Araştırma Görevlilerinin Erasmus ile Gittiklerinde Maaş Durumu ?

oft9

Öğrenci
mrb arkadaşlar,asistanlar erasmus ile yurtdışına gittiğinde maaşları devam ediyor mu ? %60 ı yatıyor gibi birşeyler duydum,doğruluk payı var mıdır ? bilen varsa çok memnun olurum...

kaamos

Araştırma Görevlisi
%60 kesinti yök'ün 33. md. yurtdışı doktora bursunda oluyor. erasmus gibi kısa süreli programlarda olduğunu sanmıyorum. bir yıllık yök araştırma bursunda da maaş kesintisi olmuyor çünkü.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Cevap net: kesinti yok. Arkadaşım yeni gitti geldi ÖYP'li olarak. 1 yıldan daha azı için kesinti olmaz.

Görevlendirmelerde kesinti olmaz. Çünkü siz üniversitenin personelisiniz. Görevlendirme ile gidiyorsunuz. Burs ile ilgili süreye bağlı olarak kesintiler olabiliyor ama görevlendirmede olmaz. Sadece geliştirme ödeneğinizi alamazsınız. Bu durum da o ilde yaşamadığınızdandır.

Oldboy

Akademikpersonel.org
Görevlendirmelerde kesinti olmaz. Çünkü siz üniversitenin personelisiniz. Görevlendirme ile gidiyorsunuz. Burs ile ilgili süreye bağlı olarak kesintiler olabiliyor ama görevlendirmede olmaz. Sadece geliştirme ödeneğinizi alamazsınız. Bu durum da o ilde yaşamadığınızdandır.

Görevlendirme almadan bir yere gidemezsiniz. Aylıklarında kesinti olanlar görevlendirme almadan gidiyor değil.

ailkerk

Öğrenci
Cevap net: kesinti yok. Arkadaşım yeni gitti geldi ÖYP'li olarak. 1 yıldan daha azı için kesinti olmaz.

Hocam ÖYP'li olarak Erasmus'a giderken, kadromuzun olduğu üniversite mi göndermiş oluyor yoksa 35. madde ile görevlendirildiğimiz mi? Hangisinin koordinatörlüğü ile iletişim kurmamız gerekiyor?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Hocam ÖYP'li olarak Erasmus'a giderken, kadromuzun olduğu üniversite mi göndermiş oluyor yoksa 35. madde ile görevlendirildiğimiz mi? Hangisinin koordinatörlüğü ile iletişim kurmamız gerekiyor?
35. madde ile görevli olduğunuz üniversitenin erasmus koord. ile iletişime geçiceksiniz.

Anthura

Öğrenci
merhabalar iyi akşamlar öyp araştırma görevlileri erasmus+ ile yurt dışına ders alma hareketliliği için gittiğinde senet imzalama oluyor mu görevlendirilirken zorunlu hizmeti var mıdır ?

Son düzenleme:
A

Akademik Forum

Guest
Nazmi hocam peki oyp arastirma gorevlileri erasmus ogrenim hareketliligi ile gittiklerinde bir dobemveya iki donem kaldiklarinda kacinci maddeye gore gorevlendirilirler 35 veya 39 mu hocam gorevlendirilmeleri gerekiyor mu hocam

the

Öğrenci
hocam ben marmara'da araştırma görevlisiyim ve itü'de doktoraya başlayacağım bu eylül'de. şimdi ben ikinci dönem veya üçüncü dönemden başlamak üzere doktora aşamasında erasmus yapmak istiyorum. bu durumda nasıl bir yol izlemem lazım. birde doktora sırasında öğrenim hareketliliği ile yararlandıktan sonra sanırım araştırma görevlileri ders verme hareketliliğine de katılıyorlar yani doktora zorunluluğu yok mesela birde onu yapabilir miyim daha sonra? ve bu erasmus doktora hareketliliği ve öğretim verme hareketliliğinin süreleri ne kadar oluyor acaba?

ultraoyuncu

Öğrenci
İkisi de değil, erasmus görevlendirmesi yurtdışı görevlendirmesidir.

Merhaba Nazmi hocam,
Yeri gelmişken sormak istedim. 50/d maddesi uyarınca kadrolu olanların Erasmus ya da başka bir program/burs ile yurtdışına görevlendirme alamadıkları doğru mudur ? Kısacası 50/dliler araştırma bursu ile vs yurtdışına gidemez mi ?
Teşekkürler...