Eylül 2014 ODTÜ Dil Merkezini Kazanlar Buraya :)

bilge baran

Öğrenci
Ben 88 puanla yerleşmiştim. Arkadaşlar zaten ilk 2 ay genel İngilizce formatında oluyor dersler ama onları boşa geçen zaman olarak görmeyin, çok keyifli ve hazırlayıcı oluyor.

A

Akademik Forum

Guest
Arkadaşlar merhaba bu dönemki dil tercihlerinde ODTÜ yazmayı düşünüyorum ama kaç puanla alır en düşük ve bilen arkadaşlar konaklama için uygun yerler var mı? Yardımcı olursanız sevinirim...

A

Akademik Forum

Guest
odtü mağduru

Merhaba arkadaşlar,
ben dil eğitimini odtüde aldım almaz olaydım...
ielts döneminde odtü iyi olabilir fakat yds de çok başarısız hayal kırıklığı yaşamanız %100 sakın gitmeyin...
Proğramları çok kötü sadece simple tense 3 ay da anlatıldı ve konular yetişmedi ayrıca yönetin en son 15 yıl önce sınava girmiş sınavdan haberleri yok...
Hocaların çevirisi çok kötü...
Ben odtü nün adına aldanıp gittim hata ettim, bunun cezasını çok fena ödedim.
Piyasadaki tüm kitapları bitirdim olmadı hatta Remzi hocanın online kursuna kayıt oldum ondan sonra netlerim artmaya başladı.
Kalma ve yemek sıkıntısı yaşarsınız il dışından gelenler.
Kira 1000 lira, yurt 1200 lira ve yemek fiyatları çok pahalı maaşınız yetmeyebilir il dışından gelenler...
Tavsiyem odtüyü yazmayın, bizim sınıftan yarısından fazlası kaldı.

Yusufsan21

Araştırma Görevlisi
Merhaba arkadaşlar,
ben dil eğitimini odtüde aldım almaz olaydım...
ielts döneminde odtü iyi olabilir fakat yds de çok başarısız hayal kırıklığı yaşamanız %100 sakın gitmeyin...
Proğramları çok kötü sadece simple tense 3 ay da anlatıldı ve konular yetişmedi ayrıca yönetin en son 15 yıl önce sınava girmiş sınavdan haberleri yok...
Hocaların çevirisi çok kötü...
Ben odtü nün adına aldanıp gittim hata ettim, bunun cezasını çok fena ödedim.
Piyasadaki tüm kitapları bitirdim olmadı hatta Remzi hocanın online kursuna kayıt oldum ondan sonra netlerim artmaya başladı.
Kalma ve yemek sıkıntısı yaşarsınız il dışından gelenler.
Kira 1000 lira, yurt 1200 lira ve yemek fiyatları çok pahalı maaşınız yetmeyebilir il dışından gelenler...
Tavsiyem odtüyü yazmayın, bizim sınıftan yarısından fazlası kaldı.
Yok artik, Odtu gibi bi universite boyle olabilir mi? Sen muadiline gitmis olmayasin? :)

NotSo13ad

Öğrenci
Hiçbir dil eğitimi sizin kafanızın içini açıp size bişe vermez arkadaşlar bende dil eğitimimi ODTÜ de aldım ve YDS yi geçtim şüphesiz ODTÜ nün faydası olmuştur ama başarımın %80 ni ni kendi çalışmam oluşturur. ODTÜ de eğitim şöyleydi (son döneminden bahsediyorum) ilk 3 ay genel ingilizce son 3 ay YDS ye yönelik tavsiyem dersinize hangi hoca gelirse gelsin en başından beri bol bol kelime ezberleyin bol bol More to Read okuyun aklıma gelmişken ODTÜ de verilen kitapları gerçekten ben beğendim bana çok faydası oldu verdiği kaynakları lütfen sonuna kadar kullanın. Ben orta dereceli sınıftaydım bizim sınıfın hepsi son YDS den geçti ama gerçekten herkes çok iyi çalıştı. Lütfen öncelikle ODTÜ nün verdiği kelime listesini ezberleyin sonra da More to Read ten kelime çıkarıp onları ezberleyin.

Son düzenleme:

confianceS

Öğrenci
Arkadaslar odtu mesaj atmis.sadece kimlik ve fotograf lazim demis.ilerleyen surecte diploma filan gerekiyor mu acaba? Diplomam okulda kaldi da..

confianceS

Öğrenci
Birde seviye belirleme sinavi kac soruluk bilen var mi? test mi? Hava degisiminden olsa gerek cok hastayim.sinava da gitmek istiyorum seviyeme uygun sinifa gitmek onemli neticede.bir 20dakka civariysa durabilirim gibime geliyor..