Eylül 2014 ODTÜ Dil Merkezini Kazanlar Buraya :)

Uğurlu kız

Öğrenci
ne tarz bir yer arıyorsunuz ? ben ankarada yasıyorum sizin için arastırabilirim:)

aaa bu habere çok sevindim :D çok teşekkür ederim :) en mantıklı tabikide odtüye yakın bir yer olması ama sanırım oraları da çoook pahalı :( 1+1 olabilir 2+1 olabilir güvenli bir yer olsun tabi ve de fiyatı uygun :D çok şey mi istedim acaba :D eryaman mı ne o taraflarda kiralar iimiş sanırım etimesgutta da ama ordan odtü kaç dakikadır otobüs varmıdır her saat hocam

aynaa

Öğrenci
aaa bu habere çok sevindim :D çok teşekkür ederim :) en mantıklı tabikide odtüye yakın bir yer olması ama sanırım oraları da çoook pahalı :( 1+1 olabilir 2+1 olabilir güvenli bir yer olsun tabi ve de fiyatı uygun :D çok şey mi istedim acaba :D eryaman mı ne o taraflarda kiralar iimiş sanırım etimesgutta da ama ordan odtü kaç dakikadır otobüs varmıdır her saat hocam

100. yıl yakın ama kiralar pahalıdır. eryamandan yaklasık yarım saat sürer kiralar da daha uygun olur :) siz ne zaman geleceksiniz ankaraya?

Elifkubra

Öğrenci
Merhaba arkadaslar, hepimiz icin hayırlı olur umarım öncelikle... Sınav icin gönderilen mailin disinda, bizim kayıt icin üniversiteye belge falan götürmemiz gerekiyor mu?

Uğurlu kız

Öğrenci
Çok teşekkür ediyorum ankara konusunda beni bilgilendirdiğiniz için böylesine :) artık çay a beklerim evi kesin olarak tutunca :D şimdi sırada eryamanda otobüslerin geçtiği güzergaha yakın ev bulmak :D

designer

Öğrenci
odtü'de dil eğitimi nasıldır? üniv. barınma imkanı da sunuyor mu? bilenler,yaşayanlar paylaşırsa sevinirim...
teşekkürler...

emre_hp

Öğrenci
arkadaşlar merhabalar, odtü hakkında güncel bilgiler verebilecek kimse yokmu? eğitim, ulaşım, konaklama, yemek, giriş çıkış vs hakkında..

hacettepe mi odtü mü birde sizlerin düşüncesi neler?

bilge baran

Öğrenci
Arkadaşlar, merhabalar. İki dönem önce ODTÜ'de dil eğitimi aldım. ODTÜ merkezi bir yerde, Yabancı Diller Yüksekokulu kampüs içinde zaten, ulaşımınız sıkıntı olmaz. Ben Emek'te bir yurtta kalmıştım, direkt ODTÜ içine giren dolmuşlar geçiyordu yakın bir yerden. Ama biz çoğunlukla ODTÜ'nün personel servisini kullanıyorduk. Ders saatleriniz uyarsa siz de kullanabilirsiniz. Kalmak için ODTÜ'nün kendi yurtlarına da bakmıştık ama doluydu hepsi yaz dönemi olmasına rağmen, bu dönemde siz de zorlanabilirsiniz boş yer bulmada. Yemek için öğrenci yemekhanesini kullanıyorduk biz ama isterseniz personel yemekhanesini de kullanabilirsiniz, açık büfeydi oradaki yemekler. Öğrenci yemekhanesi için 1.95 ücret ödüyorduk, yemeklerini ben çok seviyordum. Eğitime gelince, yaklaşık 2 ay genel İngilizce eğitimi aldık, bir ders kitabını takip ettik, oradaki konuşma, dinleme, yazma, okuma etkinliklerini yaptık. Sonra YDS derslerine başladık yavaştan, eş zamanlı olarak da EILTS için Collins isimli kitapları takip ettik. Tabii bir de ODTÜ'nün kendi hocalarının yazdığı More To Read isimli kitabı takip ettik. Bunu hocalar ödev olarak veriyorlardı, bu kitabı kesinlikle ıskalamamanızı tavsiye ederim. Siz farkında olmasanız da bir süre sonra anlamanızı geliştirdiğini görüyorsunuz. Diğer naçizane tavsiyem de hocalara güvenmeniz, süreç boyunca paniğe kapılmamanız ve hocaların verdikleri kelime, kitap vs ödevlerini ciddiyetle yapmanız. Eminim başarı da ardından gelecektir zaten. Hepinize bol şanslar şimdiden :)

emre_hp

Öğrenci
Arkadaşlar, merhabalar. İki dönem önce ODTÜ'de dil eğitimi aldım. ODTÜ merkezi bir yerde, Yabancı Diller Yüksekokulu kampüs içinde zaten, ulaşımınız.......

Bilge hocam, vakit ayırıp tecrübelerinizi yazdığınız için çok teşekkür ederim. yemek ve servis konusunda olumsuz şeyler duymuştum. sosyal tesisinden yemekhanesinden ve kendi akademik personel servislerinden yararlanılamadığına dair şeyler duymuştum, çekiniyordum. bundan dolayı özellikle teşekkür ederim. :)

nizamo

Öğrenci
ya arkadaşlar ben de odtüyü yazmak istiyom lakin bir şey duydum odtüde dil eğitimi iyi olmasına iyimişte ama bazen yds dışına müfredat olarak taşıp spekiing lede ilgileniyomuşlar. yani yds tam adapte değilmiş diyolar

emre_hp

Öğrenci
ya arkadaşlar ben de odtüyü yazmak istiyom lakin bir şey duydum odtüde dil eğitimi iyi olmasına iyimişte ama bazen yds dışına müfredat olarak taşıp spekiing lede ilgileniyomuşlar. yani yds tam adapte değilmiş diyolar

yds nin değişmeyeceğini nerden biliyorsunuz peki? yada dil eğitiminin amacı ne? dil öğretmek değilmi aslında...

nizamo

Öğrenci
emre arkadaşım ihtimaller üzerinde konuşmayalım istersen. şu an Yds denilen bir sınav var. daha çok greamer ve reading anlama dayalı olan bir sınav. speaking öğrenilmesi gereken bir durum ama şuan ki duruma göre daha yds yönelik olması bence bizi kurtarması açısından daha iyi diye düşünüyorum. odtüde arkadaşı aradım iyi olduğunu söyledi lakin bu bahsettiğim durumdan dolayı memnuniyesizlikte olmamış değil. ben yine de tedbiren söyledim

emre_hp

Öğrenci
emre arkadaşım ihtimaller üzerinde konuşmayalım istersen. şu an Yds denilen bir sınav var. daha çok greamer ve reading anlama dayalı olan bir sınav. speaking öğrenilmesi gereken bir durum ama şuan ki duruma göre daha yds yönelik olması bence bizi kurtarması açısından daha iyi diye düşünüyorum. odtüde arkadaşı aradım iyi olduğunu söyledi lakin bu bahsettiğim durumdan dolayı memnuniyesizlikte olmamış değil. ben yine de tedbiren söyledim

şuan için dediğiniz doğru hocam, lakin yds nin çok yönlü bir sınava dönme aşamasında olduğunu da unutmamak lazım.. hayırlsı olur umarım..