede sunulan tüm bildiriler bildiri kitabında yayınlanmak yerine dergi ek sayısında yayınlanmıştır.

Akademik teşvik Puanımı yoksis üzerinden özet yayın olarak belirtip 2,8 puan hesaplattım.

Üniversite yaptığı incelemede 'bildiri özeti olduğu için kabul edilmedi' gerekçesi ile hesaplamaya katmadı.

Dergi ek sayısında yayınlanan özet bildiriler Akademik Teşvik Puan hesaplamasında kullanılabilir mi ?

Hocam eğer kongreye gönderdiğini bildiriden sonra size bir teklif gelip konunuzu genişletip "special issue" veya ek sayı gibi yayınınızı yaparsanız, hem gönderdiğiniz abstract için bildireden puan alırsınız hem de normal makale olarak puan alırsınız.
Ama gönderdiğiniz abstract ile ilgili sadece mevcut abstractınız için yayın varsa burada basılı bildiriden puan alabilirsiniz.

zagoda

Öğrenci
Hocam eğer kongreye gönderdiğini bildiriden sonra size bir teklif gelip konunuzu genişletip "special issue" veya ek sayı gibi yayınınızı yaparsanız, hem gönderdiğiniz abstract için bildireden puan alırsınız hem de normal makale olarak puan alırsınız.
Ama gönderdiğiniz abstract ile ilgili sadece mevcut abstractınız için yayın varsa burada basılı bildiriden puan alabilirsiniz.

komisyonun görüşü, dergide yayınlanan tam metin olmalıydı....

ilkertosun

Öğrenci
Selamlar, YÖKSİS'te akademik teşvik başvuru ekranı açıldı. Ancak - ben mi daha önce görmedim, bilmiyorum- yüksek lisans ve doktora tezlerine yapılan atıflar da puanlamaya dahil ediliyor. Başvuru dilekçesi çıktısında puan olarak yer alıyor. Bununla ilgili bir bilgisi olan var mı? Tezlere yapılan atıflar kabul ediliyor mu?