Bilimsel Hazırlık ve Araştırma Görevlisi

piert34

Öğrenci
arkadaşlar benim amacım bölümümden çok farklı bir alanda araştırma görevlisi olmak, bu yüzden araştırma görevlisi kadrolarına başvurabilmek için gereken "o alanda yüksek lisans yapıyor olma" şartını taşıyabilmem gerekiyor.

bana 1 yıl bilimsel hazırlık uygulanacak. benim 1 yıl kendi cebimden okuma imkanım yok. bilimsel hazırlık başlar başlamaz, "o alanda yüksek lisans yapıyor olma" şartı arayan araştırma görevliliği kadrolarına başvurmak ve kabul edilirsem yatay geçişle araştırma görevlisi olduğum üniversiteye geçmek istiyorum.

sormak istediğim bilimsel hazırlık okuyanlar yüksek lisans yapıyor sayılıyor mu ve bu kadrolara başvurabiliyor mu? yarına kadar karar vermem lazım. bilgisi olanlar acil yardım ederse çok sevinirim.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Normalde bilimsel hazırlıktayken öğrenci statüsünde olamıyorsunuz o yüzden "alanda yüksek lisans yapıyor olma" şartını sağlamıyorsunuz. Lisans derslerini vermeden y.lisans öğrencisi olamazsınız.

Mr December

Baş Editör
arkadaşlar benim amacım bölümümden çok farklı bir alanda araştırma görevlisi olmak, bu yüzden araştırma görevlisi kadrolarına başvurabilmek için gereken "o alanda yüksek lisans yapıyor olma" şartını taşıyabilmem gerekiyor.

bana 1 yıl bilimsel hazırlık uygulanacak. benim 1 yıl kendi cebimden okuma imkanım yok. bilimsel hazırlık başlar başlamaz, "o alanda yüksek lisans yapıyor olma" şartı arayan araştırma görevliliği kadrolarına başvurmak ve kabul edilirsem yatay geçişle araştırma görevlisi olduğum üniversiteye geçmek istiyorum.

sormak istediğim bilimsel hazırlık okuyanlar yüksek lisans yapıyor sayılıyor mu ve bu kadrolara başvurabiliyor mu? yarına kadar karar vermem lazım. bilgisi olanlar acil yardım ederse çok sevinirim.
Ben birşeyi anlamadım. Madem araştırma görevlisisiniz neden kendi okulunuzda yüksek lisans yapmıyorsunuz?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Ben birşeyi anlamadım. Madem araştırma görevlisisiniz neden kendi okulunuzda yüksek lisans yapmıyorsunuz?

Hocam arkadaş araştırma görevlisi değil, başka bir okulda y.lisans yapıyorken araştırma görevlisi olarak alınacağı (alınmak istediği) okulun yüksek lisans programına yatay geçişle geçmek istiyor. ki zaten durum öyle oluyor, mecburen yatay geçiş ile geçiriliyor başka bir okulda lisansüstü eğitim yapıyorsa.

Mr December

Baş Editör
Hocam arkadaş araştırma görevlisi değil, başka bir okulda y.lisans yapıyorken araştırma görevlisi olarak alınacağı (alınmak istediği) okulun yüksek lisans programına yatay geçişle geçmek istiyor. ki zaten durum öyle oluyor, mecburen yatay geçiş ile geçiriliyor başka bir okulda lisansüstü eğitim yapıyorsa.
Anladım hocam sağolun.

baybars

Öğrenci

hocam ben bilimsel hazırlık okuduğum bir alandan araştırma görevliliği için başvuruda bulundum , şu durumda benim başvurum geçersiz mi sayılır ? ((belgeleri inceleyen memur bir eksiklik olmadığını söylemişti , şimdi endişelenmeye başladım))

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
hocam ben bilimsel hazırlık okuduğum bir alandan araştırma görevliliği için başvuruda bulundum , şu durumda benim başvurum geçersiz mi sayılır ? ((belgeleri inceleyen memur bir eksiklik olmadığını söylemişti , şimdi endişelenmeye başladım))
Belki 6111 sayılı yasa ile atılma kalktığı için bilimsel hazırlıklara normal öğrenci statüsü verilmiş olabilir, daha önce durum böyleydi eğer evraklar teslim alınmışsa sorun çıkacağınız zannetmiyorum

piert34

Öğrenci

hocam çok önemli bir bilgi bu. lütfen süreçten haberdar edin bizi

piert34

Öğrenci
Belki 6111 sayılı yasa ile atılma kalktığı için bilimsel hazırlıklara normal öğrenci statüsü verilmiş olabilir,

hocam bilimsel hazırlıktan da mı atılma kalktı? bir dersten dahi kalındığında atılıyordu insanlar. peki şimdi bilimsel hazırlık en fazla 1 yıl sürer diye bir madde var üniversitelerde. dersten kalınca 1 yılda bitirememiş olacak o zaman ne olacak gene aynı şeye denk gelmiyor mu? iki madde çelişiyor sanki birbiriyle.

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
hocam bilimsel hazırlıktan da mı atılma kalktı? bir dersten dahi kalındığında atılıyordu insanlar. peki şimdi bilimsel hazırlık en fazla 1 yıl sürer diye bir madde var üniversitelerde. dersten kalınca 1 yılda bitirememiş olacak o zaman ne olacak gene aynı şeye denk gelmiyor mu? iki madde çelişiyor sanki birbiriyle.
YÖK lisnsüstü yönetmeliğini hala değiştirmedi sadece geçici maddeler ile atılmamayı sağlıyor şu an için atılan yok hatta harcı yatırmayınca otomatikman pasif konuma geçiyor o kadar. Ayrıca bu yasa ile tüm hazırlık, intibak vs. sınıflara öğrencilik hakkı verildi o yüzden bilimsel hazırlığa da verilmiştir.

baybars

Öğrenci

hocam benim yl yaptığım üniversitede alttan bilimsel hazırlık dersleri alanlar var yani benim anladığım kadarıyla atılma gibi bir durum yok ( eğer öyleyse yakında benide atmaları gerekir )

hocam çok önemli bir bilgi bu. lütfen süreçten haberdar edin bizi

11 haziran'da belli olacak , bakalım ..

Moderatör tarafında düzenlendi:

efe005

Öğrenci
Nazmi hocam ben matematik öğretmenliği mezunuyum.eğitim bilimlerinde(ölçme değerlendirme yada eğitim yönetiminde) öyp kazanırsam (dil eğitimim olmayacak) bilimsel hazırlık almak zorunda mıyım?

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
Nazmi hocam ben matematik öğretmenliği mezunuyum.eğitim bilimlerinde(ölçme değerlendirme yada eğitim yönetiminde) öyp kazanırsam (dil eğitimim olmayacak) bilimsel hazırlık almak zorunda mıyım?
Hayır zaten eğitim bilimlerine sadece sizler alındığınız için bilimsel hazırlık olmuyor.

baybars

Öğrenci
belli oldu mu hocam?

henüz belli olmadı , bekliyoruz bakalım ..

yönetmelikte şöyle birşey okudum ve moralim bozuldu ''Bilimsel hazırlık programında iki yarıyıl sonunda derslerini başarıyla tamamlayamayan öğrencinin ilgili enstitü ile ilişiği
kesilir.''

sonuçlar açıklanınca buraya yazarım hocam

baybars

Öğrenci
hocam başvurum kabul edildi yani bilimsel hazırlık öğrencileride yüksek lisans kapsamında sayılıyor . ayrıca ilişik kesilme gibi bir durumda sözkonusu değilmiş

Nazmi

Akademikpersonel.org
Yönetici
hocam başvurum kabul edildi yani bilimsel hazırlık öğrencileride yüksek lisans kapsamında sayılıyor . ayrıca ilişik kesilme gibi bir durumda sözkonusu değilmiş
Hayırlı olsun hocam, bizde bilgilerimizi güncelleyelim yanlış bilgi vermeyelim. Umarım sonucunuz da iyi olur.

edoz

Öğrenci
Merhabalar ayni sorunun cevabini ariyordum kesin olarak boyle bir kabul var mi hocam yani bilimsel hazirliktayken arastirma gorevlisi ilanina basvurabilir miyim yuksek lisans yapiyor olmak sartini sagliyor muyum