Dil Eğitimi Sonucu Puanı Hala Yükseltemezsek Neler Oluyor ?

KB001

Öğrenci
Aynen öyle.

Sonra tabiki YÖK " kadrolar boş kaldığı için ÖYP'yi kaldırdık " gibi bir açıklama yapar. Bu terbiyesiz kendini ifşa ettiği için görüyoruz, bunun gibi olup da kendini saklayan onlarca kişi var...

Devlet, seni dil bilmediğin halde öğretim elemanı olarak kadroya almak gibi büyük bir özveride bulunmuş ve demiş ki öğren, kendini yetiştir öğretim üyesi ol. Adı üstünde ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMI. Ama illaki her güzel şeyi artniyetle sömürecek olan bunun gibi insanlar çıkacak. Bu ülkede ne yazık ki böyle insanların sayısı hiç de az olmadığı için bir arpa boyu yol alamıyoruz.

Sizler kim oluorsunuz da bana böyle laf atabiliyorsunuz;
Yazdım ve gideceğim - gideceğim ki yazdım ; Ama anlyamadığınız noktalar var
1- İngilizcem iyi değil olur da geçemezsem tazminat oluyor mu die kafamda soru var
2- ÖYP yi istiyorum ve gideceğim ama çok daha ileri sevie bir planım var ama çok ama çok küçük ihtimal başarabilmem olur da böle bi küçük bi ihtimal gerçekleşirse ne olur diye düşünmek zorundayım, bunlara analitik + ileriye dönük düşünme denir .
3- Dolayısı ile böyle karmaşık olduğu için normal olan bu durumu böyle duygusala - polemiğe dönüştürmeye hiç gerek yok, ok Türkiye ilerlemiormuş ta felanmış da filanmış ta şeklinde

Ve hala amacım ilerideki adımlarda nelerle karşılacağımı görmek, böle basit şeler konuşmak değil; iyi akşamlar diliyorum !

qpuro

Kısıtlanmış Üyelik
Sizler kim oluorsunuz da bana böyle laf atabiliyorsunuz;
Yazdım ve gideceğim - gideceğim ki yazdım ; Ama anlyamadığınız noktalar var
1- İngilizcem iyi değil olur da geçemezsem tazminat oluyor mu die kafamda soru var
2- ÖYP yi istiyorum ve gideceğim ama çok daha ileri sevie bir planım var ama çok ama çok küçük ihtimal başarabilmem olur da böle bi küçük bi ihtimal gerçekleşirse ne olur diye düşünmek zorundayım, bunlara analitik + ileriye dönük düşünme denir .
3- Dolayısı ile böyle karmaşık olduğu için normal olan bu durumu böyle duygusala - polemiğe dönüştürmeye hiç gerek yok, ok Türkiye ilerlemiormuş ta felanmış da filanmış ta şeklinde

Ve hala amacım ilerideki adımlarda nelerle karşılacağımı görmek, böle basit şeler konuşmak değil; iyi akşamlar diliyorum !

5 dakikasını verip de ÖYP yönetmeliğini okumadan tercih yapan adam kalkmış analitik ileriye dönük düşünmeden bahsediyor... :eagerness:

Ekli dosyayı görüntüle 5501

qpuro

Kısıtlanmış Üyelik
Dil eğitimi bittikten sonra atandığım kurumda 6 ay zorunlu görevimi tamamladıktan sonra hala 50'yi geçemezsem de kurs parası dışında seneti ödemem gerekir mi?

700+ saat eğitim verdik üstüne 3700 maaş ödedik hala 50'yi nasıl olur da geçemedin diye şaşırıp 50'yi geçmemek için gösterdiğiniz çabadan dolayı tebrik ederek önce plaket veriliyor sonra da tez konusu olmak üzere özel eğitim bölümüne yönlendiriliyorsunuz.

https://www.google.com.tr/search?cl...mik+personel&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

Son düzenleme:

KB001

Öğrenci
5 dakikasını verip de ÖYP yönetmeliğini okumadan tercih yapan adam kalkmış analitik ileriye dönük düşünmeden bahsediyor... :eagerness:

Ekli dosyayı görüntüle 5501

Okumadığımı nereden biliyorsun da kafandan uyduruorsun hemen öyle , usul ve esasları - yönetmeliği ve bilmem kaç kaç numaralı kanunun 39. maddesi ve diğer bilmem nelerin hepsini okudum. Okumuş olduğum için de kurdugun o kocaman cümeleler boş olmuş oluyor.
Soru sormak hiç birşey bilmemek anlamına gelmiyor, ayrıntılı cezai işlemler için, farklı görüş ve bilgiler için , tecrübeli kişilerden uygulamadaki durumları öğrenmek için yazıyoruz. Ama sen ısrarla hala konuyu sabote etmeye farklı, yerlere çekmeye ve kendi psikolojik durumuna yönlendirmeye çalışıyorsun.
Ne kadar farklı / fazla bilgi o kadar öğrenme. Ha buna da sentezleme denir. Herneyse bence yeterince konuyu dağıttığını düşünüyorum, müsade edersen herkes bişeyler öğrenmeye , faydalanmaya çalışıyor/cak tamam...

Son düzenleme:

Tazy

Öğrenci
Dil kursundan sonra istifa edersek sadece dil kursu senedinimi ödüyoruz? Yoksa tüm senetlerimi

- - - Güncellendi - - -

Biz şimdi kaç senet imzalıyoruz dil puanımız dşükse?

A

Akademik Forum

Guest
yahu akıllı olun azıcık.nasıl araştırma görevliliği yapacaksınız . vazgeçin şu kopyala-yapıştır zihniyetinizden .O kadar dil kursu için senet sepet zorunlu hizmet bahsediliyor birisi de çıksın dayanağını göstersin ? 2010 da ilk girenlere yök ten gelen yazı bahane dilerek senet imzalatmışlar o gün bu gün o senet imzalayanlardan tut şimdiki bizim sözde Arş. Gör. lerimize kadar biri de çıkıp irdelemiyor. Güya Arş. Gör. yapacak.bu kafayla anca kopyala-yapıştır yaparsınız..daha ne diyeyim bilmiyorum gidin en yakın aynaya bakın iyice